Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 40 of 40

Thread: Lansarea jocurilor exclusive pe Xbox si PC este un lucru bun pentru gameri

  1. #21 SP
    Member eneea's Avatar
    Macar de-ar ieftini si jocurile astea de cross-play/buy

  2. #22 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Quote Originally Posted by EspiritusSanctus View Post
    Tu ce alegi, un joc ce costa 260 de lei si ruleaza 720p la 30fps, sau acelasi joc la 150 de lei, 60fps la 1080p sau chiar mai sus? Asta ca sa fiu domn, sa nu zic gratis pe torrente.
    Auuuuch, cat de bine ai spus-o. Din cauza asta mi-am luat un PC nou.
    Si Sony gafaie din greu sa ne ofere 1080p, dar macar au ceva exclusive. Xbox One este mort din punctul meu de vedere, sa ma scuze cei din tabara Microsoft. Si cand ma gandesc ca in urma cu un an putin a lipsit sa-mi cumpar un Xbox One, doar din curiozitate fata de exclusivitatile acestuia, iar acum le voi juca pe PC, la rezolutie ok, la frame-rate ok. La pret MULT mai mic decat as fi dat pe varianta de consola.

  3. #23 SP
    Member miami's Avatar
    Quote Originally Posted by EspiritusSanctus View Post
    Asta ca sa fiu domn, sa nu zic gratis pe torrente.
    Quote Originally Posted by chris diaz View Post
    Auuuuch, cat de bine ai spus-o. Din cauza asta mi-am luat un PC nou.
    just kidding

  4. #24 SP
    Member blondutzu's Avatar
    90% din jocurile ce apar pe console sunt disponibile si pe PC, totusi lumea cumpara in continuare xbox si ps si vor continua sa o faca. E un pas bun pentru Microsoft, o companie care produce software nu hardware.
    COD, BF etc sunt pe PC de la inceput, totusi vand cel mai bine pe xbox, morala fiind ca majoritatea se va juca pe platforma preferata indiferent de disponibilitatea jocului.

    PS PC = Microsoft, ei au de castigat prin promovarea produselor in propriul ecosistem si eventual atragerea unor clienti noi spre brand-ul xbox.

  5. #25 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Quote Originally Posted by miami View Post
    just kidding

    Daca tu, din tot ce am scris ai inteles ca mi-am luat PC pentru a downloada gratis de pe torrente, nu stiu cum sa-ti spun, dar ai probleme de perceptie. Restul a ceea ce era scris acolo se pare ca nu te-a interesat : "Tu ce alegi, un joc ce costa 260 de lei si ruleaza 720p la 30fps, sau acelasi joc la 150 de lei, 60fps la 1080p sau chiar mai sus?" sau "...........acum le voi juca pe PC, la rezolutie ok, la frame-rate ok. La pret MULT mai mic decat as fi dat pe varianta de consola. "

  6. #26 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    it was a joke man

  7. #27 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Si din nou se ajunge la discuții despre pixeli si FePeSe - uri....

  8. #28 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Si care e problema? Fiecare are asteptarile lui de la un joc. Daca pentru tine rezolutia sau performamta nu conteaza, foarte bine, poate preferi poate un numar mai mare de poligons sau texturi mai ingrijite. Sa nu imi zici ca grafica nu conteaza, ca atunci am fi ramas toti la PS1.

    Aici vorbim de acelasi joc. Pentru o rezolutie mai mare pe PC nu sacrifici nimic, nu e ca si cum ar fi renuntat la texturi sau ar fi neglijat gameplay-ul fata de varianta XBone. Mica sau nu, diferenta exista si este evidenta intre versiunile jocului pe PC respectiv consola.

  9. #29 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    majoritatea jocurilor care sunt si pe PC se vand mai bine pe console , se pare ca sunt multi ptr care nu conteaza performanta si rezolutia .


    eu unul prefer sa dau o data $350 si sa stiu ca 5 ani de zile nu am nevoie decat de jocuri si eventual Live sau PSN , ca mine probabil sunt multi

  10. #30 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Si info aditionale despre cross-play on Xbox One and PC
    The news of Quantum Break‘s cross buy feature between Xbox One and Windows 10 is exciting, as it heralds an upcoming age where this option may be the norm for Microsoft titles. To give us more details on this feature, Microsoft Head of Xbox Games Marketing Aaron Greenberg explained on the Major Nelson podcast how they enabled Quantum Break connectivity on Xbox One and PC to make it more accessible to more gamers.

    Microsoft already revealed that pre-orders on the digital Xbox One version of Quantum Break will get consumers a copy of the game on Windows 10 for free. Aaron reiterated that there would be no Steam version. As is the case with Fable Legends, Quantum Break will have cross save. So, if you are away from your Xbox One, such as if you are out at work, you can load up your Windows 10 copy to pick it up where you left off. When you go get back home to your Xbox One, you can keep playing from there as well.

    Aaron and Nelson also talked up the Xbox App on Windows 10, and how it feels like an extension of Xbox Live. Practically all the features you have on Quantum Break for Xbox One will also be on Windows 10.

    Microsoft’s and Remedy’s objective in bringing Quantum Break to Windows 10, and enabling this connectivity between the two versions, is to make it more accessible to more gamers. They have put gamers at the center of everything and are looking forward to hearing feedback.

    Aaron also took some time to clear up some misconceptions. They are still committed to making games for Xbox One. They also did not reveal plans to make a Windows 10 port earlier because they were not sure if it was possible until recently. They were also fortunate that Remedy is capable enough that they can release the game on both platforms at the same time.

    Quantum Break will be releasing on April 5, on both Xbox One and Windows 10. Microsoft has said that they may make the cross buy option standard for their future games. On their end, Remedy has shared a sneak peek at its production.

  11. #31 SP
    Junior Member BajaCustom's Avatar
    Desi filmuletele ne arata diferente intre PS4/XO/PC, notabile in timpul jocului nu sunt (pentru ca n-ai termene de comparatie si omg, de ce ai ruina o experienta de joc cu termene de comparatie in timpul jocului?!?!?!), iar rezolutia devine stresanta daca ai un televizor prea mare care necesita un minim de 1080p. Eu unul, ca si altii care au punctat foarte bine, voi fi ofticat din tot sufletul ca ma costa 260 de lei jocul in loc de 160 de lei, dar dupa aceea imi aduc aminte ca acei 100 de lei vor face miracole pentru nervii mei pentru ca reprezinta optimizare speciala pentru hardware-ul consolei, nu o bataie pentru brand-uri sa construiasca drivere mai bune, tehnologii care mai de care, Ati, nVidia, who the f**k cares? When your video card is worth 4 times a PS4 or a XO, you, my friend, need to start making some friends! Nu de-alta, dar ma indoiesc ca, mai mult de 2% dn comunitatea gamerilor din RO, isi permit sa spuna, "hey, azi ma duc sa-mi iau acel GTX pentru ca pot, nu pentru ca am lucrat over-time timp de 10 luni ca sa ma joc in rezolutii 4K!" Gaming is expensive as f**k, and consoles are what makes it a bit more feasible to play next gen games si mai usor de suportat. Asta e parerea mea, iar pentru cei care vor sa zica "Pfff, ce gamer esti daca preferi consola, n-ai jucat nimic de la Blizzard?" Ba da, am jucat tot si ghici ce, pe rasnita mea cu placa vieo de-acum 3 ani si un six-core pe socket care a iesit din productie, totul de la Blizzard imi merge perfect, pentru ca lor le pasa sa vanda jocuri, nu sa creasca vanzarile de placi video si proc-uri. Deci, in concluzie, ma bucur pentru Microsoft, dar nu renunt la XO sau la (viitorul) PS4 doar ca sa cad in alta capcana a cheltuielilor nejustificate care iti alunga familia, femeile si prietenii de langa tine .

  12. #32 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by EspiritusSanctus View Post
    Reversul medaliei: il iau gratis pe PC, Dumnezeu cu mila.
    Exemplu: 150.000 bucati GTA 5 numai pe un singur site din Romania.
    Daca DENUVO continua sa isi faca treaba pirateria in gaming va fi de domeniul trecutului, desigur este posibil ca acest lucru sa duca la scumpirea jocurilor.

  13. #33 SP
    Junior Member BajaCustom's Avatar
    Chiar vroiam sa spun ca pirateria are un plus, te lasa sa vezi ce cumperi pentru ca, let's face it, demo-urile au cam disparut. In al doilea rand, discutia despre piraterie este una politico-economica si tot ce pot sa zic, fara a devia cu prea multe cuvinte, puterea de cumparare a tarii dicteaza preturile la tot ce inseamna entertainment. De ce la noi gasesti joc de 64 USD/49 GBP la pret de 179 RON? (matematica mea spun ca nu-s egale) Pentru ca putere de cumparare! Pirateria este inexistenta acolo unde este putere de cumparare, punct!

  14. #34 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Ramane de vazut cum va fi, tocmai ce mi-am exprimat parerea pe celalalt post cu privire la "miscarea M$".
    Apreciez ca fiind o miscare interesanta din partea lor.. si sunt curios ce va iesi.

    In mod sigur lucrurile in aceasta industrie se vor schimba (M$ stie ca nu poate tine pasul cu $ony in conditiile actuale, nu poti face acelasi lucru la nesfarsit si sa te astepti sa ai alte rezultate, trebuie sa schimbi ceva, si exact asta fac baietii).
    Pe viitor "ne vom juca altfel" decat o facem acum (din multe puncte de vedere).
    Din nevoia astora de a face bani poate iesi ceva bun si pentru noi.. oricum, este un singur mod de a afla

  15. #35 SP
    Junior Member BajaCustom's Avatar
    Exista totusi un lucru care poate fi in favoarea tuturor, sau in defavoarea consolistilor. Este clar ca vor adauga titluri pentru multiplayer, iar daca Halo 5 sau 6 vor ajunge pe PC, multiplayer va fi motivul vanzarilor. Asta inseamna, oare, ca va exista abonament de Live pentru PC ca sa poti accesa serverele lor? Sau ca va disparea taxa de live pentru consolisti?

  16. #36 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by BajaCustom View Post
    Asta e parerea mea, iar pentru cei care vor sa zica "Pfff, ce gamer esti daca preferi consola, n-ai jucat nimic de la Blizzard?" Ba da, am jucat tot si ghici ce, pe rasnita mea cu placa vieo de-acum 3 ani si un six-core pe socket care a iesit din productie, totul de la Blizzard imi merge perfect, pentru ca lor le pasa sa vanda jocuri, nu sa creasca vanzarile de placi video si proc-uri. Deci, in concluzie, ma bucur pentru Microsoft, dar nu renunt la XO sau la (viitorul) PS4 doar ca sa cad in alta capcana a cheltuielilor nejustificate care iti alunga familia, femeile si prietenii de langa tine .
    La fel si eu am jucat tot de la Blizzard si inca ma joc si am o rasnita de pc cu dual core si o placa amarata de nvidia de 1gb si inca pana azi imi merge jocurile de la ei destul de bine. In rest ma joc pe consola restu de jocuri ca ma intereseaza, nu are rost sa investesc in PC pentru ca nu sunt fps whore si alte magarii.

  17. #37 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Citește cu voce tare ce ai scris
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    La fel si eu am jucat tot de la Blizzard si inca ma joc si am o rasnita de pc cu dual core si o placa amarata de nvidia de 1gb si inca pana azi imi merge jocurile de la ei destul de bine. In rest ma joc pe consola restu de jocuri ca ma intereseaza, nu are rost sa investesc in PC pentru ca nu sunt fps whore si alte magarii.

  18. #38 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Stiu am scris de la lucru in timp ce faceam si alte zeci de chestii

  19. #39 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Apropo de chestii de pe xbox aduse pe pc....
    Origin Access aka EA Access.
    http://gamerant.com/ea-access-pc-subscription/

  20. #40 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    De asteptat! .. "aventura" asta Microsoft cu "gaming eco-system" Sunt foarte curios ce-o sa iasa.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Un nou joc Bioshock este in lucru By trickz in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 29-11-2015, 18:23
  2. Replies: 15 Last Post: 18-06-2014, 00:29
  3. Replies: 54 Last Post: 12-05-2013, 10:18
  4. The Walking Dead este in lucru By Ownzy in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 22-02-2011, 21:13
  5. Zvon: Xbox 360 Slim este in lucru ? By BugsBunny in forum Console News
    Replies: 41 Last Post: 14-06-2010, 09:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts