Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Microsoft anunta noul Xbox One Digital Tuner

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Microsoft anunta noul Xbox One Digital Tuner

    Pentru cei care sunt pasionati de conectarea noii console Xbox One la cablul de TV, Microsoft vine si anunta noul Xbox One Digital TV Tuner. Acesta va avea pretul de £24.99 (€29.99) si va fi disponibil in magazine incepand cu luna Octombrie a acestui an. Lansarea oficiala se va face in UK, Franta, Italia, Germania si Spania. Desigur ca Romania nu exista pe lista, insa speram ca va functiona si pentru noi (mai ales ca sunt suportate standardele in care emit majoritatea providerilor).

    Ce face noul Xbox One Digital Tuner? Well, acesta se conecteaza via USB la consola si e o alternativa la conectarea unui decodor tv sau satelit via HDMI. Acesta va permite accesul la canale digitale via DVT-T, DVB-T2 si DVB-C. Will you get one?
    Attached Images Attached Images xbox-one-digital-tv-tuner.jpg

  2. #2 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Am vazut si eu de dimineata pe blogul lui Major Nelson, insa nu vad de ce as trece semnalul TV prin Xbox One, decat pentru snap, sau DVR?

  3. #3 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Interesant ca alternativa a unui decodor pentru cei care-si doresc functiile "snap to" si ce altceva o mai oferi Xbox One pentru TV. Personal nu vad de ce-as lua unul, chiar nu inteleg de ce mi-ar fi mai simplu asa decat sa comut de pe o intrare externa a TV-ului pe modul TV.

    Sunt totusi curios ce poti sa faci cu cardul CI+ pentru ca, judecand dupa dimensiuni (mufa coaxiala e o referinta buna), n-ai pe unde sa-i infigi un astfel de card. La adaptoare nu-i intrece nimeni, oricum. Odata cu noile casti au lansat si-un adaptor care-ti permite conectarea oricarei perechi de casti (cu sa fara microfon) la controller. Sigur, interesant, mai ales ca "ceilalti" ofera posibilitatea asta by default... Oh well, we shall see. Thanks for the heads up, though !

  4. #4 SP
    Member Hitman's Avatar
    Cam degeaba. Deja cam toate televizoare au decodor digital, ca sa nu mai spun de slotul CI.

  5. #5 SP
    Member cr0c0's Avatar
    will get one for pc ! sper sa-i dezvolte cineva drivere pentru win 7/8

  6. #6 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Eu as cumpara adaptorul. Sunt mai mult de 240 de canale tv si radio disponibile gratuit pe antena in semnal digital in zona mea, vreo 8 deja HD. Iar sa am posibilitatea de a inregistra programe tv asa cum fac cu echipamentul Sky ar fi super.

  7. #7 SP
    Junior Member cristirusu70's Avatar
    Am si eu o intrebare vis-a-vis de tv tuner ul Xbox.L am instalat,a gasit posturile Tv de la Rds dar la final display ul ramane negru,nu pot sa vad nimic.Care poate fi rezolvarea?
    Multumesc.

  8. #8 SP
    Junior Member allexxe's Avatar
    Ai reusit sa il faci sa mearga?

  9. #9 SP
    Junior Member cristirusu70's Avatar
    Nu ,orice as face gaseste programele dar ecranul ramane negru si nici macar sonor nu are.

  10. #10 SP
    Slv
    Junior Member Slv's Avatar
    Si eu am aceeasi problema! A reusit cineva sa il faca sa mearga?

  11. #11 SP
    Junior Member catalinvalentin's Avatar
    Eu il am de 2 luni si merge fara probleme. Trebuie sa intri guide si de acolo se fac setarile. Alegi cable dupa care trebuie sa adaugi un cod postal. Codul postal trebuie sa ti cont pe ce cont ai tu Us sau Uk . Dupa cod alegi un provider oarecare nu are importanta ce provider alegi deoarece la cautare gaseste toate posturile de Tv pe care le ai tu prin cablu . La sfarsit dupa setari intri iar in ghidul de x1 alegi all chanel si comuti intre posturi.

  12. #12 SP
    Slv
    Junior Member Slv's Avatar
    Am rezolvat, multumesc !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 50 Last Post: 21-05-2013, 03:29
  2. Microsoft anunta un nou HDD pentru Xbox Slim By Tudoran in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 14-10-2011, 03:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts