Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 25

Thread: Driveclub nu va oferi customizari de performanta

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Driveclub nu va oferi customizari de performanta

    Incet-incet incep sa inteleg de ce Driveclub a tot fost amanat. Cred ca pur si simplu i-au fost atribuite atat de multe features-uri din start de catre developeri incat pur si simplu a fost totul exagerat. Astfel, in timp ce se apropie noul deadline, se pare ca jocul mai pierde din functiile cu care se lauda la inceputuri. De exemplu, partea de socializare pierde orice legatura cu camera de PS4 (developerii au decis sa nu o mai foloseasca deloc), prin urmare va puteti lua adio de la "mugshots". Un alt lucru care a disparut este cel legat de customizarea performantelor la masini (si motiv pentru care probabil ii voi spune pass). Explicatia primita de la Paul Rustchynsky (Game Director) a fost ceva de genul "Nu suntem genul acela de joc. La noi totul este legat de accesibilitate, totul imediat si fun" - no comment!

    Daca doriti si ceva vesti bune legate de Driveclub, va pot prezenta doua: 1) animatia care iti arata caracterul cum urca in masina ramane; 2) deja sunt planificate tone de DLC-uri (desi asta nu stiu daca ar fi neaparat in categoria "vesti bune" - ei nu au finalizat jocul si deja lucreaza la DLC-uri). Anyway, inca un mic hint: veti putea seta cursele la maxim 25 de ture. Whatever that means...

    Pentru mai multe detalii, va astept pe threadul oficial: http://www.consolegames.ro/forum/f11...667-driveclub/.

    Sursa: http://twitter.com/Rushy33/
    Attached Images Attached Images driveclub-cars.jpg

  2. #2 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Oricum nu aveam așteptări prea mari, la fel ca in cazul WD. Pt. mine o dezamăgire e alt joc exclusiv PS4... Deep Down

  3. #3 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    yeah, bb DriveClub...

    Nu pt faza cu customizarea, sincer nu ma intereseaza deloc, dar m-am saturat de jocurile de masini in care trebuie sa cumpar enshpee mii de pack-uri ca sa am toate masinile (se aplica si pt Forza si NFS)

  4. #4 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pe mine ma bucura asta. Mi se pare plictisitor sa stai sa faci curse pe sistem grinding ca sa tot faci rost de bani sa-ti cumperi ba motor, ba suspensii, ba nu stiu ce, asa cum se intampla de obicei la jocurile racing ce contin customizari de performanta si nu sunt simulatoare. So it's good news for me

  5. #5 SP
    Junior Member ZeroSkat's Avatar
    Nu mi se pare chiar rea partea cu pierderea modificarilor de performanta a masinii, macar asa nu vei mai vedea un Golf trecand in viteza pe langa un Lamborghini.

    "La noi totul este legat de accesibilitate, totul imediat si fun" se cam bate cap in cap cu DLC-urile

  6. #6 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Un alt lucru care a disparut este cel legat de customizarea performantelor la masini
    O sursa pentru asta? Este prima data cand aud ca jocul trebuia sa aiba customizarea performantelor.

  7. #7 SP
    Member luciteck's Avatar
    E oarecum firesc sa nu fie optiuni pentru customizarea performantelor. E un arcade-sim, gen Forza Horizon, nu e Gran Turismo 7. Daca isi va tine promisiunile la celelalte capitole, pe mine nu ma deranjeaza prea mult asta.

  8. #8 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Nici eu nu știu când au anunțat ceva legat de performanțele mașinilor.
    Știam doar că sunt pe clase.

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Au spus foarte clar de la inceput ca iti vei putea customiza orice legat de masina. Ori, care e rostul schimbarii unui eleron sau a cauciucurilor (de exp.) daca tot nu afecteaza performanta masinii? Acum vad ca pentru multi "simulator" + "customization" = "arcade". I'll say pass (macar voi avea free demo).

  10. #10 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ma uitam pe topicu' jocului, vad ca de la început au spus ca e vorba de un arcade, nu simulator gen GT. Nu vad unde au spus de customizare, poate îmi scapă.
    http://gamingeverything.com/some-new-driveclub-details/

  11. #11 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    @MonkY: Sigur nu confunzi cu alt joc? Nu poti schimba nimic fizic la masini (cauciucuri, eleroane, etc.), doar sa aplici diferite logo-uri si desene pe caroseria masinii. Se stia chestia asta de aproape un an: DriveClub Interview: PS4 Advantages, Dedicated Servers, Customisation, Club Progress And More � GamingBolt.com: Video Game News, Reviews, Previews and Blog

    Are you talking about performance and visual customisation right now?

    About visual customisation: As a club its very important that you have your own identity. You can create a club badge, and apply it that to your car, create club liveries as well. But it is also important that you need to share these with your other club members. So if I create a black and white livery, all of my club members can have that.

    Can you upgrade cars for better performance?

    There is no performance customisation in the game. We have spent a lot of time developing the handling model for each of the cars so we’ve made sure the handling and characteristic of each of the cars really come through. We don’t want to change that. We want to make sure that the experience is just like the real car.

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Einherjar793AD: chiar in linkul dat de tine pe thread scria "To fine-tune the performance of every vehicle, a virtual “rolling road” test is used to check acceleration, top speed, weight distribution, and braking performance." - deci inainte spuneau ca poti sa faci fine-tune si sa customizezi, azi am aflat ca nu poti sa customizezi nimic.

    Tot in linkul tau se spune "Driveclub’s handling model is based on real world physics, using technical data about performance provided directly by the manufacturers." - de cand sunt "real world physics" egale cu "arcade"?

    Acum ca am recitit si eu mai bine descrieri precum "Damage cars take won’t determine how they handle" legate de "Visuals and gameplay are equally important" - cum mama naibii e important gameplay-ul la ei daca poti sa dai cu masina de pereti, o faci varza... dar damage-ul nu-ti afecteaza deloc handling-ul. Mda, se pare ca la partea asta e chiar si sub NFS (nu credeam ca voi spune vreodata asta).

    Ma distreaza ca se lauda cu "CAD data processing, physics modelling, 3D CAD" si de fapt daca dai cu toate CAD-urile alea intr-un stalp, masina merge ca noua. Evolution at it's best...

    ---------- Post added 07-07-2014 at 12:58 ----------

    We want to make sure that the experience is just like the real car.
    Ce tampenie. Sa inteleg ca ei nu stiu ca eu pot sa cumpar "the real car" in varianta cu 110HP asa cum o pot cumpara si in varianta cu 300HP? In cazul lor doar una e "the real car". Cealalta e o aberatie, sau cum? Anyway... Momentan doar la partea de visuals pot sa zic ca ma incanta... dar dupa ce-am suflat in iaurt, nu mai zic nimic pana nu-l vad "for real".

    P.S. Daca tot nu e sim si nici n-are legatura cu realitatea... eu zic ca ar trebui sa puna guns pe masini... ar fi mai interesant

  13. #13 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Nu te contrazic, doar ca eu am uitat Asta pentru ca nu sunt genul sa ma pasioneze tuningul fie el vizual sau mecanic.

  14. #14 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    P.S. Daca tot nu e sim si nici n-are legatura cu realitatea... eu zic ca ar trebui sa puna guns pe masini... ar fi mai interesant
    De cand tot spun ca asta e scretul in salvarea seriei NFS!!!

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    babulu: eu te stiam maniac de cand jucam Forza in campionat... poate am imbatranit eu prea tare (sau tu)
    eagle-eye: de cand imi doresc un joc gen Carmageddon cu super grafica. Dar, la naiba... o sa ma calmez cu GTA V pe next-gen

    Cat despre Driveclub... si eu sper sa fie bun. Desi mie orice joc cu masini unde damage-ul nu afecteaza cu nimic driving-ul imi repugna maxim. Parca asa erau jocurile cu masini prin 90's...

  16. #16 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nici nu trebuie să îl cumpăraţi va fi moca pe plus, este ok şi fără custom.

  17. #17 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    babulu: eu te stiam maniac de cand jucam Forza in campionat... poate am imbatranit eu prea tare (sau tu)
    Eu am imbatranit maestre. A supt copilu toata tineretea din mine

  18. #18 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Lasati baieti ca apare Project Cars, o sa uitati de Driveclub

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Nici nu trebuie să îl cumpăraţi va fi moca pe plus, este ok şi fără custom.
    Parca spuneau ca pe Plus va fi moca doar asa, un fel de demo... si oricum, cred ca mare parte a jocului va fi in DLC-uri. Sau daca trebuie sa fiu rautacios, orice joc auto unde damage-ul nu afecteaza nimic e un demo oricum

  20. #20 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Pe + o sa fie doar extended demo, nici macar 10% din joc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. DriveClub By paul in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1557 Last Post: 22-10-2021, 09:25
  2. Replies: 0 Last Post: 31-05-2014, 01:26
  3. Replies: 89 Last Post: 09-10-2013, 16:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts