Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 26

Thread: Xbox One se lanseaza in 28 tari noi

  1. #1 SP
    is the man! trickz's Avatar

    Xbox One se lanseaza in 28 tari noi

    In urma cu ceva timp, cei de la Microsoft anuntau cu mare fericire ca in luna Septembrie, consola Xbox One se va lansa oficial in cateva zeci noi tari. Instant am sperat ca Romania va fi una din ele, aducand la pachet si serviciile LIVE. Cele 28 de tari sunt: Chile, Columbia, Japonia, Belgia, Cehia, Danemarca, Finlanda, Grecia, Ungaria, Olanda, Norvegia, Polonia, Portugalia, Arabia Saudita, Slovacia, Suedia, Elvetia, Turcia, Emiratele Arabe, Israel, Hong Kong, India, Korea, Singapore, Africa de Sud, Taiwan, China si Rusia. Urmatoarea tara vizata este Argentina, pentru care se va face un anunt oficial in curand.

    Din pacate, tara noastra a fost uitata in acest val de lansari, dar putem spera in continuare sa fim pe lista in viitor.
    Attached Images Attached Images xbox.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu nu inteleg... chiar asa de low ne vede Microsoft? Cu atatia angajati romani, tone de contracte cu guvernul roman si institutii mari, si tot suntem ignorati? Deja am impresia ca vina nu e undeva la MS headquarters, ci chiar pune cineva "piedici" de aici din tara...

  3. #3 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Sunt destul de sigur ca nu e vina Microsoft mare... cat e vina institutiilor locale de drept de autor. Stiu ca cei de la Google nu au dat drumul la Play Music sau Play Movies, tocmai din cauza asta.

  4. #4 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Deja am impresia ca vina nu e undeva la MS headquarters, ci chiar pune cineva "piedici" de aici din tara...
    De ce ar face asta? Vad ca Sony se mișcă mai bine, lansare oficiala pt PS4, șanse mari sa apara si acel PS Store. Nici eu nu prea înțeleg. Stiu ca era cineva pe forum care cunoștea anumite persoane pe la MS, urma sa prezinte ceva, nu mai stiu cine, parca userul Teo? Măcar o întrebare si un răspuns simplu...

  5. #5 SP
    Member Kratos's Avatar
    Tocmai asta pare a fi problema. Sony HQ este in Bulgaria si poate de aceea nu suntem afectati. In schimb la noi se pare ca Microsoft Romania are alte interese, sau poate din contra nu are niciun interes legat de a face mai multi bani.

  6. #6 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Lasati-o mai moale cu nebunia ca Romania sa aibe PS Store sau Live Marketplace. Pur si simplu atat timp cat suntem condusi de niste ratati cu interese personale mai mari decat interesele tarii nimic nu va merge bine nici pentru gameri si nici pentru omul de rand (nu vreau sa provoc polemica politica asa ca am inclus toate guvernarile trecute / prezente si viitoare).

    Suntem o tara de 2 lei condusa din 1990 de niste conducatori de 2 bani. Si care probabil va ramane pe linia asta minim 10 ani de acum incolo. Ne plangem de servicii din partea Microsoft sau Sony? Ce spuneti de serviciile banale de Sanatate, paza si protectie, Justitie, etc care functioneaza la fel ca Xbox Live Marketplace de romania? Adica 2-3 chestii ieftine si inutile.... Si ne mai miram ca Microsoft sau Sony ne ignora, atata timp cat suntem ignorati de ai nostrii ce putem spune de straini? Nimic, ei urmaresc mersul lucrurilor la noi in tara si reactioneaza asemeni... Eu personal sunt super-multumit ca imi este permisa functionarea pe cont de US sau UK cu card de Romania fara probleme, atat ca si plati cat si ca rambursare a banilor. Restul e ... rutina.

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pe mine sincer nu ma intereseaza Store/Marketplace... ci suport oficial si garantie pentru consolele si accesoriile Microsoft. That's all. Altfel, sunt obligat sa-mi trimit banii in UK & Co...

  8. #8 SP
    Junior Member kaiac's Avatar
    djleo666 ai dreptate in ceeace spui numai ca omiti un lucru foarte important,conducatorii aia ratati care ne conduc de cine sunt pusi acolo? iti zic eu, sunt votati de niste idioti de romani sa nu zic altfel care din 1990 pana in prezent voteaza psd la greau,psd pdl pnl udmr etc=aceeasi MIZERIE.Ne meritam soarta pe deplin si nu avem dreptu sa ne plangem ca e viata grea in romanica.

  9. #9 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by kaiac View Post
    djleo666 ai dreptate in ceeace spui numai ca omiti un lucru foarte important,conducatorii aia ratati care ne conduc de cine sunt pusi acolo? iti zic eu, sunt votati de niste idioti de romani sa nu zic altfel care din 1990 pana in prezent voteaza psd la greau,psd pdl pnl udmr etc=aceeasi MIZERIE.Ne meritam soarta pe deplin si nu avem dreptu sa ne plangem ca e viata grea in romanica.
    Cam greu sa faci idioti milioane de romani..si nu cred ca se aplica regula ''persoanele de fata se exclud''..

  10. #10 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Jumatate din tara e analfabeta, nu idioata .

  11. #11 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Cam greu sa faci idioti milioane de romani..si nu cred ca se aplica regula ''persoanele de fata se exclud''..
    A spus "niște" nu a spus ca toti romanii sunt idioți. Dar asa e, ne meritam soarta.

    ON e bine ca avem un magazin care are grija de gameri, poate astia de la MS pun mana pe niște cifre sa vada si ei ca romanul mai cumpără si originale Nu mai spun ca sunt mulți care cumpără de afara, dar acum cu politica Altex cred ca mulți aleg România

  12. #12 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Cred că tine de partea comercială, nu există o piaţa aşa de mare încât să le stârnească interesul.

    Suntem în luna a 9-a şi încă nu avem store psn, e frumos când visezi cu ochii deschişi.

  13. #13 SP
    Member nutzule's Avatar
    probabil, Microsoft / Sony au vanzari mult prea mici in Romania, de aici si lipsa de interes

  14. #14 SP
    Junior Member boyfromthemooon's Avatar
    + ca 90% din soft-uri sunt piratate...

  15. #15 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Funny
    Attached Images Attached Images lxzcxf7.png

  16. #16 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Cred ca Microsoft urmareste cresterea de piata a produsului in speta, XBOX ONE cu vanzarile aferente de jocuri, iar daca in Romania cresterea de piata este o cifra data la intamplare care pentru Microsoft nu este relevanta, gen 1-3%, nu-i intereseaza sa faca eforturi sa ofere servicii pentru ca nu se justifica in bani. Asta este, business is business.

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, e chiar trist ce se intampla: Japan's Xbox One Launch As Sad As You'd Expect. Microsoft, wtf? Cred ca si in Romania ar fi mai multa lume

  18. #18 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Einherjar793AD View Post
    Funny
    Ala e publicul din Forza 5, nu?

  19. #19 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Da Poza originala am inteles ca e asta:
    Attached Images Attached Images untitled.png

  20. #20 SP
    Member eneea's Avatar
    Xbox nu e brand destul de cunoscut in Romania, cand lumea aude ca am X360 majoritatea ma intreaba de ce nu mi-am lut PS )
    Sa intri oficial pe o piata inseamna sa oferi suport tehnic in limba respectiva si multe altele si probabil pt MS inca nu se justifica investitia respectiva.
    Pt multi consola este un lux pe care nu si-l permit...luati salariile medii, ca sa nu zic minime pe economie pt astea 28 de tari si comparati-le cu ce e in Romania

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Microsoft lanseaza un nou Xbox One! By djleo666 in forum Console News
    Replies: 23 Last Post: 14-06-2015, 01:24
  2. Fruit Ninja Kinect 2 se lanseaza pe Xbox One By djleo666 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 19-03-2015, 15:25
  3. Noi bundle-uri cu Xbox One By paunstefan in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 13-08-2014, 16:48
  4. Replies: 8 Last Post: 16-08-2013, 16:59
  5. E3 2010: 9 tari primesc Xbox Live By erik95 in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 16-06-2010, 01:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts