Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Activision da in judecata Double Fine pentru Brutal Legend

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    Activision da in judecata Double Fine pentru Brutal Legend

    Yahoo relateaza faptul ca Activision a dat in judecata firma Double Fine, care se ocupa de dezvoltarea jocului heavy-metal Brutal Legend. Activision spera ca prin aceasta actiune sa opreasca lansarea jocului. Mega-publisher-ul sustine ca a investit aproximativ $15 milionae in dezvoltarea jocului si ca inca are un contract valabil pentru a publica jocul, desi Double Fine a transferat aceste drepturi companiei EA anul trecut.

    Pentru a intelege cum au decurs lucrurile, o mica recapitulare:

    1. Sierra este lasata de izbeliste dupa fuzionarea Activision Blizzard.
    2. Activision renunta la multe dintre jocurile Sierra, inclusiv Brutal Legend.
    3. Brutal Legend cauta un alt publisher, dar Activision incearca sa impiedice acest lucru.
    4. EA intra in joc si devine publisher-ul jocului.
    5. Activision da in judecata Double Fine.
    Attached Images Attached Images brutallegendgamebits.jpg

  2. #2 SP
    la muncă bă! urioc's Avatar
    pai vazand ce succes a avut la e3 ii inteleg si eu

  3. #3 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Nu inteleg de ce ii da in judecata Activision ,dupa ce ei i-au lasa de izbeliste era logic ca Sierra sa caute alt publisher .

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Activision spera ca prin aceasta actiune sa opreasca lansarea jocului.
    Foarte bine! Să-l am�ne! - joc aiurea

    �ncă de la primul teaser/trailer/etc. am zis...wtf!?

    (gusturile nu se discută)

    Jocul ăsta e pe sistemul Conan/Golden Axe: Beast Rider (din toate punctele de vedere). La �nceput e oki dar după 30-40 de minute...ți-ai pierdut interesul

    S�nge...mațe...combo-uri iar restul lipsește cu desăv�rșire. Nu poți face un joc doar cu S�nge, mațe și combo-uri proaste. Ăla se numește film de categoria B, nu joc!

  5. #5 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Tin sa te contrazic. Cel putin povestea si universul par bestiale .

  6. #6 SP
    Banned StevieG's Avatar
    Acuma cand au vazut ca jocul nu o sa fie scos si pe PC vor sa ii dea in judecata.Nu cred ca e vrun joc de la Activison care sa nu fie scos si pe PC.Prostie mai mare ca sa scoti Modern Warfare 2 si pe PC nu am mai vazut.

  7. #7 SP
    Member Vami's Avatar
    Quote Originally Posted by StevieG View Post
    Acuma cand au vazut ca jocul nu o sa fie scos si pe PC vor sa ii dea in judecata.Nu cred ca e vrun joc de la Activison care sa nu fie scos si pe PC.Prostie mai mare ca sa scoti Modern Warfare 2 si pe PC nu am mai vazut.
    de ce e prostie mare ? asa pot sa se bucure si cei fara console de un joc minunat !

  8. #8 SP
    Banned StevieG's Avatar
    Trebuie sa fi ori prost ori cretin sa scoti un joc ca Modern Warfare 2 pe PC.Pai sa se bucure dar sa plateasca pt acel joc ca si cei cu consolele nu sa stea toata ziua pe torente si sa copie jocuri.

  9. #9 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    StevieG esti cine cred eu ca esti? Chiar nu poti sa te abtii bai nene..

  10. #10 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Quote Originally Posted by StevieG View Post
    Trebuie sa fi ori prost ori cretin sa scoti un joc ca Modern Warfare 2 pe PC.Pai sa se bucure dar sa plateasca pt acel joc ca si cei cu consolele nu sa stea toata ziua pe torente si sa copie jocuri.
    Da dar cei care il iau de pe torrente nu o sa se poata bucura de multiplayerul incredibil cu care va veni acest joc tinind cont de faptul ca seria call of duty nu are o perioada de joc prea mare pentru single player singurul lucru care ii prelungeste viata este multiplayerul demential, oricum revenind la brutal legend ar fi mare pacat sal amane chiar asteptam jocul asta cu mare nerabdare

  11. #11 SP
    Banned StevieG's Avatar
    La cei cu pc-ul nu le trebuie multiplayer.Ei vor mai mult single-player.Eu deja mi-am facut precomanda la MW2.Aveam o parere proasta despre el inainte de E3 dar dupa ce am vazut gameplay-ul ala am ramas mutit.
    Ar fi totusi pacat ca sa nu mai fie scos Brutal Legend.Eu cel putin vroiam ca sa il achizitionez cand iesea.

  12. #12 SP
    Member obidan's Avatar
    De fapt sunt mai multe servere de COD5 piratate pe PC decat originale, de asemenea COD4 a fost cel mai jucat joc pe cracked servers pe PC ever.
    Get your facts straight
    Oricum, si pe console se poate pirata tot foarte usor...

  13. #13 SP
    Member Vami's Avatar
    Sper sa se lanseze in octombrie cum au anuntat va fi marfa jocul.

  14. #14 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Personajele din jocu asta se vor a fi niste el mariachi varianta heavy-metal.

  15. #15 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Ce scarbe pot fi astia de la Activision, nu pot sa cred! Daca se reuseste ingroparea acestui joc, ar fi o mare pierdere, dar nu cred ca EA poate sta cu mainile-n san.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 8 Last Post: 12-03-2012, 21:01
  2. Tim Schafer vrea DLC pentru Brutal Legend By Mika in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 06-12-2009, 14:59
  3. Primul DLC pentru Brutal Legend By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 28-10-2009, 20:51
  4. Soundtrack-ul pentru Brutal Legend dezvaluit By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 17-08-2009, 21:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts