Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: GTA 5 s-a vandut in 52 milioane de unitati!

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    GTA 5 s-a vandut in 52 milioane de unitati!

    Rockstar a anuntat astazi ca ultimul joc din seria GTA, lansat initial pe consolele din vechea generatie in 2013, care a primit dupa aproape un an un remaster pentru consolele next gen, a depasit pragul de 50 de milioane de unitati vandute. Au precizat ca este vorba de 52 de milioane de unitati trimise retailerilor, insa este foarte probabil ca numarul sa fie in continua crestere datorita popularitatii mari a jocului. Vanzarile au fost sporite in ultima perioada gratie noilor misiuni din multiplayer, dar si lansarea pe PC. Cu asemenea vanzari, GTA 5 se alatura jocurilor Minecraft, Wii Sports si Tetris in lista jocurilor care au depasit acest prag de vanzari. Excluzand Wii Sports care a fost bundled cu fiecare consola Wii, putem spune ca GTA 5 este al treilea cel mai bine vandut joc din toate timpurile!

    Rockstar au mai precizat ca in curand cei de la 2K vor lansa un nou titlu triple A, insa nu au oferit mai multe detalii. Any guesses? :D
    Attached Images Attached Images gta5.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Foarte bine. Merita baietii astia ca au lucrat la el. Ar trebui ca toate studiourile sa invete de la Rockstar si sa nu mai fie asa de multe jocuri slabe. Macar au scos o gramada de bani baietii si o sa aibe buget pentru un alt GTA care sigur o sa fie mai bun ca 5-u.

  3. #3 SP
    Member solaru's Avatar
    RDR2

  4. #4 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Si eu vreau RDR2

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Au zis clar ca inca nu e cazu de RDR. Probabil un nou IP, sau pur si simplu o continuare a altui joc.

    Sper la un RDR 2, dar mi-au taiat-o acum cateva luni, cand au zis ca este in plan, dar nu pentru viitorul apropiat. Sper sa fi zis la misto.

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    La RDR 2 se zvoneste de prin toamna ca lucreaza, desi e un joc la care development-ul dureaza, eu cred ca e posibil

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Oricum, cred ca ne facem sperante aiurea. E posibil ca noul titlu AAA sa nu aibe legatura cu Rockstar, ci sa fie ceva doar de la 2K.

  8. #8 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Bully 2

  9. #9 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Eu merg pe Mafia III. Am auzit niste zvonuri, la un moment dat, cum ca Rockstar ar lucra in colaborare cu 2K la acest titlu.
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Rockstar au mai precizat ca in curand cei de la 2K vor lansa un nou titlu triple A
    Asta scoate din discutie RDR2, Bully 2 deoarece sunt jocuri dezvoltate de Rockstar.

  10. #10 SP
    Member colossus's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    Bully 2
    Stiam ca sunt putini, insa nu credeam ca mai e cineva de pe forumul asta care vrea Bully 2. Vreau mai degraba o continuare cu Jimmy (sau unul mai prăpăd ca el ) insa de data asta sa fie un "mini open-world" cu petreceri acasa la studenti (ca-n filmele americane) ,cu bere ,jointuri ,dezmat ,cu o casa abandonata in padure si multe si mult explore .

  11. #11 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    ^^^ Asa ceva mi-ar placea si mie. Bully a fost unic, din punctul acela de vedere. Chiar zilele trecute am inceput sa il rejoc si mi se pare bestial. Un Jimmy Hopkins mai in varsta cu vreo 5 ani, studentie... Chiar tare ar fi.

  12. #12 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Wow that's a huge flockin number.
    Nu ar fi rau nici daca GTA5 ar calca pe urmele lui GTA 4 si sa vedem niste story based DLC.

  13. #13 SP
    Junior Member DjBaros's Avatar
    GTA 5 a fost unic prin stilul sau.RDR este scos din ecuatie, LA Noire 2 la fel.Bully l-am jucat cand eram tinerel.Mi se parea interesant dar nu era genul meu.2K ar trebui sa lanseze la E3 ceva legat de Mafia 3?! Mafia 3 s-ar renta daca ar reintroduce freeroam-ul.

  14. #14 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Un Mafia3 de dimensiunile lui GT5 sau ma rog... pe aproape... M-ar face sa scot banii pt Ps4.

  15. #15 SP
    Junior Member DjBaros's Avatar
    Quote Originally Posted by kukenstein View Post
    Un Mafia3 de dimensiunile lui GT5 sau ma rog... pe aproape... M-ar face sa scot banii pt Ps4.
    Keep on dreaming.Fa-mi loc ca vin sa visez si eu cu tine la asa ceva.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. GTA V a vandut 45 de milioane de unitati By paunstefan in forum Console News
    Replies: 27 Last Post: 06-02-2015, 02:21
  2. GTA V - 33 de milioane de unitati! By MonkY in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 18-05-2014, 15:02
  3. Replies: 3 Last Post: 26-11-2011, 19:05
  4. Replies: 2 Last Post: 11-03-2009, 10:25
  5. Replies: 3 Last Post: 31-01-2009, 06:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts