Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Zvon: Killzone 3 in dezvoltare

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Zvon: Killzone 3 in dezvoltare

    Killzone 2 este un first-person shooter exclusiv pentru PS3, dezvoltat de Guerrilla Games si publicat de Sony Computer Entertainment. De cand a fost anuntat pentru prima oara, la E3 din 2005 prin intermediul unui tech demo, jocul a fost asteptat de foarte multi fani. Acesta s-a lansat la sfarsitul lunii februarie al anului 2009 bucurandu-se de un succes mare, atat din partea criticilor cat si a fanilor. Potrivit siteului gamekings.tv, un nou joc Killzone se afla in stagiul de dezvoltare. Cei de la gamekings.tv au fost invitati in Amsterdam de catre producatorii de jocuri de la Guerrilla Games pentru a lua parte la o discutie despre jocuri. In timpul discutiei cu Jan Bart, unul din producatorul jocului, acesta la un moment dat a spus ceva legat de Killzone 3, cea ce ii determina pe cei de la gamekings.tv sa creada ca un nou joc Killzone se afla in productie. Daca stam un pic sa ne gandim cred ca ar fi normal ca cei de la Guerrllia sa lucreze laun nou joc Killzone, avand in vedere succesul pe care il are franchisa.
    Attached Images Attached Images killzone-2_23-06-08_01.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member Kenny's Avatar
    Ar fi fain sa joci de partea Helghanilor ca sa distrugi omenirea intr-o colosala minge de foc be campurile de lupta in timp ce este cantata muzica de cor specifica momentului ca sa mori in final "in a blaze of glory".

  3. #3 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Wow fain, nu dati va rog niciun detaliu despre cum s-a sfarsit KZ2 ca nu vreau sa imi stric pofta de joc.

  4. #4 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Foarte frumos din partea lor. Sunt sigur ca va cel devreme prin 2011 poate 2012 pentru al face la fel sau chiar mai extraordinar decat precedentele (timp in care Killzone 2 se va bucura in continuare de un succes deosebit). Dealtfel banuiesc ca vor da multa atentie partii online care dupa parerea mea este adevaratul farmec al acestui joc.

    For the Glory of Helgan.

  5. #5 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Uite un lucru la care chiar nu ma asteptam ! Bafta celor de la Guerrilla Games la conceperea jocului , sper sa il scoata cam intr-un an!
    Killzone 2 a fost printre cele mai bune jocuri pe care am pus mana , numai cuvinte de lauda am despre el (si cand ma gandeam ca atunci cand a aparut jocul nici nu vroiam sa aud despre el deoarece nu era foarte cunoscut lol) ! Can't wait for the next one !

    PS->Si inca nu am terminat campania ! Multiplayer yet !

  6. #6 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Quote Originally Posted by DJ_Andrei View Post
    Uite un lucru la care chiar nu ma asteptam ! Bafta celor de la Guerrilla Games la conceperea jocului , sper sa il scoata cam intr-un an!
    Killzone 2 a fost printre cele mai bune jocuri pe care am pus mana , numai cuvinte de lauda am despre el (si cand ma gandeam ca atunci cand a aparut jocul nici nu vroiam sa aud despre el deoarece nu era foarte cunoscut lol) ! Can't wait for the next one !

    PS->Si inca nu am terminat campania ! Multiplayer yet !
    2 ani poate chiar 3 va dura pana vor face Killzone 3, sper sa munceasca la el foarte mult si sa iasa mult mai bun decat celelalte Killzone-uri.

    @DJ_Andrei : si eu mai am ultima misiune de terminat

  7. #7 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Ce-mi plac mie "zvonurile" astea. E la mintea cocosului ca o sa apara inca un Killzone. Cu siguranta se lucreaza la el, dar inca este in stadiul de alfa-beta-omega...
    Vrea cineva sa parieze ca urmatorul Killzone va fi scos pe PS4 undeva prin 2013?

  8. #8 SP
    Member reltih_floda's Avatar
    M-as bucura si eu,dar sunt jalnic la FPS-uri pe console.

  9. #9 SP
    Junior Member Kenny's Avatar
    Quote Originally Posted by SeikQ View Post
    Ce-mi plac mie "zvonurile" astea. E la mintea cocosului ca o sa apara inca un Killzone. Cu siguranta se lucreaza la el, dar inca este in stadiul de alfa-beta-omega...
    Vrea cineva sa parieze ca urmatorul Killzone va fi scos pe PS4 undeva prin 2013?
    Nu prea au cum sa faca un PS4, ce sa mai puna in el? Automat de cola ar fi o idee geniala dar na, nu vor astia de la Sony.

  10. #10 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Avand in vedere ca Microsoft s-ar putea sa isi scoata urmatoarea consola (Xbox Natal) in 2010 m-as mira ca si Sony sa nu faca acelasi lucru , dar in 2011.Ne-am putea astepta ca Killzone 3 sa fie printre primele jocuri pe un anumi ''PS4'' , dar sincer nu prea cred.

    ''SeikQ'' sunt foarte sigur ca Killzone 3 (daca va exista) nu va aparea in 2013 in nici un caz.Este mult prea tarziu si sunt sigur ca cei de la Guerrilla Games nu vor astepta 4 ani avand in vedere succesul lui Killzone 2.

    Dupa parerea mea Killzone 3 va aparea cel tarziu in 2011 in toamna.

    Si ca sa fiu si un pic mai mult offtopic : ''PS4'' suna foarte urat , sunt sigur ca urmatoarea consola a celor de la Sony va avea un nume

    'Kenny' : Mai bine ii mai adauga si o rasnita (o lipesc cu skotch). Ce misto ar fii sa avem daca nu in consolalol un automat de cola langa PS3 si in timp ce ne jucam sa ne servim cu o Cola.S-au mai bine ne facem o camera plina cu Haineken (ca in reclama) si punem LCD-u si PS3 in mijloc !

  11. #11 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Natal nu este o consola

  12. #12 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Corect , este un proiect.Imi cer scuze pentru exprimare. Rectific : S-ar putea ca urmatoarea consola a celor de la Microsoft sa se numeasca Xbox Natal sau ceva in genul.

  13. #13 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Nici nu a trecut valul de uimire facut de Killzone 2, ca se si aude de Killzone 3. Excelent!

  14. #14 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Mi-a placut Killzone 2, dar nu imi doresc sa scoata un nou Killzone prea repede. Killzone 3 ar trebui sa iasa in 2012-2013 si sa reprezinte un pas inainte fata de jocul precedent

  15. #15 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Chiar asa de tarziu ai vrea sa apara ?! (de ce avem prea multe titluri de jucat/terminat pana atunci nu ? lol) Si eu sunt de acord sa nu il scoata prea devreme ca sa nu iasa ceva urat , dar eu zic ca o sa il scoata pana in 2011 primavara (au timp suficient !)

  16. #16 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Bag mana in foc ca pana in toamna lui 2010 o sa iasa. Motivul? Engine-ul e facut, mai trebuie doar niste mici tweakuri si va fi gata de lansare.

  17. #17 SP
    Banned ResidentEvil's Avatar
    in 2011-2012 o sa fie gata.

  18. #18 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Doua lucruri imi doresc de la Killzone 3. Helghan revenge si co-op. In rest, sa iasa cand vor ei deoarece voi fi ocupat mult timp cu GT5.

  19. #19 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Doua lucruri imi doresc de la Killzone 3. Helghan revenge si co-op. In rest, sa iasa cand vor ei deoarece voi fi ocupat mult timp cu GT5.

    Eu as mai adauga si posibilitatea de a juca cu Helghani in campanie !

  20. #20 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    pai asta a spus si ffocus cind a zis Helghan revenge....cred

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 7 Last Post: 07-02-2013, 20:45
  2. Zvon: Killzone 3 PS3 Bundle dezvaluit By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 02-02-2011, 11:50
  3. Zvon: Killzone 3 se lanseaza in Aprilie By erik95 in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 18-03-2010, 17:42
  4. Zvon: Un nou joc Star Wars in dezvoltare By istrategie in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 24-04-2009, 22:30
  5. Zvon: PSP-400 in 2009; PSP2 in dezvoltare By Mika in forum Console News
    Replies: 18 Last Post: 19-12-2008, 23:19

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts