Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 26

Thread: Destiny devine GOLD si jocul cu cele mai multe precomenzi

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Destiny devine GOLD si jocul cu cele mai multe precomenzi

    Destiny se anunta sa fie unul dintre cele mai importante jocuri lansate pana acum si cel mai asteptat nou ip din ultimii ani de zile, generand un hype fara precedent pana acum. Am si cateva numere care vor sustine afirmatile mele anterioare, avand sanse foarte mari devenind cea mai mare lansare a unui joc din 2014. Pana acum s-au facut peste 1.5 milioane de precomenzi ale jocului si asta doar in USA, din care versiunile pentru consolele next-gen conduc detasat, mai exact exista 646,195 de precomenzi pentru versiunea de PS4 si 526,869 pentru cea de XO. Cat despre last-gen vorbim de urmatoarele cifre, 219,028 de precomezni pentru X360 si 103,838 pentru PS3.

    Desigur nu trebuie sa uitam faptul ca probabil multi au facut preorder doar pentru a primi un key pentru beta si nu stim cati isi vor pastra comanda, dar dupa lansarea jocului vom stii cu siguranta cifrele finale. In plus am si o veste buna, cei de la Bungie au anuntat pe blog lor oficial ca jocul tocmai a devenit GOLD si astfel dupa 3 ani in care s-a aflat in development jocul este pregatit sa fie lansat.

    Va reamintesc ca acesta va aparea pe "rafturi" pe 9 septembrie pe consolele next gen cat si current-gen. Cati dintre voi ati facut precomanda la joc? Va reusi Bungie prin noul lor proiect sa se ridice la nivelul asteptarilor si hype-ului generat? Va fi relevant numarul de jocuri vandute in acest caz pentru a spune daca Destiny a avut succes sau nu?
    Attached Images Attached Images destiny_promo02.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Ma indoiesc ca macar jumatate din precomenzi vor fi onorate. E doar strategie de marketing: vor sa faca sa para ca jocul e cumparat de toata lumea si deci extraordinar, cand de fapt cifrele precomenzilor sunt false.

  3. #3 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Eu unul dupa ce am vazut la beta nu-l voi lua dar am vazut totusi ca e foarte asteptat in lumea gamerilor. Nu inteleg inca de ce...

  4. #4 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Foarte lume il asteapta, sunt hype-uiti.Eu pe de alta parte, am pareri impartite.Dupa ce am jucat beta in fiecare nopate(cu Titan, Warlock, Hunter, toti level 8 si iteme legendare)deja mi s-a luat, dar l-as vrea pentru a ma juca cu prietenii.Nu il voi lua la lansare, chiar daca imi pare rau de L.E. care arata superb.Probabil voi astepta pana la Craciun or so
    E un joc frumos, insa nu genul meu.

  5. #5 SP
    Junior Member Metaf's Avatar
    Ce masinarie de marketing au baietii

  6. #6 SP
    Member chesterb's Avatar
    Exagerează prea mult. Nu e cine știe ce jocul și nu e pe placul multora. Mie mi-a luat 5 zile să ajung la level 8 în beta, nu mă atrăgea de loc și mă plictiseam repede de împușcat aceeiași monstruleți ciudați pe tot parcursul lui. Probabil pasionații de BF, CoD o să îl iubească.

  7. #7 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pentru un joc care se vrea a te ţine captivat 6-7 ani, mi se pare că faci level ft. uşor, ar trebui să îţi ia pe puţin 6 luni + alte 6 să alergi după itemuri, dacă se dădea la liber beta-ul nu mai vedeai atâtea precomenzi, observ că devine o modă să te inregistrezi pt. beta.

  8. #8 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by chesterb View Post
    Exagerează prea mult. Nu e cine știe ce jocul și nu e pe placul multora. Mie mi-a luat 5 zile să ajung la level 8 în beta, nu mă atrăgea de loc și mă plictiseam repede de împușcat aceeiași monstruleți ciudați pe tot parcursul lui. Probabil pasionații de BF, CoD o să îl iubească.
    pai era beta e normal si erai cam in aceeasi zona tot timpul normal ca vei inpusca aceleasi monstruleti de fiecare data, daca tu numa atat ai inteles din beta atunci mno fiecare cu ale lui. Am jucat alfa mi-a placut jocu am incercat beta m-am indragostit si mai mult de joc eu nu sunt fan shooter nici pe PC si mai ales pe console dar jocu asta are ceva ce m-a atras e frumos. Nu am facut precomanda ca nu sunt genul si nu o sa fac niciodata prefer sa ma duc in prima zii la magazin si sa-l cumpar.

  9. #9 SP
    Member chesterb's Avatar
    Nu despre asta era vorba. Pentru mine e plictisitor să fac grinding pe tot parcursul jocului. E repetitiv, monoton și mi se taie la un moment dat. Nu aș avea răbdarea necesară să ajung la level maxim doar împușcând chestii pe toată harta în stânga și în dreapta.

  10. #10 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Eu il iau doar pentru ca nu este nimic mai bun in perioada respectiva si toata lumea il va juca. In rest pare mediocru comparat cu Borderlands 2 si prea axat pe partea de mmo care pentru mine e grinding inutil.
    Am senzatia ca va fi si neasteptat de mic universul Destiny.
    Ii dau 7 pana la 14 zile maxim de gameplay pentru mine.
    Daca ma insel cu atat mai bine!

  11. #11 SP
    Member chesterb's Avatar
    Nu mai bine rămânem noi la Diablo III?

  12. #12 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    lol, acum fara suparare, zici ca nu suporti grind-ul din Destiny si apoi spui ca vrei sa ramai la D3.

  13. #13 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by chesterb View Post
    Nu mai bine rămânem noi la Diablo III?
    nu mai sus ai zis ca pentru tine grindigu e plictisitor/monoton? si la diablo 3 ce faci ala e grindfest toata ziua? numa ca acolo nu inpusti dai cu spelluri/arme albe.

  14. #14 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by chesterb View Post
    Probabil pasionații de BF, CoD o să îl iubească.

    Nici macar

  15. #15 SP
    Junior Member Tempest's Avatar
    Quote Originally Posted by Harkonnen View Post
    Eu unul dupa ce am vazut la beta nu-l voi lua dar am vazut totusi ca e foarte asteptat in lumea gamerilor. Nu inteleg inca de ce...
    Same here... am jucat un pic de beta si mi s-a parut super plictisitor jocul. Departamentul de marketing se pare ca isi face treaba in cazul de fata

  16. #16 SP
    Member chesterb's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    nu mai sus ai zis ca pentru tine grindigu e plictisitor/monoton? si la diablo 3 ce faci ala e grindfest toata ziua? numa ca acolo nu inpusti dai cu spelluri/arme albe.
    Asta face diferența

  17. #17 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Sunt singurul care a adorat alpha-ul si beta-ul si am dat preorder si I cannot f*cking wait for it?

  18. #18 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Nu esti singurul, nici eu nu inteleg ce vorbesc cei de mai sus .

  19. #19 SP
    Member nutzule's Avatar
    imi amintesc de esecul defiance...
    reclama peste reclama, insa jocul a fost varza
    a ajuns 5$ pe psn dupa lansare, acum am vazut ca e free to play, parca

  20. #20 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Si tu compari Trion Worlds cu Bungie? Sa fim seriosi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Zvon: PS3 devine mai mic si mai usor By erik95 in forum Console News
    Replies: 50 Last Post: 14-07-2012, 21:29
  2. Replies: 15 Last Post: 30-03-2009, 17:39
  3. Replies: 9 Last Post: 08-02-2009, 12:12

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts