Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: Gran Turismo 5 in Noiembrie?

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Gran Turismo 5 in Noiembrie?

    Cred ca multi dintre voi au citit ultimele zvonuri de pe internet cum ca "real driving simulator"-ul Gran Turismo 5 se va lansa pe data de 27 Noiembrie 2009. Aceasta informatie a fost facuta publica de siteul Play.com care sustine ca data este oficiala si ca a primit-o de la Sony. Oare e adevarat? Jocul se va lansa pe 27 noiembrie? Haideti sa ne gandim un pic si sa verificam oferta de la Play.com.

    De ce data de lansare a jocului GT5 este FALSA:
    1) Daca va uitati pe siteul Play.com la sectiunea release dates o sa vedeti ca multe jocuri se lanseaza pe aceasta data: MAG, Uncharted 2, Ratchet & Clank 2, Metal Gear Solid: Rising, White Knight Chronicles si Super Mario Galaxy 2. Cam multe jocuri AAA se lanseaza in aceeasi zii, nu credeti?
    2) Un alt motiv ar fi faptul ca data de lansare nu a fost facuta publica la E3, adica la cel mai mare show din industrie. Daca jocul s-ar lansa in noiembrie, ar fi trebuit sa auzim ceva despre el la e3, nu?

    De ce data de lasnare a jocului GT5 este ADEVARATA:
    1) Deorece producatorii jocului au anuntat ca Sony poate lansa jocul oricand vor ei.
    2) Jocul are mai multi fani in Europa decat in America de Nord sau in Japonia. Ultimul joc din serie s-a vandut in peste 6 milioane de exemplare in Europa, iar in America s-a vandut 3 milioane de jocuri. Din acest motiv este logic sa presupunem ca data de lansare a jocului sa fie dezvaluita Gamescom, un show ce are loc in Europa pe 19 august 2009.
    3) Lansarea jocului in noiembrie i-ar ajuta foarte mult pe cei de la Sony. Gran Turismo este o franchisa care se vinde foarte bine, si lansarea jocului inainte de sarbatorile de iarna ar insemna o crestere a vanzarii consolei PS3.

    Voi ce credeti, se va lansa pe 27 noiembrie 2009 sau mai bine zis, va aparea pe rafturile magazinelor pana la sfarsitul anului 2009?
    Attached Images Attached Images gran-turismo-5-4.jpg

  2. #2 SP
    Banned ShowTime's Avatar
    nu as prea crede.daca e o sa il vedem in rafturile magazinelor pe la inceputul lui 2010.jocul va fi multi-platforme?

  3. #3 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Jocu va ramane PS3 exclusive.Ar trebui sa il mai tina cateva luni dar sa il finiseze calumea..nu de alta dar sa nu fie domnu' ffocus dezamagit

  4. #4 SP
    Banned ShowTime's Avatar
    pai erau zvonuri ca o sa apara si pe pc si probabil pe xbox

  5. #5 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    E exclusiv PS3! Zvonurile vor ramane zvonuri.

  6. #6 SP
    Banned ShowTime's Avatar
    sa vedem acuma si ce fel o sa fie Forza Motorsport 3.care credeti a o sa fie mai bun? as vrea sa raspundeti serios chiar daca aveti ps3 sa recunoasteti daca e mai bun Forza Motorsport 3 decat Gran Turismo 5 sau invers daca aveti xbox sa recunoasteti daca e mai bun Gran Turismo 5 decat Forza Morotsport 3.

  7. #7 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    De unde vrei sa stim noi care e mai bun daca aici vorbim de jocuri care nici nu au fost lansate. Gran Turismo 5 o sa aiba mult mai mult content decat Forza 3, dar Forza 3 o sa aiba mai multe optiuni de customize.

  8. #8 SP
    Banned ShowTime's Avatar
    Doar am intrebat nu am zis altceva.Shift cred ca va fi mic copil pe langa Gran Turismo 5 si Forza Motorsport 3.

  9. #9 SP
    Junior Member Kenny's Avatar
    Din demo-ul de la E3 se vede ca jocul va avea damage visual, o premiera in aceasta seria, alta premiera va fi daca vor adauga optiunde de decorare vizuala cu diverse body kit-uri si vopsea facuta pe placul jucatorilor, pana acum damage-ul este confirmat, jocul va fi apogeul seriei(si a consolei, parerea mea) si este prea frumos sa fie adevarat. Daca se va anunta o data e ca si cum s-ar fi anuntat apocalipsa cu cateva luni mai devreme sa aiba lumea timp sa se spovedeasca. Ah... si daca tragem o privire de curiozitate pe site-ul jocului http://us.playstation.com/granturism...ewgt5_home.asp poate fi observat ca GT PSP este anuntat dar 5 nu, cred ca vor sa ne faca o surpriza si sa ne dea cu fiecare joc cate un pui de urs panda sa il crestem si sa facem gratar din el sau ceva de genul asta ca le ia prea mult.

  10. #10 SP
    Senior Member huber's Avatar
    aici zice ca in 2009 se va lansa. ShopTo.Net - Gran Turismo 5 - Sony Playstation 3 (PS3)

  11. #11 SP
    Junior Member Kenny's Avatar
    Pai pana acum trebuia macar un game-play amarat, sa ne arate niste damage "live" la E3, God of War III o fost anuntat si apare in 200+ zile dupa http://www.videogamecountdown.com/."Aveti putintica rabdare" vorba faimoasa a lu' Trahanache, am rabdat pana acum, se mai poate rabda.

  12. #12 SP
    Banned ShowTime's Avatar
    huber tu te iei dupa site-ul ala amarat unde se vand produse?

  13. #13 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Pai mai bine decat de la un amarat ca tine . Nu stiu ce e cu tine vad ca tot incerci sa provoci flame-uri semeni cu Heaton.

  14. #14 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Quote Originally Posted by huber View Post
    Pai mai bine decat de la un amarat ca tine . Nu stiu ce e cu tine vad ca tot incerci sa provoci flame-uri semeni cu Heaton.
    Shop-urile online nu au mare relevanta cand vine vorba de date de lansare. Cel mai probabil, jocul va fi lansat in 2010.

  15. #15 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    sper sa nu introduca custom decals.

  16. #16 SP
    Member Solozaur's Avatar
    De ce nu ffocus? eu am vazut review-ul la forza 2 de la classic game room si mi-a placut mult ideea, cred ca ar prinde bine si in gt5, desi slabe sanse sa vedem asa ceva!

  17. #17 SP
    Junior Member Kenny's Avatar
    Ar trebui sa introduca 2 alegeri, 1 iti faci tu masina cum vrei tu din punct de vedere visual si al performantei sau 2 sa alegi una facuta de ei. "The real driving simulator" se refera la fizica jocului, nu la ce alegeri ai din punct de vedere estetic.

  18. #18 SP
    Member dexx's Avatar
    Quote Originally Posted by Kenny View Post
    Ar trebui sa introduca 2 alegeri, 1 iti faci tu masina cum vrei tu din punct de vedere visual si al performantei sau 2 sa alegi una facuta de ei. "The real driving simulator" se refera la fizica jocului, nu la ce alegeri ai din punct de vedere estetic.
    Da , imi place cum ai gandit .

    Tocmai din cauza lui Gran turismo 5 o sa imi iau ps3...anyway , nu cred ca va iesi mai bun(din orice punct de vedere) decat Forza Motorsport 2(xbox 360 exclusive )

  19. #19 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    "The Gran Turismo brand once again made a strong showing last weekend at the legendary 24 Hours of Le Mans. Trackside banners could be seen all around Circuit de La Sarthe - most notably at the chicanes down the Mulsanne straight. Sony also continued their strong support of the Pescarolo Sport racing team�s Peugeot 908 LMP car, in the quickly-becoming-classic light blue/green/white livery that you probably remember from GT4. Polyphony Digital�s Citroen GT also made the rounds this year, doing a honorary lap around the circuit and appearing in a local driver�s parade."

    Data oficiala de lansare este Martie 2010. Brand-ul Gran Turismo creeaza trafic si asta urmaresc toate aceste zvonuri. In plus, se spera o "dezamagire" (iar il amana?lol) in randul "fanilor", daca nu va fi lansat in 2009.
    Attached Images Attached Images citroen-gt-lemans-01.jpg gt-peugeot-lemans-02.jpg

  20. #20 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Pff si de unde sa scoatem 120 de $ daca se lanseaza o data cu god of war

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo Sport By ReNeGaDe124 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 317 Last Post: 23-02-2021, 09:50
  2. Gran Turismo TV By Bobby in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 01-08-2008, 02:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts