Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Editia de colectie Halo 5 Guardians a fost anuntata

  1. #1 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar

    Editia de colectie Halo 5 Guardians a fost anuntata

    Nu era mare secret faptul ca urmatorul joc din franciza Halo, intitulat Halo 5: Guardians va avea o editie de colectie precum predecesoarele dar avem, in sfarsit, confirmarea oficiala. Pe langa editia normala, cei de la 343 Industries au mai anuntat inca doua editii care sa ne mareasca colectiile. Si ca un bonus, Collector Edition-ul va intra pe piata cu o saptamana inaintea de lansarea jocului, pe data de 20 octombrie 2015. Din pacate asta a insemnat eliminarea jocului fizic din aceasta editie, urmand ca in fiecare cutie sa se regaseasca un voucher care pate fi activat pe Xbox pentru se putea face preload la joc, urmand ca acesta sa poate fi jucat in data de 27 Octombrie 2015. Mai jos aveti prezentarea celor doua editii in detaliu.


    halo-5-guardians-limited-edition.jpg
    Halo 5: Guardians - Limited Edition:
    • physical copy of the game
    • Halo: The Fall of Reach – Animated Series
    • Warzone REQ Bundle: 14 Premium Requisition packs
    • Guardian model by Metal Earth®
    • Uniquely-designed Spartan themed SteelBook®
    • Spartan Locke’s Classified Orders
    • Dossiers on Blue Team and Fireteam Osiris
    • Xbox Live Gold 14-day Trial – perfect for playing with friends
    • 14 Premium Requisition packs for use in Warzone


    halo-5-guardians-limited-collectors-edition.jpg
    Halo 5: Guardians - Limited Collector’s Edition:
    • digital copy of Halo 5: Guardians
    • Warzone REQ Bundle: 14 Premium Requisition packs
    • Halo: The Fall of Reach – Animated Series
    • Guardian model by Metal Earth®
    • Uniquely-designed Spartan themed SteelBook®
    • Spartan Locke’s Classified Orders
    • Dossiers on Blue Team and Fireteam Osiris
    • Xbox Live Gold 14-day Trial – perfect for playing with friends
    • Master Chief and Spartan Locke statues
    The Master Chief and Spartan Locke appear as a team – but there’s another story… the statue splits and they separate, ready to face-off. Which scene tells the true story?


    Cum vi se par aceste editii, va face vreuna cu ochiul sau veti pre-comanda editia normala?
    Attached Images Attached Images halo-5-guardians-art-box-final.jpg

  2. #2 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Cele doua editii pot fi precomandata aici:
    Halo 5 Guardians Limited Edition Xbox One - 443,90 Lei
    Halo 5 Guardians Limited Collector's Edition Xbox One - 1.038,90 Lei
    Se poate pre-comanda si la Altex, mai scump cu 150 lei, asta daca au chef in ziua lansari sa si livreze.

  3. #3 SP
    Member GODZYLLA's Avatar
    Dupa cum ai spus si pe threadul celalalt, chiar a scazut calitatea. Am vazut o poza "real life" life cu statuia de la Halo 5 si nu prea ma da pe spate... Adica ok, in imagine arata intr-un fel, dar ma asteptam la banii astia sa fie ceva gen Titanfall, asta zici ca e polystone la cum e pictata, dar mai mult ca sigur e PVC. Ca size nu stiu exact cat e, dar sincer imi place mai mult cea de la Halo Reach, si din ce imi aduc aminte a costat $150, nu $250. Nu stiu ce quality sunt cele de la TriForce, dar vorba unui tip, tot ei faceau si Batmobilul la editia de colectie si ete ce s-a intamplat.

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Incredibil...dai 11 mil pe editia de colectie si nici macar nu ai jocul fizic

    In schimb ai steelbook. Oare pentru ce ?

  5. #5 SP
    Member Twiztid's Avatar
    Quote Originally Posted by GODZYLLA View Post
    ... Nu stiu ce quality sunt cele de la TriForce, dar vorba unui tip, tot ei faceau si Batmobilul la editia de colectie si ete ce s-a intamplat.
    Triforce face chestii foarte faine dar si foarte scumpe. Vezi cum arata statuetele, machetele, props-urile de pe site-ul lor. Statueta Joel & Ellie din editia Post Pandemic The Last of Us ii fantastica. Am si pus ceva poze cu ea parca aici cand am cumparat-o.
    In schimb ce au facut pt seria Batman sunt destul de slabute...Eu cred ca cei de la WB le-au impus niste limite de pret in care nu au putut sa se incadreze si de-asta au si anulat editia batmobile. Faptul ca WB cereau o caruta de bani pe editie nu inseamna ca si figurina respectiva a avut un buget pe masura...just my 2 cents

  6. #6 SP
    Member GODZYLLA's Avatar
    Mai mult ca sigur ai dreptate. Nu cred ca am nimic de la TriForce in colectie ca sa imi dau cu parerea, dar dupa cum am spus, nici asta de la Halo nu arata de $250. Am vazut un unboxing la Batman si parca nu e prea grozava. Adica inteleg ideea de "monument/statuie" unde nu folosesti culori, dar nici nu imi pune plastic prost care se vede de la o posta.

  7. #7 SP
    Member Twiztid's Avatar
    Triforce a facut si statueta din Gears of War 3 Epic Edition (care arata bestial) dar au dat-o in bara cu cea din Max Payne 3

  8. #8 SP
    Member GODZYLLA's Avatar
    Oh, I see Am una din doua, Gears, si da, arata intr-un fel

    //Si nici pe departe nu am dat 1100 pe ea

  9. #9 SP
    Member razu's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Incredibil...dai 11 mil pe editia de colectie si nici macar nu ai jocul fizic

    In schimb ai steelbook. Oare pentru ce ?
    panzerhund edition, ass creed unity guillotine... e la moda.

    pretul este intr adevar prohibitiv dar poti sa ti faci o masuta de cafea din cutia aia, sau un culcus de pisici.

    eu o cumpar, vreau sa vad daca i nisip la baza figurinei.

  10. #10 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    1100 lei? Am luat consola mai ieftina decat editia asta de colectie. Pff

  11. #11 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Eu personal nu am de gand sa dau o asemenea suma pentru editia asta never. E nesimtire pe fata.
    O sa fiu foarte multumit cu editia limited.

  12. #12 SP
    Member Twiztid's Avatar
    Statueta nu arata rau...dar in niciun caz nu-si merita banii...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Editia de colectie Far Cry 4 a fost anuntata By OEE in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 14-07-2014, 12:11
  2. Editia de colectie Witcher 3 a fost anuntata By OEE in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 12-07-2014, 21:31
  3. Replies: 17 Last Post: 18-03-2014, 13:07
  4. Replies: 9 Last Post: 10-03-2014, 21:39
  5. Replies: 4 Last Post: 17-08-2013, 18:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts