Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 32

Thread: Uncharted 4 face spectacol la Playstation Experience

  1. #1 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar

    Uncharted 4 face spectacol la Playstation Experience

    In timpul conferintei de la Playstation Experience am vazut pentru prima data secvente de gameplay din mult asteptatul Uncharted 4: A Thief's End, si arata extraordinar, asa cum ne asteptam. Ne-a fost prezentat un Drake putin imbatranit, pe ceea ce unii spun ca ar fi o insula din Africa, unde am vazut exact ceea ce asteptam de la un joc Uncharted, climbing and shooting. Gameplay-ul pare sa fi primit mici imbunatatiri, nivelele sunt mai si mai deschise, iar mecanicile de stealth au primit si ele mici modificari, acestea par a fi inspirate din celalalt joc Naughty Dog, The Last of Us, ceea ce nu poate fi decat un lucru bun. La sfarsitul demo-ului il vedem pentru prima data pe fratele lui Drake, care si-a primit vocea de la nimeni altul decat Troy Baker. Pentru cei ce sunt interesati de aceste detalii, jocul ruleaza in 1080p, la 30FPS.

    Attached Images Attached Images uncharted_4.jpg

  2. #2 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Woooow, arata suberb. Iar 30 fps se pare ca-i sunt suficiente.

  3. #3 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Au promis 60 fps, dar avand in vedere ca e pre alpha mai e timp.

  4. #4 SP
    Member nutzule's Avatar
    Foarte frumos, abia astept sa l joc!!! Soundtrack gameplay asemanator the Last of Us!

    dar, gameplay ul incepe exact ca in Tomb Raider, si portiunile de catarare in care se poate ancora tot din Tomb Raider par a fi

    Tomb Raider a imprumutat cate ceva din Uncharted, vad acum si replica celor de la Naughty Dog, au "furat" cate ceva...

    Peste cativa ani poate ii vedem impreuna (Lara & Nathe) intr un joc.

  5. #5 SP
    Member chris diaz's Avatar
    C3zar, nu cred ca este versiunea pre-alpha, fiindca jocul se va lansa pe 01.01.2015.

  6. #6 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Nu se lanseaza pe 1.1.2015, se lanseaza in 2015, mai mult ca sigur in toamna.

  7. #7 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Quote Originally Posted by chris diaz View Post
    C3zar, nu cred ca este versiunea pre-alpha, fiindca jocul se va lansa pe 01.01.2015.
    Tu chiar crezi că un joc se poate lansa în prima zi dintr-un an...?E dată placeholder aia. Jocul posibil să se lanseze undeva prin toamna lui 2015.

    În orice caz, chiar vreau să văd editia de colecție...

  8. #8 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by chris diaz View Post
    C3zar, nu cred ca este versiunea pre-alpha, fiindca jocul se va lansa pe 01.01.2015.
    este pre-alpha, au declarat oficial ca jocul este in pre-alpha 1080p 30fps, am pus un link pe un thread primele 3 au fost lansate in perioada octombrie-decembrie as paria ca se va lansa sfarsitul lui noiembire inceputul lui decembrie, daca nu se va amana, o sa avem ce juca pana atunci

  9. #9 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Jocul se lanseaza in noiembrie 2015 cum s-au lansat si restul jocurilor din serie.

  10. #10 SP
    Member DiablQ's Avatar
    @C3zar Nu se stie.

  11. #11 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Nu zic ca e 100% noiembrie dar avand in vedere ca celelalte din serie s-au lansat in noiembrie, presupun ca si asta o sa fie la fel.

  12. #12 SP
    Junior Member mayo92's Avatar
    vor fi oare sanse sa apara si pe playstation 3?

  13. #13 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    La cum arata ma indoiesc ca ar merge si nu ar mai avea sens sa il scoata si pe ps3. Are deja 8 ani consola si urmeaza al 9-lea an. O sa mai primeasca cateva jocuri exclusive: Yakuza 5, Persona 5, Tales of Zestiria si cam atat.

  14. #14 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Din punct de vedere financiar ar avea sens sa il lanseze si pe ps3, insa mai mult ca sigur sony lanseaza acest joc cu scopul meschin de a face din el un system seller...

  15. #15 SP
    Banned nurv's Avatar
    Da, arata foarte frumos. E primul joc de consola care depaseste nivelul de detaliu grafic al lui Crysis 1 de pe PC, care a fost un etalon pentru tot ce a insemnat grafica 3D. Imi amintesc ca au trebuit sa treaca cativa ani pana au aparut placile grafice care puteau rula primul Crysis la 1080p si setari ridicate de calitate. Asta e primul joc de consola care se ridica la nivelul impus atunci.

    Cat despre 60fps, sincer ma indoiesc, jocul arata foarte bine iar GPU-ul din PS4 nu este un cip grafic foarte potent. Sigur, poate randa imagini spectaculoase dar la un framerate modest. Oricum ma indoiesc ca pentru Uncharted sunt nevoie mai mult de 30 fps, nu este un first person shooter fast paced. Ma indoiesc ca vom vedea 60fps la acest nivel de calitate vizuala. Nici Killzone Shadow Fall nu a fost 60fps la 1080p.

    Am spus si sustin, Naughty Dog sunt de departe cel mai bun Studio de jocuri care produce pentru SONY. Vreau sa vad pe cineva care scoate un joc la un nivel de detaliu grafic peste ce scot Cainii.

    LE: PS3 nu este capabil sa redea asa ceva... nu e niciun considerent de marketing aici.

  16. #16 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Pai atunci Altex de ce are data de lansare 01.01.15? Eu am facut precomanda, sa vedem ce o fi...

  17. #17 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Man, aia e dată placeholder...am mai zis-o de cateva ori și aici.

  18. #18 SP
    Junior Member Vespa's Avatar
    precomanda pe amazon Amazon.com: Uncharted 4: A Thief's End: Video Games
    This item will be released on December 31, 2015

  19. #19 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Nu-mi mai răcesc gura...I'm done

  20. #20 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    FishyBon3 are dreptate. datele din precomenzi nu reprezinta nici pe departe vreo data fixa de lansare. chiar si pe store-ul PS US apare 31.12.2015 (care e un altfel de a spune ca jocul se va lansa in 2015) si e o data prin care comerciantul vrea sa-si lase loc de modificari ulterioare fara a avea plangeri de la clienti.


    altex au pus degaba 01.01.2015, mi se pare chiar stupid.


    dar trecand back on topic, HAI CU EL ODATA!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 10-06-2015, 17:14
  2. Replies: 0 Last Post: 07-12-2014, 12:59
  3. Replies: 2 Last Post: 02-09-2014, 14:01
  4. Replies: 0 Last Post: 01-07-2011, 17:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts