Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 19 of 19

Thread: Zvon: Gears of War Collection se indeapta catre Xbox One

  1. #1 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar

    Zvon: Gears of War Collection se indeapta catre Xbox One

    Nu toate stirile sunt strict la obiect si de obicei unele nu au rolul decat de hype, de a crea valuri si entuziasm fara sa anunte ceva obiectiv. Dar pentru ca noi suntem gameri si pe deasupra consolisti, un fel de "paria" ai gamingului asa cum ne vad #PcMasterRace (consolismul - un fel de handicap in folosirea tastaturii si mouse-ului, individul consolist este incredibil de comod incat a ajuns sa nu fie in stare sa instaleze patch-urile necesare rularii unui joc pe PC, pe care probabil starea de sanatate il trimite direct pe fotoliu/canapea si nu ii permite sa stea la biroul cu monitor)... Ei bine pentru noi fanii gamingului pe console orice zvon ne creaza o mica placere. Iar ultimul zvon, pe care insusi Phil Spencer nu vrea sa il inconfirme spundand “haha, I can’t announce that. But stay tuned.” este ca, Colectia Gears of War se indrepta cu pasi repezi catre Xbox One in 1080p/60 fps in cursul acestui an.

    Si nici nu ar fi de mirare tinand cont ca nu a trecut mult de cand Halo: Masterchief Colection a fost lansata pe Xbox One. In plus dupa vanzari de peste 22 milioane de unitati cumulate, precum si venituri de peste 1 Miliard de $ nu vad un motiv pentru care Microsoft nu ar dori acest lucru. Pe langa aceste detalii mai aflam ca nu Black Tusk lucreaza la remasterizarea colectiei ci un alt studio, asa cum este normal de altfel, deoarece Black Tusk lucreaza dupa ultimele zvonuri la noul Gears of War.

    In asteptarea unui anunt oficial, probabil la E3 din acest an in Iunie, nu putem decat sa tinem pumnii stransi si sa strigam alaturi de ceilalti fani ai francizei Gears of War.
    “it’s real man, it’s real. You don’t know nothin’!”
    Attached Images Attached Images stay_tuned.jpg gowxboxone.jpg

  2. #2 SP
    Member Plavs's Avatar
    astept cu nerabdare lansarea ambelor versiuni

  3. #3 SP
    Junior Member vicy's Avatar
    Asteptam cu nerabdare lansarea ambelor versiuni p

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu cred ca vor neaparat sa se pastreze pentru E3 or something... De-asta par asa "secretosi".

  5. #5 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Sa-mi bag ceva in ele de remasterizari !!! Scuze pentru limbaj, dar nu voi mai da banii pe ceva ce am jucat. Astept titluri noi, nu reciclari

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda...m-am "ars" deja cu The Last of Us si Tomb Raider, ambele pentru PS4. Nu mai am de gand sa iau niciun alt remastered.

    Singurul bun ramane GTA V iar din acest moment, daca nu le primesc gratuit sau nu costa mai mult de 5-7 lire, nu cumpar.

  7. #7 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    GOW Collection? Dude, o sa fie cel mai bun remaster ever

  8. #8 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Continuati sa sperati la ceva uber cool. Sunt sigur ca vom vedea 90% aceiasi grafica, chiar daca e full HD.

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    razvanrazy eu am fost mai mult decat multumit de remasterurile achizitionate pana acum: GTA V, The Last of Us, Halo Collection, Tomb Raider. Better fps, higher res, DLC's included... Normal ca as prefera mai mult new IP's, dar daca asta mi se ofera... Ah si de-abia astept FF-urile remaster. La urma urmei si Type 0 care apare azi e remaster de pe PSVita

  10. #10 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Aaaand, bam...zvonuri false
    Attached Images Attached Images imageuploadedbytapatalk1426844944.240388.jpg

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Foarte bine. Sa vina cu un titlu nou...iar cine vrea sa joace titlurile "vechi" sa-si cumpere un X360...daca nu, salut. (cu 500 sau 600 de lei iti iei un X360 + toate jocurile din seria gears). Da nu, mai bine dai 384720487230498 de lei pe un XO si apoi astepti remake-uri sau remasterizari, nenene, nenene, n-am ce juca, vreau gears, vreau gears, nenene, nenene.

    ...ma cam dispera mentalitatea asta de a sta dupa toti adormitii. Numa amu' v-ati trezit? Ati avut la dispozitie ANI intregi. No lasa.

    Va dau io tot remasterizari

  12. #12 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ma da nu inteleg, voua chiar va pasa atat de mult de rezolutie ? Daca-l jucati pe PS3 (unde le aveti si pe primele 2 remastered) pe un TV full HD arata atat de nasol incat sunteti dispusi sa bagati alti bani in el ?

    Inteleg sa fie excited cei care nu l-au jucat pe original (desi e cam aiurea ca nu scot toata seria), dar din ce vad aici, sunteti aceiasi oameni care ati jucat si pe PS3.

    Eu inca ma joc cu placere jocuri pe X360 pe acelasi monitor full HD si nu ma deranjeaza, la fel cum ma joc cu placere pe Xbox One si PS4, nepasandu-mi in ce rezolutie si cate fps-uri are jocul.

    De asta am fugit cand mi-am luat consola si am lasat PC-ul sa adune praf si tot de asta dau si aici.

    Penibil...

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    razvanrazy: nu e vorba doar de rezolutie, si stii asta. Majoritatea remaster-urilor au diverse chestii mai bine facute (texturi imbunatatite, compresie mai mica), toate patch-urile la zi (eventual un engine updatat), au toate dlc-urile incluse, vin de obicei si cu extra features... Halo Collection de exp. mi se pare cel mai bun exemplu posibil - mi se pare genial ca poti sa faci switch intre versiunea veche si cea remasterizata. Cand faci asta poti sa zici WOW, cat am evoluat!

    Acum, mi-as permite sa-ti raspund si eu la intrebarea ta cu o alta intrebare: "De ce mai scot astia filme vechi remasterizate pe BluRay, pe care le-am vazut deja toti?". Exact ca la un film bun, poate vrei sa-l revezi... si de ce sa n-o faci in cea mai buna calitate posibila? Iti garantez ca vei vedea filme chiar si de acum 30-40 de ani care vor iesi in 4K... poate cine stie, chiar si in 8K. Si se vor vinde in continuare. Asa si jocurile.

    Desigur... eu la remaster-uri recomand a se achizitiona la cateva luni dupa lansare. Nu cred ca merita un full price asa ceva.

  14. #14 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Acum am vazut ca am postat aici cand de fapt credeam ca postez la celalalt GOW My bad

    Cat de jocuri remastered, da, iti dau si toate DLC-urile, dar content-ul este acelasi. Daca aveai special edition sau season pass la versiunea veche, e acelasi joc, doar ca 5-10% mai frumos.

    Iar referitor la filme, nu m-ai gasit prea bine Nu-mi plac filmele vechi si nu ma uit nici sa ma bati. Si oricum, altfel te uiti la un film de 2h, chiar si de 10 ori, odata pe an si altfel rejoci un joc de 10+h cu aceleasi pasaje plictisitoare si acelasi traseu prestabilit.

    Daca ar fi vorba de ceva gen GTA in care poti face multe alte lucruri si se mai pot adauga chestii, nu ar deranja asa tare.

  15. #15 SP
    Manager paul's Avatar
    Pentru serii care se bazeaza mai mult pe multiplayer, cum e Gears of War sau Halo, sa le readuca intr-o colectie remastered e un lucru bun pentru ca se reface userbaseul de jucatori activi. Putini mai joaca primele titluri. Chiar si in ultimele, precum 3 sau Judgment, nu prea gasesti jucatori. Plus ca oricat de bine a aratat primul Gears, un graphical upgrade nu strica. And last but not least, dedicated servers.

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eh, atunci ganditi-va si voi ca sunt doar jocuri pentru cei care nu le-au jucat la vremea lor... care nu mai au PS3, PS2, Xbox, Xbox 360 sau mai stiu eu ce... Si cum consolele actuale (ma refer la PS4 si Xbox One) nu sunt backward compatible, e singura modalitate.

    La urma urmei nu ne forteaza nimeni sa cumparam Remaster-uri... si probabil nici ei nu ar mai scoate daca nu s-ar vinde. Insa eu zic ca mai bine sa avem de unde alege, decat nimic. Eu de exp. o sa-mi iau si DmC Remastered... dar astept sa-i mai scada pretul

  17. #17 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Monky, cu tot respectul, dar nu sunt de acord cu tine. cam toate remasterizarile nou aparute, in afara de 1080p cu 60 fps si ici-colo bagata o textura high-definition, cam sufera in marea lor majoritate de low-poly, adica au pus ceva zorzoane (rezolutie marita si ceva texturi) pe engine-uri antice si care nu permit afisarea unui numar mai mare de poligoane. Uitati-va la Homeworld Remastered cat de penibil arata, ca grafica si mecanica pentru un joc din 2014-2015.
    As fi fost de acord cu aceste remasterizari daca ieseau pe banda rulanta jocuri noi si la 30 de asemenea jocuri aparea si cate un remastered. Dar senzatia este ca stam si asteptam la nesfarsit jocuri noi, iar ei ne ofera intr-un alt ambalaj ceva pe care am dat banii candva.

  18. #18 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu trebuie sa fii de acord cu mine. Eu ce am jucat in varianta Remastered, si-a meritat banii cu varf si indesat. Si nu, nu m-a obligat nimeni sa le cumpar.

    Cu tot respectul, dar exemplul tau ma lasa rece. Homeworld Remastered nu exista pe console, deci n-am de unde sa stiu. Iar pe PC nu ma joc... Daca vrei, pot sa-ti dau ca exemplu Halo Masterchief Collection, unde e totul remasterizat asa cum trebuie. Habar n-am daca este si pe PC si sa fiu sincer nici nu ma intereseaza

  19. #19 SP
    Member chris diaz's Avatar
    @Monky, ma joc si pe PC, dar si pe consola. Poate ca exemplul dat cu Homeworld Remastered a fost unul nepotrivit insa esenta mesajului meu ramane aceeasi : de ce sa dau banii inca odata pe ceva ce am jucat ? Am cumparat si The Last Of Us Remastered si Tomb Raider Definitive Edition si iti spun sincer ca in afara faptului ca apar ici-colo ceva texturi full hd, restul continutului nu merita. Cum spuneam si la remasterizarea Homeworld, jocul in esenta nu este modificat radical, numarul de poligoane este in mare acelasi, se schimba doar rezolutia si ceva texturi, care au un nou pret, 60 $.
    By the way, circula o gluma (nesarata) pe net despre felul in care poti schimba rezolutia la un joc de consola. Raspunsul (nefericit) e ca vei cumpara editia Remastered. Sa aveti o zi buna.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Remasterul lui Gears of War va veni pe Xbox One By MonkY in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 27-04-2015, 09:17
  2. Replies: 2 Last Post: 29-09-2014, 18:50
  3. Zvon: Gears of War 3 la VGA? By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 10-12-2009, 11:12
  4. Zvon! Gears of War 3 pe PS3 By weriwulf in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 29 Last Post: 03-01-2009, 15:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts