Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 19 of 19

Thread: Bioshock Infinite: The Complete Edition este confirmat!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Bioshock Infinite: The Complete Edition este confirmat!

    Pentru cei care isi doresc sa joace Bioshock pe consolele next-gen PS3 si Xbox 30, Take-Two Interactive vine cu o veste buna si ne confirma faptul ca Bioshock Infinite: The Complete Edition vine pe PlayStation 4 si Xbox One cele doua console (nu exista nicio confirmare pentru PC). Partea buna este ca nu veti astepta aproape deloc, intrucat jocul are ca data de lansare 4 Noiembrie 2014. Partea rea este ca pe langa nebunia de titluri mari din aceasta luna, o sa fie crima in buget. Aceasta editie va include jocul original precum si toate DLC-urile lansate anterior (inclusiv Clash in the Clouds, Burial at Sea Episodes 1 si 2).

    Jocul va costa 40$, un pret foarte bun pentru un joc "remastered" si cu toate DLC-urile incluse, mai ales pentru cei (ca mine) care inca nu l-au terminat pe generatia anterioara (PS3 si Xbox 360) inca.

    Intrebare de 1000 de puncte: will you buy it (again)?

    Later edit: se pare ca sursa initiala era complet eronata. Din pacate nu exista o varianta a jocului pentru Xbox One si PS4, ci pentru Xbox 360 si PS3. Mea culpa!
    Attached Images Attached Images bioshock-infinite-definitive-edition.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Sursa originala ? Eu vad ca iese pentru PS3 si 360 .

  3. #3 SP
    Banned Venom's Avatar
    Asta a fost gratuit pe ps+ daca-mi aduc bine aminte. Fara DLCuri of course.

  4. #4 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Jocul apare doar pe PS3 si Xbox 360: BioShock Infinite: The Complete Edition Release Date Announced - IGN. Pentru noua generatie asteptam trilogia completa

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sursa era Bioshock Infinite: The Complete Edition Confirmed For November 4.. M-am uitat si pe alte surse, dar sa fiu sincer n-am observat marea diferenta (cred ca tipii de la Gameranx au scos din burta next-gen). La naiba... Cand ajung acasa mai fac niste research, dar din cate vad mai peste tot scrie Xbox 360 si PS3
    Take-Two Interactive has confirmed Bioshock Infinite: The Complete Edition, coming this November 4. The game will be coming to PlayStation 4 and Xbox One, but there is no confirmation yet for PC.

    The special edition includes the original game, as well as all previously released DLC, including Clash in the Clouds, a special arena combat mode. At $ 40, it is good value, but only if you have not yet bought the game before yourself.

    While additional new content would have been better enticement for current owners to buy again, those same fans may know not to expect too much, following Ken Levine closing developer Irrational Games.

  6. #6 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    il am original pe disc, am cumparat season pass. mie nu o sa-mi fie de ajutor.

  7. #7 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Nu l-am jucat. O sa fie pe lista de cadouri de la Mosu'

  8. #8 SP
    Member felixanu's Avatar
    Uite o veste buna. Speram ca de craciun sa aiba un pret bun.

  9. #9 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Vai Monky ce terminat ești. Am citit știrea pe tapatalk și nu se vedeau tăieturile. Eram așa de entuziasmat...

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Probabil ai fost la fel de entuziasmat ca si mine cand am citit stirea pe Gameranx...
    Oricum... bine ca mi-ai zis chestia cu Tapatalk care nu stie strikethrough la fonturi, ca sa nu mai folosesc

  11. #11 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ma bucur ca nu apare pe consolele mai noi. Sa faca naibii jocuri noi pentru ele, m-am saturat pana peste cap de editiile astea.

    Daca totusi va mananca sa le cumparati, luati-le la preturi reduse. In felul asta au profit mai mic pe ele si poate ii descurajeaza sa continue trendul asta.

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tudyniuz: sunt complet de acord cu tine, dar asta chiar as fi vrut sa-l joc in 1080p 60fps, cu toate addon-urile incluse. Asta e...

  13. #13 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Subscriu si eu la asa ceva, unele jocuri merita remasterizarea si sunt la preturi ok cum este The Last of Us 170 de lei, dar altele nu au nevoie de asa ceva, Sleeping Dogs la care sunt mare fan si imi place maxim nu avea nevoie de remasterizare pentru PS4. Avem nevoie mare de titluri noi si fresh. As spune ca intr-o oarecare masura ubisoft a ales calea corecta cu ac unity si ac rogue, au segregat platformele pentru binele clientilor.

  14. #14 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Ubisoft si "binele clientilor" sunt doua linii paralele. Nu se vor intalni vreodata. Gandeste-te altfel, compania este "pestele" seriilor de succes si le trimite la produs an de an, poate si de mai multe ori, pana sunt respinsi de public (ex. Prince of Persia), dupa care urmeaza alta serie de succes. Asta da comparatie care se apropie de realitate.

  15. #15 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Daca vine pe X1 il iau. Nu l-am jucat pe Xbox360 decat vreo ora si ceva, e pacat ca nu l-am terminat.

  16. #16 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Intrebare de 1000 de puncte: will you buy it (again)?
    ...

    Nu.

  17. #17 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Cred ca o sa il iau cand ajunge pe la vreo 50 lei, doar ca sa am Burial at Sea si in format fizic.

  18. #18 SP
    Member felixanu's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Cred ca o sa il iau cand ajunge pe la vreo 50 lei, doar ca sa am Burial at Sea si in format fizic.
    Poate de Craciun o sa fie sau de Black Friday. Asteptam.

  19. #19 SP
    Member cimaron's Avatar
    Ma bucur ...imi place jocul..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 28-08-2013, 18:05
  2. Replies: 0 Last Post: 01-08-2013, 09:30
  3. Replies: 0 Last Post: 07-04-2013, 09:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts