Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 36

Thread: Metal Gear Solid: Rising va avea un engine imbunatatit

  1. #1 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

    Metal Gear Solid: Rising va avea un engine imbunatatit

    Hideo Kojima ne-a socat pe toti la E3-ul de anul acesta prin anuntarea unui nou joc din seria Metal Gear Solid pentru Xbox 360, Playstation 3 si PC. Echipa care lucreaza la joc vrea sa il face si mai bun decat MGS4 si vor incepe prin a reface engine-ul grafic de la 0 si ne promit ei ca jocul va arata mai bine ca MGS4. Indiferent pe ce platforme va fi lansat este clar un joc care nu va lipsi din colectia nimanui.
    Attached Images Attached Images mgs5.jpg

  2. #2 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Pai daca fac un engine de la 0, nu cred ca se poate numi imbunatatit. Va fi un engine nou.

  3. #3 SP
    Member Tomcraft's Avatar
    cred ca va fi mai slab ca 4...

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mie mi se pare un pic "praf in ochi" chestia asta cu "de la zero". Care e sensul sa iei un engine ce a scos un joc de nota 10 si sa te apuci sa-l refaci ? Ca nota 11 nu ai cum sa o iei... De ce sa strici ceva ce nu trebuie reparat ? In fine... poate le place lor sa stea 3-4 ani sa faca un joc, in loc sa ia 1 an...

  5. #5 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Daca ar reusi sa optimizeze cumva noul engine sa suporte si o fizica mai buna, ar fi ceva.
    La capitolul asta MGS4 a fost praf!

  6. #6 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Mie mi se pare un pic "praf in ochi" chestia asta cu "de la zero". Care e sensul sa iei un engine ce a scos un joc de nota 10 si sa te apuci sa-l refaci ? Ca nota 11 nu ai cum sa o iei... De ce sa strici ceva ce nu trebuie reparat ? In fine... poate le place lor sa stea 3-4 ani sa faca un joc, in loc sa ia 1 an...
    din cate stiu si din cate am citit, am inteles ca engine-ul de la MGS4 nu poate functiona pe xbox 360 si de aceea vor sa faca unul nou, pentru a putea fi portat pe xbox si PC. sper sa nu am insel.

  7. #7 SP
    Member reltih_floda's Avatar
    din ce`mi aduc aminte chiar Kojima spunea ca nu are cum sa faca un joc de 50Gb (cat avea blueray discu) sa incapa pe un Dvd DL.Si asa se plangea ca a mai scos din el ca sa incapa pe blue ray.Acum cum o face oare???Sunt foarte curios.

  8. #8 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Cert este ca va avea de suferit versiunea de PS3 din cauza celei de XBOX 360...Asta daca nu cuma versiunea de 360 va veni insotita cu o borseta ptr. cele 10 DL care vor fi necesare sa se conformeze versiunii PS3lol

  9. #9 SP
    Junior Member deimien's Avatar
    good point reltih_floda
    si lasand consolele, cam ce configuratie de pc ar fi necesara pt a-l rula? grafica precum cea din MGS4 ar rupe un sistem mediu in doua

  10. #10 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Off...iar incepeti. MGS Rising nu o sa aiba 50gb ca MGS4. Asta e solutia. Jocul o sa fie mai mic. Cat despre configuratia de PC necesara...nu stiu si nu ma intereseaza. Probabil va merge pe medium pe configuratiile medii si pe high pe configuratii ceva mai puternice

  11. #11 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    Cert este ca va avea de suferit versiunea de PS3 din cauza celei de XBOX 360...Asta daca nu cuma versiunea de 360 va veni insotita cu o borseta ptr. cele 10 DL care vor fi necesare sa se conformeze versiunii PS3lol
    Sunt curios cand o sa incetati cu replica "pe cate dvd-uri o sa incapa mgs". Deja a aparut pe o gramada de threaduri si deveniti plictisitori. Sau a inceput sa va sara blu-ray-ul? Parca sunteti din bancul cu Alinuta cand ii sarea placa si spunea doar "Vreti sa ascultati o poveste?"

    Imi place ca toti care scrieti replica asta, nu stiti nici macar matematica de baza. Unul scrie ca va fi pe 50 DL ca sa acopere un Blu de 50GB, altul pe 10, altul pe 20. Hotarati-va o data, ca sa cadeti la unison sa scrieti acelasi numar.

    Sincer? Eu ma joc pe 360 datorita comunitatii create pe live si... I don't give a **** about MGS on 360.

  12. #12 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    I don't give a **** about MGS on 360.

    acum si tu...te-ai enervat putin (probabil) si faci afirmatii fortate. credeam ca ai alta parere...

    http://www.consolegames.ro/forum/114539-post79.html

    nu mi-am dat seama daca te bucurai ca va fi si pe Xbox360, sau ca va fi numai pe Xbox360...

  13. #13 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    sincer, pina si eu m-am saturat de comparatia blu-ray - dvd dl, iar daca multiplayerul seamana cu cel din MGS4 atunci mai bine ne lipsim.

  14. #14 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    acum si tu...te-ai enervat putin (probabil) si faci afirmatii fortate. credeam ca ai alta parere...

    http://www.consolegames.ro/forum/114539-post79.html

    nu mi-am dat seama daca te bucurai ca va fi si pe Xbox360, sau ca va fi numai pe Xbox360...
    A fost doar un comentariu la ce era prezentat la conferinta. Ca sa fiu in ton cu tine, verifica aici

  15. #15 SP
    Member no_m3rcy's Avatar
    tocmai ce vin dp IGN unde era prezent un thread bazat pe tema asta....si am intrat aici din curiozitatea de a vedea dak romanasii dp CG se i-au dupa restul ... eo nu-i inteleg , in loc sa se bucure k apare un nou MGS care pe deasupra va ajunge si in mainile mai multor gameri ei gasesc un nou topic de "cearta"......... si fiti siguri k prezenta jocului pe x360 nu-l va trage in jos, dak s-ar intampla asa ceva jocul nu ar mai fi produs pt ambele console ci ar ramane un ps3 exclusive....

  16. #16 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by no_m3rcy View Post
    tocmai ce vin dp IGN unde era prezent un thread bazat pe tema asta....si am intrat aici din curiozitatea de a vedea dak romanasii dp CG se i-au dupa restul ... eo nu-i inteleg , in loc sa se bucure k apare un nou MGS care pe deasupra va ajunge si in mainile mai multor gameri ei gasesc un nou topic de "cearta"......... si fiti siguri k prezenta jocului pe x360 nu-l va trage in jos, dak s-ar intampla asa ceva jocul nu ar mai fi produs pt ambele console ci ar ramane un ps3 exclusive....
    Nu neaparat. Si daca ar trage in jos versiunea de PS3, nu ar renunta la versiunea de X360. Probabil Microsoft a platit mult ca sa ajunga MGS pe X360

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din partea mea sa iasa si pe diskete... ce mai conteaza ? Important este ca iese... si cui ii place jocul si are consola respectiva... will go for it !

  18. #18 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Eu nu va mai inteleg, adica MGS nu mai este un joc bun pentru ca nu mai este exclusiv PS3? Va zic eu, pe Xbox 360 o sa fie un joc prost si pe PS3 va fi ceva extraordinar, e bine asa?

  19. #19 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    singura mea nelamurire: cum o sa fi story-ul? pentru ca cei care au avut doar xbox sau pc, nu cred ca au urmarit povestea MGS1-4 (nu aveau de ce). like who is Raiden? why is he modified? mie unul mi-ar placea sa urmareasca firul de dupa Manhattan Incident (MGS2), dar cred ca va fi confusing pentru cei care nu au jucat MG. pe de o alta parte e destul de confusing si pt cineva care a jucat pana acum so... let me see the story not the digital format!
    all platforms deserve a great MGS game! din cauza asta fac un nou engine

  20. #20 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Sunt curios si ce fel de gameplay poate avea jocul asta. Cand ma gandesc la Raiden imediat imi vine in minte un stil hack-n-slash

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 5 Last Post: 03-05-2014, 19:46
  2. Replies: 0 Last Post: 27-06-2011, 18:11
  3. Metal Gear Solid: Rising Videos By Nash in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 03-06-2011, 09:15
  4. Metal Gear Solid: Rising vine in 2012 By erik95 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 11-11-2010, 12:43
  5. E3 2009: Metal Gear Solid: Rising pe Xbox 360 By Mika in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 02-06-2009, 10:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts