Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 31 of 31

Thread: PlayStation Now are preturi venite din alta galaxie

  1. #21 SP
    Junior Member EdenIsNotEnough's Avatar
    Din cate stiu, ultima oara cand au vorbit de Playstation Now au zis ca preturile sunt provizorii, si se vor schimba de cateva ori pana va iesi din beta, incearca sa isi gaseasca pretul potrivit pentru jocuri.

  2. #22 SP
    Member Snake's Avatar
    Quote Originally Posted by tempplier View Post
    Daca ar baga asa ceva sincer nu si-ar mai cumpara nimeni jocuri oricat de prost e semnalul!
    Asta s-o crezi tu. Spui acum asa, in necunostinta de cauza probabil. Dar cand vei incerca sa joci ceva si vei vedea ca mori aiurea din cauza lag-ului - va fi placere maxima!
    Quote Originally Posted by EdenIsNotEnough View Post
    Din cate stiu, ultima oara cand au vorbit de Playstation Now au zis ca preturile sunt provizorii, si se vor schimba de cateva ori pana va iesi din beta, incearca sa isi gaseasca pretul potrivit pentru jocuri.
    Preturi 'provizorii' pe care prosti ca mine trebuie sa le plateasca pentru a le testa sistemul, nu? I just want my 4.99$ back!

  3. #23 SP
    Banned Templier's Avatar
    Speculam doar de placerea de a specula, fara sa venim cu variante!

    In cazul in care o sa mearga prost nu o sa aiba vanzari si poate modifice tarifele sa atraga sau o sa inbunatateasca streamingul.
    In cazul in care streamingul e bun atunci incepem sa vb de tarife ( parerea mea ): 1 zi= 2 $, 7 zile= 5 $, 1 luna= 15 $.

    Nu stim inca daca toate jocurile sunt in program din moment ce ar vrea totusi sa vanda si la 60 $ jocul (in magazin sau pe Store ).
    Cu Snake sunt de acord in legatura cu situatia actuala a lui PSNow : de ce o persoana care "verifica" o aplicatie trebuie sa plateasca asa de mult! Sony are de castigat de pe urma testarii Beta oricum, nu trebuie sa jecmaneasca oamenii in the process!

    In cazul meu situatia sta in felul urmator: o sa incerc PS Now pt campaign la un pret de maxim 7 Euro/saptamana.Daca nu imi place cum se misca nu mai inchiriez pana cand isi inbunatatesc traficul.

    PS: O varianta interesanta ar fi daca ai vrea sa cumperi jocul de pe online dupa ce ai si inchiriat 1 saptamana minim ar trebui sa ti se faca o reducere la cumparare ca sa nu platesti mai mult pe joc.

  4. #24 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    A mai apărut un thread în care spune că pe unele tv sony poţi accesa ps now, încep să cred că acest serviciu nu este adresat celor care au console, este făcut mai degrabă pt. cei fără console, unu la mâna este o altă piaţă şi în a doi-lea rând marketing, dacă este un joc bun, te poate convinge să cumperi o consolă şi aici ma refer la persoane care nu sunt pasionate de gaming.

  5. #25 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Se7en Fury: asa cum am mai spus, este acelasi principiu pe care il foloseste OnLive de ani buni. Streamingul se poate face pe orice device (tv, pc, smartphone, tableta, etc.) atata timp cat accepta conectarea cu un gamepad suportat. Desigur ca Sony nu va accepta acest lucru decat pe TV-urile, tabletele si consolele lor... Insa eu din ce am vazut nu sunt convins ca merita sub nicio forma. Poate doar asa, demo... sa vezi un joc inainte sa-l cumperi "pe bune".

  6. #26 SP
    Member Privatul's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Se7en Fury: asa cum am mai spus, este acelasi principiu pe care il foloseste OnLive de ani buni. Streamingul se poate face pe orice device (tv, pc, smartphone, tableta, etc.) atata timp cat accepta conectarea cu un gamepad suportat. Desigur ca Sony nu va accepta acest lucru decat pe TV-urile, tabletele si consolele lor... Insa eu din ce am vazut nu sunt convins ca merita sub nicio forma. Poate doar asa, demo... sa vezi un joc inainte sa-l cumperi "pe bune".
    Nici asa nu merita. 5$ pe un joc pe care poti sa il joci 4 ore e hotie pe fata. Am luat de pe steam Tomb Raider si Skyrim la 5E fiecare si sunt forever ale mele. Daca e vorba despre jocuri mai vechi mai bine cumperi jocurile pe care le urmaresti si consola aferenta lor. Daca vorbim de jocurile mai noi daca sunt exclusivitati astepti fie sa fie la un pret bun la sales fie il iei sh, iar daca vorbim de multi-platform atunci mai bine il iei pe PC.

  7. #27 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    It was a bit of a shock when the Playstation Now prices were leaked online. Sony, a company with a growing reputation for providing exceptional value for money, seemed to have made a huge misstep with the pricing structure of the rentable games available on the service – but is it really as awful as it appears?
    On the surface, the games currently in the Playstation Now beta do seem over priced. The general pricing structure is $2.99-4.99 per 4 hours, $5.99-$7.99 for a week, and $14.99-$29.99 for a month. This price varies between downloadable PSN games and full retail release but either way, the Playstation Now prices do feel inflated – especially when you can pick up a pre-owned copy of some of the games for as much as renting it for a month via Playstation Plus.

  8. #28 SP
    Member horatiu25air's Avatar
    Playstation store Romania cand? PS store intai in Bulgaria o greseala foarte mare a celor de la Sony.Cumpar jocuri ps 3 din 2010 de cand am playstationul, dand destui banuti pe jocuri originale probabil ca si multi de pe aici, nu vreau sa il modez imi place foarte mult ca nu se poate face asta la SONY PLAYSTATION 3, firmware la 3 luni o idee foarte buna. Vrei sa te joci pe PSN (SEN) nu se poate modat.Odata cu PS4 sper sa fie Ps store Romania poate se ocupa ALTEX de asta, castiga destui banuti din jocuri pentru PS3, jocurile pentru xbox nu prea pentru ca XBOX e la fel ca jocurile pentru pc se pot downloda foarte usor de pe torenturi, asa ca Altex poate pune presiune la SONY pentru Playstation Store.
    SONY MAKE BELIEVE nice slogan.

    ---------- Post added 27-06-2014 at 16:47 ----------

    Playstation store Bulgaria si nu Playstation Romania cel care a facut greseala asta trebuie concediat cum sa alegi intai Bulgaria si nu Romania, tara in care se cumpara jocuri pentru playstation si nu numai, Gameshop, Altex si alte magazine pot sa ceara concedierea celuia care a facut aceasta greseala.

    ---------- Post added 27-06-2014 at 16:49 ----------

    Playstation store Bulgaria si nu Playstation Romania cel care a facut greseala asta trebuie concediat cum sa alegi intai Bulgaria si nu Romania, tara in care se cumpara jocuri pentru playstation si nu numai, Gameshop, Altex si alte magazine pot sa ceara concedierea celuia care a facut aceasta greseala.

  9. #29 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Ăăă ? Cum ?

  10. #30 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nici eu nu cred că Bulgaria are o piaţă mai mare ca a noastră, iar piaţa de Xbox nu există practic pt. că se modează la greu, toţi cei pe care îi cunosc şi au xbox, nu cumpără jocuri şi chiar par miraţi că dau 200 de lei pe un disk.

  11. #31 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Evident ca piata de la noi e mai mare decat cea de la bulgari, suntem de 2 ori mai multi decat ei in ceea ce priveste populatia

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. PlayStation Now By mentorica in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 138 Last Post: 06-12-2021, 19:56
  2. PlayStation Now vine in 2015 si la concurenta By MonkY in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 28-12-2014, 17:07
  3. Faceti cunostinta cu PlayStation Now By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 22 Last Post: 24-12-2014, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts