Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Borderlands Remastered Bundle vine pe PS4 si Xbox One

  1. #1 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar

    Borderlands Remastered Bundle vine pe PS4 si Xbox One

    2K Games si Gearbox Software au anuntat astazi data de lansare pentru remasterizarea unei serii de jocuri cu o foarte buna priza la public: Borderlands Remastered Bundle. Acest bundle va contine Bordelands 2 si Borderlands The Pre-Sequel in Hi-Definition, refacuta pentru noua generatie de console PlayStation 4 si Xbox One. Bundle-ul se va lansa pe 24 Martie in Statele Unite, respectiv pe 27 Martie International. Mai jos aveti announcement-ul complet si un trailer:
    2K and Gearbox Software have announced Borderlands: The Handsome Collection for the PlayStation 4 and Xbox One. The game will include Borderlands 2 and Borderlands: The Pre-Sequel as well as all downloadable content for both games, all in high-definition.

    Borderlands: The Handsome Collection is scheduled to launch in North America on March 24, with an international release to follow on March 27. The game will support cross-saves, with players able to transfer save files over from the Xbox 360 and Playstation 3 versions of Borderlands 2 and Borderlands: The Pre-Sequel. The cross-save functionality will only work for consoles within the same family, with the Xbox One supporting saves from the Xbox 360 and the PlayStation 4 supporting saves from the PlayStation 3.

    The Handsome Collection will also introduce an enhanced multiplayer split-screen option, allowing four players to play the game on a single television.

    2K and Gearbox also revealed a Claptrap-in-a-Box Edition of the game available for pre-order, with 5,000 units to be made available worldwide. The Claptrap-in-a-Box Edition includes a copy of The Handsome Collection, a remote controlled Claptrap steward, steel case, and 12 lithographs.


    P.S. speram in continuare si o remasterizare a serie Bioshock!
    Attached Images Attached Images borderlands_claptrap_lillith.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Corect, turn up the Mayhem , good news,eu nu le-am jucat si o sa imi prinda bine editia asta

  3. #3 SP
    Junior Member inkstreme's Avatar
    Si cu primul ce fac? Pe acela il uita?

  4. #4 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by inkstreme View Post
    Si cu primul ce fac? Pe acela il uita?
    Da,e motor grafic diferit si considera ca nu merita efortul...

  5. #5 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Asa e, nu merita efortul, dar hai totusi sa sa vindem branza putrezita si cu mucegai care sta in fundul frigiderului de doi ani. Ii fraierim pe prosti ca e ceva special si merita.

  6. #6 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Sa zice ca prima mea consola e Xbox One/PS4. Practic joc un joc care nu e complet si pricep ce? Pana la urma au o poveste intre ele... Remaster...

  7. #7 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Intrebare pentru aia mai batrani : asa a fost si in urma cu 9-10 ani? Se remasterizau pe 360 si PS3 in draci titlurile de Xbox Classic si PS2? Aveam alte preocupari in perioada aia si nu stiu. Dar generatia asta sunt mult prea multe. GTA, Metro, The Last Of Us, Tomb Raider si Sleeping Dogs sunt doar cateva care imi vin in minte. Am tampit alea doua ore pana cand m-am uitat si la PS Experience de fiecare data cand auzeam cuvintele "remake" sau "remaster". Nu mai au developerii idei? Gata, ne cramponam aici? A fost 2013, 2014, dar totusi, e 2015 si ni se ofera in continuare titluri vechi.

    Am mai avut discutia asta la un moment dat. Da, remasterizarile sunt OK pentru cei care nu au avut consolele vechi, atata timp cat acestea nu sunt rezultatul unei lipse acute de idei si al incapacitatii developerilor de a-si asuma riscuri. Dar de fiecare data cand se anunta cate-o ciorba reincalzita, o asociez in mod automat cu o lipsa generala de interes din partea producatorului. Nu face un sequel pentru noua generatie (Doamne fereste un titlu nou), ci prefera sa o arda dezinvolt cu un joc creat deja, pus intr-un ambalaj nou. "Rebuilt from scratch", "remastered specifically for next-gen consoles" etc.

  8. #8 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Din cate imi amintesc eu , singurul remaster a fost COD ( care sa lansat in aceelasi an pe primul xbox si PS2 parca odata cu PS3 , 360 )

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ohooo, au fost tone de remasterizari si remake-uri... de fapt PS2 -> PS3 cred ca inca detine recordul la asa ceva. De la God of War, Ico, Shadow of the Colossus si pana la Tomb Raider, Splinter Cell sau Metal Gear Solid. Majoritatea au primit un HD sau Collection in nume si aia a fost. Nu cred ca s-a suparat nimeni, deoarece majoritatea au fost titluri foarte bune. E motivul pentru care nici acum nu ma deranjeaza un remastered, daca vine cu extra content si e facut foarte bine. Mai ales ca nu ma obliga nimeni sa-l cumpar... si e perfect pentru cei care nu au apucat sa le joace inca. Ganditi-va la "noua generatie" de copilasi... care vor nu vor se trezesc ca se joaca direct pe PS4 sau XO - de ce sa nu joace si titluri mai vechi dar care au fost bune?

  10. #10 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Asa este. In teorie, totul e demential. Insa parerea mea e ca energia si resursele consumate pentru remasterizari ii indeparteaza atentia developer-ului de la crearea de continut nou. Asta e problema mea fundamentala, de fapt. Mai ales cu studiourile mari. Oricat de bine ar duce-o o anumita companie, e mai dificil si mai costisitor sa desfasori mai multe proiecte in paralel. Nu spune nimeni ca materialului reciclat ii lipseste calitatea, dar vreau diversitate, mai ales intr-un moment in care am impresia ca noul hardware incepe sa isi dea drumul. Traiasca noua generatie de copilasi si noua generatie de console! Nu vreau sa o ard aiurea, dar daca ai un PS4, nu ai niciun motiv pentru care sa nu iti iei si un PS3, iar asta e valabil si pentru consolele de la Microsoft. Ai un hardware pe care il poti procura ieftin, o librarie uriasa de jocuri (continut pe care iarasi, il obtii cu costuri minime) si nu trebuie sa traiesti sperand ca titlul X din generatia trecuta va fi portat, ci il poti lua direct. Pe langa asta, atat Microsoft, cat si Sony ofera o tona de continut si pentru generatia anterioara prin subscription-uri.

    Intr-adevar, nu ma obliga nimeni sa il cumpar. Dar nu pot sa nu ma intreb catre ce alt proiect ar fi putut fi directionat bugetul respectiv cand vad ca scrie "Remastered" pe coperta.

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu unul nu cred ca se aloca resurse atat de mari pt. aceste remasterizari. De fapt, as spune pt. majoritatea, intrucat GTA V e o exceptie, de exemplu. Insa multe dintre ele nu sunt decat niste portari si un mic upgrade de engine. Mai ales acum cand PS4 xi XO sunt x86-uri... practic iei varianta de PC si o convertesti. Pentru developeri si publisheri chestiile astea sunt "money in the bank"... stiu ca nu pierd bani (mai ales daca titlul a avut succes la vremea lui).

    Ba sunt cazuri in care remasterizarea este extrem de simpla si o adevarata placere pt. developeri. Ganditi-va la jocurile care au fost gandite la o scala mai mare (texturi mari, efecte extra, rezolutie mai mare, etc.), dar care au fost taiate/limitate pentru ca X360 sau PS3 nu puteau mai mult. Ei bine, la acelea nu trebuie sa faca altceva decat sa scoata acele limitari...

    Eu unul pot sa va garantez ca si la urmatoarea generatie, cand cu siguranta vom trece la 4K, vom avea parte de aceste remasterizari... Nu de alta, dar un 720p arata urat rau de tot pe un 60-70" or above

  12. #12 SP
    Member eneea's Avatar
    Prefer sa masterizeze si updateze jocuri mai vechi, parca presequal-ul s-a lansat anul trecut

  13. #13 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    how about no. Le-am jucat pe Pc am jucat si co-op joc fain dar nu trebuie facut remaster greedy jews.

  14. #14 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Pentru versiuni Remastered/ HD Edition sau cum vreti sa le spuneti a existat (si va exista) intotdeauna o nisa de piata, aceea formata din nostalgici la care se adauga jucatorii pasionati care vor sa joace un anumit joc "how it's meant to be". Doar pentru a da un exemplu, acum 17 ani imi trecea prin cap sa-mi cumpar un PC al meu doar pentru a juca Grim Fandango. Sunt deci extrem de incantat ca apare remastered anul asta si pe console (platformele mele predilecte pentru gaming).

    Nu-mi dau seama daca merita un remaster Borderlands 2, totusi... Singurul plus ar fi fluiditatea si raspunsul la comenzi superior (if that's the case) pentru ca altfel jocul era extrem de jucabil pe consolele last gen iar tehnic si artistic, afara de ineditul prezentarii si al gaselnitelor de gameplay nu era nici pe departe vreo minune tehnica (ba chiar dimpotriva).

  15. #15 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    in opinia mea merita pentru 4 player couch coop
    singurul joc care nu e sportiv si in care poti face asta pe generatia actuala

  16. #16 SP
    Member Plavs's Avatar
    eu am jucat primele 2 dupa care mi-am luat x1 si nu am apucat sa-l joc pe al 3 care de fapt e primul din cate stiu eu.
    Deci eu il astept cu nerabdare.
    Poate ca mi-au placut foarte mult iar faptul ca e co-op este si mai misto,mai ales ca nu prea am jocuri care sa le joc co-op la activ(full Story co-op in afara de halo)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. ZombiU vine pe PS4 si Xbox One! By djleo666 in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 31-07-2015, 09:20
  2. Payday 2: Crimewave vine pe Xbox One si PS4 By MonkY in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 01-03-2015, 09:34
  3. APB Reloaded vine pe Xbox One si PS4 in 2015 By djleo666 in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 11-09-2014, 10:15
  4. Inca un joc remastered pentru Xbox One By tudyniuz in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 30-08-2014, 11:44
  5. GTA V vine pe PS4 si Xbox One! By MonkY in forum Console News
    Replies: 34 Last Post: 16-04-2014, 13:54

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts