Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 33

Thread: E3 2014: Conferinta Sony - what a comeback!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    E3 2014: Conferinta Sony - what a comeback!

    Va avertizez ca pic de somn, vad cele doua monitoare, iPad-ul si TV-ul ca fiind o multitudine de chestii care au aruncat toata noaptea cu informatii in mine. Au fost 11 ore de urmarit tot ce am prins de Live Streaming... si cred ca pana la Nintendo putem spune ca s-a incheiat. Sony a avut o conferinta care a fluctuat in draci, de la super mega annoying (parca vroiau sa copieze conferinta Microsoft de la E3-ul de anul trecut), la un final salvator. Funny fact: la Microsoft nici macar nu s-a auzit cuvantul Kinect, pe cand la Sony da! Anyway, asa cum am spus, inca nu trag concluziile pana nu aflam toate titlurile de la demo booths, dar pe scurt, acestea au fost subiectele atinse de Sony:
    • Destiny
    • White PS4
    • The Order 1886
    • Entwined
    • Infamous Second Son DLC - Infamous First Light
    • Little Big Planet 3
    • Bloodborne
    • Far Cry 4
    • Dead Island 2
    • Diablo 3 Ultimate Edition + TloU
    • Battlefield Hardline
    • Disney Infinity 2
    • Magicka 2
    • Grim Fandango
    • indies: Devolver, Broforce, Hotline Miami, The Talos Princple
    • Let it Die
    • ABZU
    • No Man's Sky
    • Morpheus - 2 new demos
    • YouTube
    • Free to Play games
    • PlayStation Now
    • PlayStation TV - 99$
    • Mortal Kombat X
    • The Last of US Remastered
    • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
    • GTA V
    • Batman: Arkham Knight
    • Uncharted 4 - A thief's End
    Chiar daca am zis ca nu voi comenta prea mult, recunosc ca aproape am adormit la Sony cu atatea discutii care puteau fi frumos postate pe un blog, nu prezentate intr-o conferinta pentru gameri. Din momentul in care au venit cu MK X, GTA V si Batman Arkham Knight, am recunoscut ca si-au spalat pacatele. Chiar daca toate cele 3 jocuri nu sunt exclusive ci multiplatform. Iar cu The Last of Us Remastered si Uncharted 4 - A Thief's End au revenit pe pozitii.

    Daca ar fi prezentat ca Microsoft, joc dupa joc la foc automat si mai aducea 2-3 exclusivitati, nici nu cred ca mai exista competitie si aveam deja-vu de la PS3 si X360. Pacat ca au lalait-o atat de mult cu informatii ala Apple (dar fara carisma necesara) si cu indes sau kiddie games. Asta in timp ce despre Morpheus n-au spus nimic, decat ca au doua noi demo-uri la booths.

    Well, ramane sa vedem si Nintendo... sa strangem toate datele si sa facem frumos o lista cu toate cele... tragem linie. De pe acum insa pot sa spun ca adevaratul castigator va fi gamerul, care in sfarsit a avut parte de un E3 bun, spre foarte bun!

    Acum spuneti cinstit: ce jocuri v-au placut cel mai mult din prezentarea Sony?

    Later edit: Asa cum am promis, am revenit cu trailerele (inclusiv unele care nu au apucat sa intre in conferinta!):



























    Attached Images Attached Images assassins_creed_unity_screenshot.jpg

  2. #2 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Bloodborne este iarasi un joc exclusiv foarte interesant, Uncharted daca arata ca in acel trailer m-au rupt la buzunar

  3. #3 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    GTA V, Uncharted 4, Far Cry 4 LBP 3.Sincer pot sa spun ca a fost un E3 in care au castigat gamerii, toti(mai putin EA) au dat ce a fost mai bun.Mai avem insa si Nintendo.
    De asemenea si The Order, cateva indie-urisi Battlefield Hardline.

  4. #4 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Uncharted 4 : A thief's End - Reality or a game?
    Attached Images Attached Images u4ate.jpg

  5. #5 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cel mai mare minus
    uploadfromtaptalk1402373450494.jpg

  6. #6 SP
    Member snk2's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Bloodborne este iarasi un joc exclusiv foarte interesant, Uncharted daca arata ca in acel trailer m-au rupt la buzunar
    cum poti sa spui ca e foarte interesant bazat pe un trailer CG fara gameplay?

  7. #7 SP
    Member AngeReveur's Avatar
    Grim Fandango

  8. #8 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Sa ne apucam sa strangem banutii zic, white ps4 bundle yeeeeessss
    Attached Images Attached Images e3-2014-white-ps4-bundle-includes-destiny.jpg

  9. #9 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Uncharted 4 promite o atmosfera absolut superba.Pacat ca ne mint astia cu grafica din trailere, ca apoi In Game sa fie cu totul altceva

  10. #10 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Te rog să argumentezi. Când a făcut asta ND?

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Aveti conferinta completa Sony E3 2014 mai jos. Enjoy:


  12. #12 SP
    Member madskills's Avatar
    mi-e greu sa cred ca, chiar si pe un ps4, o sa arate identica grafica in joc cu cea din trailer. Arata-mi un trailer, indiferent de companie, care are grafica identica si-n trailer si-n gameplay. Trailerele (ca si cele de la filme de altfel) sunt ca sutienul femeilor: la suprafata totul pare perfect dar de multe ori realitatea te contrazice

  13. #13 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Am pierdut cuvintele când am citit comparația ta :-)

  14. #14 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    No Ratchet & Clank?

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Danny View Post
    No Ratchet & Clank?
    Ba da... The Movie


  16. #16 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Asta stiu, ma asteptam la un joc pentru PS4.

  17. #17 SP
    Banned cryyo's Avatar
    hm, ma gandesc cum ar fi aratat conferinta lui Sony prezentata in stil Microsoft, ceva artistic cum am vazut pe la EA, si finalizata cu GOW, MotorStorm, Uncharted si... The Last Guardian. pfff...mucificare !

  18. #18 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Eu am adormit la anunturile despre Playstation Now

  19. #19 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Quote Originally Posted by Einherjar793AD View Post
    Te rog să argumentezi. Când a făcut asta ND?
    .....
    Attached Images Attached Images 1402368810208.jpg

  20. #20 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by snk2 View Post
    cum poti sa spui ca e foarte interesant bazat pe un trailer CG fara gameplay?
    Atmosfera din trailer ma duce cu gandul la Demon's Souls sau nu am voie sa am opinii ca ma tragi de urechi?

    Referitor la poza urcata de Razvan, cred ca am jucat Uncharted de vreo 4 ori si eu stiu ca arata ca in prima poza

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 14 Last Post: 10-06-2014, 22:33
  2. E3 2014: Conferinta Electronic Arts - asa nu! By MonkY in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 10-06-2014, 13:09
  3. E3 2014: Conferinta Ubisoft - not bad! By MonkY in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 10-06-2014, 13:09
  4. Noutati despre conferinta Xbox de la E3 2014 By djleo666 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 17-05-2014, 10:05
  5. E3 2009: Conferinta Sony By istrategie in forum Console News
    Replies: 281 Last Post: 05-06-2009, 16:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts