Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4
Results 61 to 72 of 72

Thread: Countdown pentru PS5 ?!?

  1. #61 SP
    Junior Member yuryca's Avatar
    Ca sa joci jocurile actuale pe un PC ,numai placa video ar costa cat un ps4 nou.Singurul avantaj la PC este ca jocurile sunt mai ieftine,exista o varietate mai mare de jocuri online si ca pirateria este in floare.Dar pe un ps4 sau pe orice ps poti oricand sa cumperi jocuri sh si sa le vinzi aproape pe acelasi pret .
    Revenind la topic-ul despre ps5.. eu cred ca o sa apara undeva prin 2017-2018 avand in vedere ca jocurile actuale deja folosesc puterea maxima de la ps4 (unele jocuri precum the witcher 3 chiar au scos tot ce se poate din aceasta consola),iar deja sunt probleme de framerate si bug-uri .

  2. #62 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by yuryca View Post
    iar deja sunt probleme de framerate si bug-uri .
    Poate fi si optimizare proasta a jocului, la partea cu framerate-ul. Bug-urile sunt din cu totul alt motiv, nicidecum ca ps4 nu mai duce.

  3. #63 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ce oameni tristi sunteti, 4 pagini de discutii despre viitoarele console si nici macar unul dintre voi n-a pomenit de viitoarele jocuri. Eu unul asta astept cel mai mult, jocurile. Abia astept sa vad noile IP-uri, noile mecanici de joc, noile moduri narative, etc. Imi aduc aminte cum primul Xbox a reinventat shooterele pe console cu Halo 1, X360 a adus cover based 3rd person shooters cu Gears, sunt curios ce mecanica revolutionara vom vedea pe generatia actuala, indiferent daca vine de la Sony sau Microsoft. Cele doua exemple de mai sus sunt of the top of my head, si doar pentru a evidentia faptul ca va concentrati prea mult pe balarii tehnice cand ce conteaza cel mai mult sunt jocurile. Ele te conving sa iei o consola mai mult decat orice performanta tehnica.

  4. #64 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Visezi o să joci Re-Remastered Edt

  5. #65 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Visezi o să joci Re-Remastered Edt
    Re-Remastered 4K Extended Special Edition (one bonus map included*)!




    *only if you buy the Updated Season Pass

  6. #66 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Oh, daca ar fi de jocuri, inainte de mecanici revolutionare, putem incepe cu eliminarea microtranzactiilor, nelasatul pe dinafara a 50% din continutul unui joc de 60 de euro, expansion pass-uri doar pentru jocurile care aduc o valoare reala produsului standard (Witcher 3) si multe altele. In fine, irelevant sa aducem asta iarasi in discutie, eu am mai vorbit pe aceasta tema pana mi-a venit rau.

    Nu stiu exact ce inovatii vor aparea pe partea de gameplay. Eu cred ca orice gen de joc, de la FPS pana la RPG, are in momentul asta un titlu care poate servi drept etalon pentru genul respectiv. Cum am mai spus, 2015 a avut o gramada de surprize extrem de placute pentru mine, insa marea majoritate sunt sequel-uri. Continuarea unor francize renumite, cu imbunatatiri semnificative pe anumite planuri. Witcher 3 e jocul meu preferat din toate timpurile - da, mi se pare superba lumea, povestea, monstrii, situatiile in care esti pus, deciziile pe care trebuie sa le iei si asa mai departe - insa astea toate tin mai mult de imaginatia unor producatori, nu neaparat de gandirea aia vizionara care atunci cand se materializeaza, produce ceva revolutionar. Unde cred ca exista foarte mult potential, cel putin din ceea ce se vede la orizont, este Virtual Reality. Imi place sa vad cat de mult interes i se acorda ideii. Momentan, am retineri fata de ceea ce se gaseste pe piata, din mai multe motive, insa cred sincer ca este foarte mult loc de evolutie acolo.

    Ramane de vazut.

  7. #67 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Ce tristi suntem ca avem 4 pagini de discutii dar nimeni nu spune ca ar fi bine sa avem timp sa ne jucam tot ce ne dorim
    Eu unul ma gasesc in aceasta ipostaza.

    Revenind on-topic la off-topic..
    Ar fi pacat sa facem o discutie PC vs console din aceasta "stire".
    Cred ca doar cine are prea mult timp liber si mintea putin prea odihnita ar fi dispus sa "predice suprematia" unei platforme sau a alteia.
    Majoritatea celor pe care ii stiu sunt gameri, si-atat (printre care, uneori, consider ca ma mai numar si eu).
    Detin mai mult de un device, si consola si PC, si Vita eventual, si tot asa.
    De ce trebuie sa fim intr-o tabara anume ? "baietii" vor doar banii nostri si-atat, nu fac separatisme cu privire la acest aspect.
    Unii fac bani (cu unele produse din ce in ce mai slabe) in timp ce noi "ne batem ca chiorii".

    Produsul "final" pana la urma ar cam fi jocul.
    Experienta cu care ramanem in urma jocului ar trebui sa primeze.
    Restul sunt mijloace.
    Fie ca omul vrea sa se joace un RTS / MOBA pe PC, fie ca doreste sa se joace un "console exclusive", este ok, nu moare nimeni ca s-a facut oricare din alegeri.

    PS: Ca tot fi vorba ... de exemplu eu incep sa ma cam satur de jocuri in care petrec mai mult timp "adunand" varii chestii decat bucurandu-ma de poveste sau de un gameplay bun (indiferent de platforma). Ma indoiesc ca 'nspe core-uri sau mai stiu eu ce bestie de chip grafic o sa schimbe cumva "treaba".

  8. #68 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Ce oameni tristi sunteti, 4 pagini de discutii despre viitoarele console si nici macar unul dintre voi n-a pomenit de viitoarele jocuri.
    daca PS5 nu vine cu joace 4K e echivalent cu 0, adica ceva care sa zic WOW!!! ca daca doar mai "baga" 2-3 butonase si luminite sa ia ochii la snobi...in plus de 4K sa vina cu ochelari speciali ceva in genul celor facute se Sony
    Sony pregăteşte ochelari VR pentru consola PlayStation 4

  9. #69 SP
    Junior Member Brutars's Avatar
    Din care 50 remastered, nu cred ca se poate scoate in 2020 o consola la 400 dolari care sa ruleze la 4k

  10. #70 SP
    Member -=Gamer X=-'s Avatar
    Eu sunt de parere ca e benefica o scurtare a perioadei de aparitie a consolelor next-gen!
    Nu am chef sa astept vechiul "grafic" de 10 ani de zile (1\8 din viata mea), ca sa ma bucur de ceva nou!!!
    Timpul nostru pe Pamant e si asa foarte scurt, progresele in materie de tehnologie de varf pentru componentele electronice acum sunt foarte mari...hai sa corelam lucrurile astea. Si sa asteptam maxim 4-5 ani pana la o noua consola! Chiar si un upgrade de genul PS4S e binevenit! Daca stii ca te poti juca de doua ori mai bine acum...de ce sa mai astepti alti 4-5 ani pentru asa ceva fara rost?

  11. #71 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    1/8... cat de optimist esti...
    in Romania media de viata la barbati e de vreo 67 ani!

  12. #72 SP
    Member temugin's Avatar

    Post

    Countdown pt PS6, mai bine asa era titlu, daca nu cumva PS4 este prima voastra consola stiti deja ca la si la ps1, ps2, din momentul lansarii deja fac planuri si pregatiri pentru next next gen aka PS5, presimt ca va suporta 4k 30fps pt jocuri, abia atunci aceasta rezolutie va deveni mainstream, restul e CAN CAN, marketing.

    Nu va agitati cu ipoteze sau aruncatul consolei actuale pe geam, Sony sunt hrapareti, Psn merge prost, DAR totusi ofera INCA sustinere pt PS3 la fel au facut si la consolele anterioare, da inca ies jocuri la PS3, sunt 10 ani, egal 0 pentru mine daca PS5 iasa maine si nu are JOCURI timp de 1-2 ani asa cum a fost la PS4 sau Wii U.

    Cei care tin la rezolutie si setari maxime, pot alege upgrade-ul lunar la pc vs consola samd, daca tineti la umbre mai clare si texturi inalte pc este pentru voi, alta problema pe care nimeni nu cred ca o ridica este portarea jenanta a multor titluri pe pc via Steam, exemple sunt multe, cunosc tipi cu riguri puternice ce asteapta luni de zile pana pot juca un titlu datorita unor buguri.

    SI last but no last, PS4 a fost construit ''cheap'' mode, pentru a se vinde mai jos cu 50-100 dolari sau euro, iar acum lumea plange ca nu bate un Titan x.

    Eu zic sa va linistiti si sa va bucurati de prezent, daca scot casti VR si manete cu control mental e treaba lor, din asta traiesc, sa grebleze multi bani de la useri.


    Si ca sa pun cireasa pe tort

    Sony unlocks PS4’s 7th processing core for developers | Games | Geek.com

    Multi se rezuma sa compare titluri gen Cod3 sau Assassins Creed pc vs ps4 vs xone, ''gata domne ps4 este old, pai nu vezi ca pe ultra pc ii da fum'', mii de exemple pot urma...

    Cei care au avut ps2, ps3, stiti bine ca titlurile exclusive scot tot ce pot si nu multiplatf., iar pana la urma conteaza calitatea unui joc per general, e doar o parere personala.

    The Last of Us ruleaza ps 256 mb de ram !!!, oare la pc cat cere ? ahmmm...

    Eu unul aleg o consola dupa TITLURILE prezente pe acel hardware, daca vreau putere bag mii de Euros in pc, daca intru in sevraj sub 60 fps la un joc, again pc is for me, as opta oricand pentru Xone DACA ar avea macar jumatate din titlurile lui PS4, iar Wii U deja Nintendo il vor parasi la anul, cum au facut si in trecut.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4

Similar Threads

  1. A aparut un countdown pentru Metro: Last Light By Sadismek in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 20:10
  2. GT Countdown Videos By Mika in forum Videos
    Replies: 35 Last Post: 13-05-2011, 12:14
  3. GT Countdown - Top 10 Fighting Games By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 9 Last Post: 22-04-2009, 21:53
  4. Final Fantasy XIII Countdown By Mika in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 28-01-2009, 21:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts