Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 31

Thread: Heavy Rain si Beyond: Two Souls vin pe PS4

  1. #1 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar

    Heavy Rain si Beyond: Two Souls vin pe PS4

    Quantic Dream a anuntat ca cele doua titluri dezvoltate de ei pentru PS3, Heavy Rain si Beyond: Two Souls, isi vor face aparitia "soon" si pe PS4. Evident jocurile se vor bucura de imbunatatiri grafice (de parca ar mai fi nevoie de asa ceva in cazul acestor titluri...). Cele doua jocuri se vor lansa atat in format digital, cat si retail, intr-un bundle. Eu unul ma declar multumit de vestile primite din partea Quantic Dream, desi speram la un nou IP de la ei. Voi ce parere aveti despre aceste doua picaturi ce se vor scurge in oceanul de remake-uri si remaster-uri?

    LE: Sursa - http://blog.eu.playstation.com/2015/...coming-to-ps4/
    Attached Images Attached Images heavy_rain.jpg beyond_two_souls.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Jason ? Jason !!!! Jason !!!


  3. #3 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Wow. Chiar imi doream sa rejoc Heavy Rain si chiar zilele trecute ma gandeam ca am "reusit" sa pierd Beyond Two Souls. Geniala veste

  4. #4 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Sunt filme extraordinare ce merita jucate pentru povestea superba, nu cred ca intereseaza pe nimeni o resolutie mai mare sau niste texturi mai detaliate. Cred ca se adreseaza aproape exclusiv celor care nu le-au jucat la vremea lor.

  5. #5 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Hehehe, asta da veste

  6. #6 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by EspiritusSanctus View Post
    Sunt filme extraordinare ce merita jucate pentru povestea superba, nu cred ca intereseaza pe nimeni o resolutie mai mare sau niste texturi mai detaliate. Cred ca se adreseaza aproape exclusiv celor care nu le-au jucat la vremea lor.
    Adica daca le-am jucat nu am dreptul sa le rejoc ?
    Sa le am in colectie ?

    Eu am jucat Heavy Rain pe ps3 dar o sa-l cumpar iar pentru ca nu mai am ps3 dar vreau sa-l rejoc.

  7. #7 SP
    Member dragosbc's Avatar
    mie heavy rain mi s-a parut printre cele mai bunejocuri /filme jucate , cand l-am jucat nu stiam nimic legat de joc iar finalul....nu mi-a venit a crede am zis ca e eroare , am prins/aflat cine este criminalul din prima

  8. #8 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Cand am aflat prin ianuarie sau februarie 2014 ca The Last Of Us varianta de PS3 va primi o remasterizare pentru PS4, urmatorul gand a fost la Beyond Two Souls, pe care mi l-am si imaginat remasterizat cat mai repede. N-a fost sa fie in 2014, dar merge si in 2015.

    Din ce am vazut la E3, posesorii de PS3 si Xbox360 au cam ramas fara obiectul muncii, iar prin asta ma refer la viitoarele titluri ce stau sa apara in cursul anilor 2015-2016. Sa vezi ce or sa scada preturile la consolele PS3 si Xbox360 second-hand.

  9. #9 SP
    Member Frankie.'s Avatar
    Garantat toate exclusivitatile PS3 vor fi remasterizate pentru PS4. Ciorbe reincalzite...

  10. #10 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Multe or fi ciorbe incalzite, intr-adevar. Insa daca tu crezi ca astea doua-s ciorbe, te inseli amarnic

  11. #11 SP
    Member Frankie.'s Avatar
    Pentru mine care le-am jucat deja pe PS3,le consider ciorbe reincalzite

  12. #12 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Yay for me! N-am apucat să termin Heavy Rain pe PS3, iar Beyond nu l-am cumpărat la vremea lui.

    Ciorbe? Da, dar la prima mână, nu reîncălzite. De burtă. Cu smântână și un ardei iute, yum.


  13. #13 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Frankie. View Post
    Pentru mine care le-am jucat deja pe PS3,le consider ciorbe reincalzite
    pai nu sunt pentru tine, sunt pentru cei care nu le-au jucat, printre care ma numar si eu, am termiant doar heavy rain si mereu am regretat ca nu am jucat si beyound two souls. sunt si gameri pe lumea asta care au ps4 si nu au jucat acele jocuri, ei sunt targetul.

  14. #14 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    I-am așteptat pe ăștia de la Quantic Dream la E3 cu un proiect nou, nu au venit...La Gamescom, Sony nu are chef sa facă prezența, cică e prea aproape de E3, rămâne să-i vedem in octombrie la Paris, daca nici acolo nu vin băieții ăștia de la QD ma supăr rău. Eu am sperat la un Fahrenheit pt console

    PS: e o eroare in stire, nu in cea scrisa de raduadelin, pe blog jocurile vin si în America de Nord

  15. #15 SP
    Member Snake's Avatar
    Bon! Genul asta de jocuri merita remasterizate. Dar ar fi fost frumos din partea celor de la Sony sau Quantic Dream daca ar fi oferit jocurile cu discount pentru cei care le detin deja pe PS3. Dar cred ca 'banii vorbeste'.

  16. #16 SP
    Junior Member bicepsul's Avatar
    V-ati invatat cu hand-out-uri si e cam rau. Cand nintendo a remasterizat Zelda OoT din 97 pe absolut fiecare consola scoasa, GC, Wii, 3ds nimeni nu mai vrea price drop. Joc din 97 costa 200 lei si acum in magazin. Sa nu dea niciun discount, le vrei din nou le cumperi si cu asta basta, oricum e bundle fizic cu ambele jocuri si cel mai probabil va avea pret mai mic, ca si The Last of Us si God Of War 3 remastered.

  17. #17 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu vrem nicio reducere, dar macar sa nu fie mai scumpe decat varianta de PS3, ca asta e absurd.

  18. #18 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Haha, good point.

  19. #19 SP
    Junior Member bicepsul's Avatar
    Mai scump o sa fie. Fizic cel putin ca o sa fie bundle. Dupa mine 200 lei ar fi un pret corect. Daca e ca bundle-ul metro redux e perfect. Inafara de asta daca deja le ai pe ps3 e strict alegerea ta sa le cumperi iar. Iar daca nu le-ai jucat, cazul meu, pret de un joc pentru doua e okay. Si remaster-ul la final fantasy costa mai mult ca jocul de ps2. Nimeni nu se plange.

  20. #20 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    SHAUN! SHAAAAAUUUN!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Beyond: Two Souls By Madutzzu14 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 199 Last Post: 19-08-2020, 00:15

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts