Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: 15 exclusivitati first party pentru PS3

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    15 exclusivitati first party pentru PS3

    Consola Playstation 3 primeste din ce in ce mai multe exclusive din partea celor de la Sony. Jack Tretton a dezvaluit in cadrul unui interviu ca studiourile first party ale Sony lucreaza la 15 jocuri exclusive pentru Playstation 3. God of War 3 si Gran Turismo 5 sunt cateva dintre cele mai asteptate titluri in acest moment. Oare despre ce jocuri este vorba? Speram sa aflam mai multe la GamesCom si Tokyo Game Show. Consola Playstation 3 devine din ce in ce mai atragatoare pentru clienti, aceste jocuri fiind considerate de Tretton jocuri must-have.

    Declaratia lui Tretton:

    With Agent on one shoulder and Final Fantasy XIV on the other, and then 15 exclusives from first party...
    Attached Images Attached Images untitled-1.jpg

  2. #2 SP
    Member no_m3rcy's Avatar
    hmm... mi se pare k Tretton se cam insala un pic in ceea ce priveste jocurile must-have deoarece aici este o chestiune de preferinte nu de exclusivitate... de ex. eu as lua God of War 3 dar Grand Turismo 5 nu ....

  3. #3 SP
    Member zaice's Avatar
    Pentru multe jocuri mi-as achizitiona PS3.God of war 3, Ratchet and Clank ,Killezone, Rezistence
    and so on, sunt doar cateva exemple elocvente,titluri care fac din Ps3 sa fie o consola dorita de multi gameri.

  4. #4 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by no_m3rcy View Post
    hmm... mi se pare k Tretton se cam insala un pic in ceea ce priveste jocurile must-have deoarece aici este o chestiune de preferinte nu de exclusivitate... de ex. eu as lua God of War 3 dar Grand Turismo 5 nu ....
    Pentru tine. El considera aceste jocuri must-have deoarece sunt dorite de foarte multe persoane. Daca pe tine nu te intereseaza GT5 nu inseamna ca el nu trebuie sa considere GT5 must-have

  5. #5 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Jocurile exclusive conteaza mult pentru gamerii pasionati, pot sa o zic eu personal pentru ca m-am decis sa imi iau ps3 in urma trailerelor de la killzone 2 si in urma campaniei virale facuta de Insomniac pentru Resistence2.

    Sunt de parere ca daca ar reusi cumva sa mai scada din pret la ps3 ar putea lua locul 1 in console wars, tactica de marketing a lui M$ este ceea ce le-a adus asa de multe vanzari..vinzi consola "cheala" ieftin si dupaia fiecare accesoriu separat si faci bani! Dar la ps3 majoritatea vin din start pe consola, dovada pretul ridicat!

  6. #6 SP
    Member zaice's Avatar
    Quote Originally Posted by Solozaur View Post
    Jocurile exclusive conteaza mult pentru gamerii pasionati, pot sa o zic eu personal pentru ca m-am decis sa imi iau ps3 in urma trailerelor de la killzone 2 si in urma campaniei virale facuta de Insomniac pentru Resistence2.

    Sunt de parere ca daca ar reusi cumva sa mai scada din pret la ps3 ar putea lua locul 1 in console wars, tactica de marketing a lui M$ este ceea ce le-a adus asa de multe vanzari..vinzi consola "cheala" ieftin si dupaia fiecare accesoriu separat si faci bani! Dar la ps3 majoritatea vin din start pe consola, dovada pretul ridicat!
    Subscriu si eu la ideea ca pretul inca este piperat la ps3.Sunt curios cand vor incepe reducerile la aceasta consola.

  7. #7 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    Quote Originally Posted by zaice View Post
    Subscriu si eu la ideea ca pretul inca este piperat la ps3.Sunt curios cand vor incepe reducerile la aceasta consola.
    nu in curand clar,chiar Jack a zis ca nici el nu stie pentru ca incearca sa adauge cat mai mult content ca sa tina pretul acela

  8. #8 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Din cate am inteles eu ei inca ies in pierdere la pretul asta, adica ii costa mai mult fabricatia, desi cred ca e doar o chestie de marketing!
    Dar cum deja a inceput sa creasca popularitatea tehnologiei blu-ray o sa inceapa sa scada mult si costurile de productie si sa speram ca si pretul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 11-06-2011, 22:24
  2. Cele mai tari jocuri de Wii pentru un party By MonkY in forum Nintendo Wii
    Replies: 6 Last Post: 05-03-2011, 22:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts