Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: The Park ajunge pe console!

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    The Park ajunge pe console!

    Dupa ce la sfarsitul lunii octombrie The Park a fost lansat pe PC, developerul Funcom a anuntat ca jocul se va lansa si pe console in primul trimestru al anului viitor. Pentru cine nu stie, The Park este un horror psihologic a carui actiune are loc intr-un parc de distractii. Jocul ne pune in postura unei mame a carui copil s-a pierdut in acest parc de distractii. Atmosfera si subiectele abordate au fost apreciate de critici si Funcom se asteapta la o lansare de succes si pe PS4&XO. Acest titlu va fi prima lansare pe console din partea Funcom din 2006 de la lansarea lui Dreamfall: The Longest Journey.

    Va las un trailer mai jos sa va facei o idee despre atmosfera prezentata in joc:

    Attached Images Attached Images thepark.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    L-am jucat si eu. Am fost destul de dezamagit de el. Nu ca ar fi avut note foarte mari, dar mi s-a parut interesanta ideea si am zis sa il incerc. In prima instanta, mi-a adus aminte ca atmosfera de Gone Home, dar pe parcurs, mi-am dat seama ca intre cele doua nu exista termen de comparatie. The Park e incarcat de introspectii si analogii ciudate ale protagonistei, iar unele ride-uri prin parcul de distractii nu au niciun sens. Exista anumite collectible-uri, ca sa le spun asa, care zic o poveste, dar nu o fac foarte cursiv. Acelea mi s-au parut cam unicul element pozitiv al jocului. Daca il gasiti super ieftin (sub 10 euro, cat e acum), probabil ca merita incercat.

  3. #3 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Cam cat ti-a luat pana ai terminat jocul?

  4. #4 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    In jur de doua ore.

  5. #5 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Wow ... foarte scurt atunci :/

  6. #6 SP
    Junior Member georgeleus's Avatar
    Din trailer nu pot spune ca ma asteptam la mai mult.
    Razzosini, poti face o comparatie strict dpdv al atmosferei cu titluri vechi precum Call of Cthulhu DCoTE sau Silent Hill?
    Urca ceva fiori pe sira spinarii sau merge teleu cu lumina stinsa?

    Pe console doar PS4 si XBOne ?

    Thanks.

  7. #7 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Doar PS4 si One au anuntat, era de asteptat.

  8. #8 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by georgeleus View Post
    Razzosini, poti face o comparatie strict dpdv al atmosferei cu titluri vechi precum Call of Cthulhu DCoTE sau Silent Hill?
    .
    Nu am jucat primul joc pe care il mentionezi, insa si sa fac o comparatie cu Silent Hill imi e foarte dificil. E alt setting, alta atmosfera, aproape alt tip de joc. In ceea ce priveste "fiorii", The Park nu mi-a dat, in timp ce Silent Hill da. Incepe promitator, intr-adevar, dar devine banal destul de usor. Au existat momente cand pur si simplu voiam un buton de fast forward. Dar sunt subiectiv, in ultimii ani, in afara de Outlast si Amnesia nimic nu mi-a dat fiori, asa ca se poate sa iti placa. De-aia ziceam ca poate ar merita incercat.

  9. #9 SP
    Junior Member georgeleus's Avatar
    I feel you.
    Thanks.

    Just for the record, iti recomand primul titlu (este un Horror FPS foarte introspectiv si foarte tulburator), ce mi-a placut cel mai mult la el, pe langa paleta de culori (perfect adaptata ambiantei) faptul ca e destul de dificil, povestea foarte buna si in primul rand faptul ca te puteai "repara" doar daca aveai ceea ce-ti trebuie (par example atele si leucoplast pentru fracturi, plasturi pentru rani, etc.).
    Iar al doilea titlu pe care-l recomand tuturor fanilor genului e de departe Clive Barker's Undying (2001). Efectiv cu lumina aprinsa nu-l puteam juca cu casti pe urechi.

    ...singurul horror FPS care sa merite dupa a fost si a ramas F.E.A.R. Atat.

    Anyways, destul cu offtopic-ul.
    Multumesc pentru impresie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. The Park By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 0 Last Post: 26-08-2015, 18:32
  2. Lone Survivor ajunge si pe console By Dant3 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 14-11-2012, 16:14
  3. The Conduit ajunge si pe 3DS By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 04-02-2011, 11:07
  4. Saw ajunge pe console in aceasta toamna By siNcE in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 08-08-2009, 11:45
  5. The Last Guy ajunge pe PS3 maine By Max in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 28-08-2008, 17:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts