Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 19 of 19

Thread: Harry Potter & The Half-Blood Prince zboara pe rafturi in aceasta saptamana

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Harry Potter & The Half-Blood Prince zboara pe rafturi in aceasta saptamana

    EA si Warner Bros. Interactive Entertainment au anuntat astazi ca jocul video Harry Potter and the Half-Blood Prince va fi disponibil in intreaga lume incepand cu aceasta saptamana. Disponibil pe platforme multiple, jocul video Harry Potter and the Half-Blood Prince permite jucatorilor sa experimenteze magia, aventura si distractia din filmul Warner Bros. Pictures, ecranizare a celei de-a sasea carti din seria Harry Potter a autoarei J.K. Rowling.

    In jocul Harry Potter and the Half-Blood Prince jucatorii se intorc la Hogwarts � reprodus in detaliu din schitele filmului � pentru a-l ajuta pe Harry sa supravietuiasca intr-un al saselea an incarcat. Jucatorii vor putea sa se perfectioneze in realizarea vrajilor bazate pe gesturi in timp ce exploreaza imprejurimile scolii Hogwarts, de la inaltimea turnului astronomic, la sala de clasa a profesorului de potiuni magice Slughorn, pana in adancimile inchisorilor subterane si locatiile imagistice precum cancelaria din Gryffindor si Great Hall.

    Pentru prima data jucatorii de pot misca si pot face vraji simultan, provocand dueluri intense si rapide intre vrajitori, iar campionii fiecarei case il vor infrunta pe Baiatul Care a Trait. Jucatorii pot de asemenea sa urmareasca Cotoaica Aurie cand se ridica in aer in rolul Cautatorului din echipa de Quidditch, Gryffindor. In plus, pe langa vraji si zbor, jucatorii isi pot testa abilitatile de combinare de potiuni cand invata cum sa amestece si sa urzeasca ingredientele magice la orele de potiuni magice. Jucatorii pot fi chiar distrasi de complicatiile sentimentale ale lui Ron in calatoria spre apogeul dramatic si descoperirea identitatii Printului Semipur.

    �Suntem entuziasmati de faptul ca fanii vor putea utiliza Wii Remote de la Nintendo pe post de bagheta magica�, a spus Harvey Elliott, VP si GM Casual, EA Play Label. �Urzirea de farmece si blesteme � Stupefy, Wingardium Leviosa, Accio si Petrificus Totalis, printre altele � nu a fost niciodata mai usoara sau mai realista. Aceasta este cu siguranta cea mai autentica transpunere din filme si fictiune pe care am realizat-o vreodata. Fanii o vor indragi cu siguranta!�

    Dezvoltat de EA Bright Light, echipa din spatele seriei de jocuri video de success mondial, Harry Potter and the Half-Blood Prince este recomandat copiilor de peste 12 ani, avand un rating PEGI 12+, si este lansat in Romania incepand cu 3 iulie 2009 in versiuni pentru platformele Wii, PLAYSTATION 3, Xbox 360, PlayStation, PSP, Nintendo DS, Windows PC si dispozitive mobile.

    Mai multe informatii despre jocul Harry Potter and the Half-Blood Prince sunt disponibile la www.harrypotter.ea.com.
    Attached Images Attached Images harry_potter_and_the_half-blood_prince_1.jpg harry_potter_and_the_half-blood_prince_2.jpg harry_potter_and_the_half-blood_prince_3.jpg harry-potter-half-blood-prince_ps3.jpg harry-potter-half-blood-prince_xbox360.jpg harry-potter-half-blood-prince_wii.jpg harry-potter-half-blood-prince_ps2.jpg harry-potter-half-blood-prince_psp.jpg 3d-hbhbp-pc.jpg

  2. #2 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Thx de review.
    In game screens din varianta de le PSP.
    Dupa parea mea,cel mai slab Harry Potter de pe PSP.
    No comment.
    Attached Images Attached Images snap000.jpg snap001.jpg snap003.jpg snap004.jpg snap005.jpg snap006.jpg snap007.jpg

  3. #3 SP
    Banned Mario's Avatar
    EA nu mai e ce a fost acuma scoate numai jocuri de 2 parale....nu mai face nimic frumos

  4. #4 SP
    Banned ResidentEvil's Avatar
    pentru ati pierde timpul e un joc destul de bun

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Targetul sunt copiii. Daca lor le place Harry Potter in stilul asta... atunci EA si-a atins tinta...

  6. #6 SP
    Member dilibau666's Avatar
    nu inteleg de ce copiilor din ziua de azi le plac asemenea jocuri...da ma rog...poate sunt io de moda veche

  7. #7 SP
    Banned ResidentEvil's Avatar
    urasc filmele,cartiile etc. cu Harry Potter dar cu jocurile nu am nimic.

  8. #8 SP
    Member Cata25's Avatar
    Da, bănuiesc că a citi o carte e mult mai greu dec�t a butona la un joc sau de a te uita la un film.
    Mie mi-au plăcut cărțile, dar jocurile au devenit un rahat. Dar deh, așa e la modă, are cartea succes scoți și filme și jocuri.
    Bine că filmele nu sunt așa de proaste ca jocurile.

  9. #9 SP
    Member cobain's Avatar
    Quote Originally Posted by ResidentEvil View Post
    urasc filmele,cartiile etc. cu Harry Potter dar cu jocurile nu am nimic.
    Eu unu am citit toate cartile si mi s-au parut o lectura foarte interesant. Filmele nu prea am avut rabdare sa le vad pe toate.

  10. #10 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Cartile sunt frumoase si filmele sunt destul de bune, dar jocurile sunt slabe. Nu am terminat niciun joc Harry Potter, dar am jucat cateva ore din fiecare. Sunt foarte plictisitoare si usoare. HP6 mi s-a parut slabut din demo, mai mult ca sigur ca nu-l voi cumpara

  11. #11 SP
    xLx
    Member xLx's Avatar
    Big Harry potter FAN here.
    Deja am terminat Jocul asta cred ca fost cel mai tare joc HP pana acum

  12. #12 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Mario View Post
    EA nu mai e ce a fost acuma scoate numai jocuri de 2 parale....nu mai face nimic frumos
    Foarte "adevarat".

    FNR 4 - porcarie. Dead Space - de 2 lei si ala.

    Nici nu vreau sa-mi aduc aminte de perioada de aur cu NFS ProStreet si alte jocuri bune. S-au stricat acum.

  13. #13 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Daca nici EA nu scoate jocuri bune in ultima vreme... De vre-o 2 ani chiar si jocurile de sport au inceput sa fie mai frumoase ca de obicei, o gramada de titluri noi, cu idei noi. Iar gestul lor de a prelua Brutal Legend cand a ramas fara publisher m-a facut sa ii trec printre publisherii mei favoriti. Loc de care erau foarte departe in urma cu vre-o 3-4 ani. Acum vad ca tine Activision neaparat sa cucereasca postura de cea mai urata firma de publishing.

    BTW Khan, Harry Potter nu e facut de voi, studio-ul romanesc, sau doar cel pentru mobil este?

    Cat despre franciza Harry Potter, e una dintre cele mai de succes printre copii. Si mie mi-au placut cartile foarte mult, care au fost chiar captivante si mult mai interesante decat porcaria de Twilight.

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu am mari asteptari de la Dante's Inferno. Daca EA face 50% din ce promite in el, jos palaria

  15. #15 SP
    Banned ResidentEvil's Avatar
    Ce nota dezamagitoare a putut sa primeasca

    Harry Potter And The Half-Blood Prince Video Game, Review | Game Trailers & Videos | GameTrailers.com

    OFF: Dante's Inferno va fi primul joc pe care cred ca il voi cumpara in 2010 dintr-un sir lung

  16. #16 SP
    Member dexx's Avatar
    Nu stiu ce sa zic , din screenuri arata destul de bine , dar nu pot sa ii dau o nota excelenta , de altfel , din partea mea ar primi nota 7 ....Cei de la Electronic Arts nu au ce sa mai scoata si ce au zis ei "Hai sa continuam seria cu Harry Potter" ...deja si-a pierdut farmecul aceasta serie .

  17. #17 SP
    Member colossus's Avatar
    In general unele jocuri facute dupa filme sunt de prost gust,.,.repet unele

  18. #18 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by colossus View Post
    In general unele jocuri facute dupa filme sunt de prost gust,.,.repet unele
    Din pacate majoritatea sunt proaste( vezi Iron Man, Transformers, Incredible Hulk, Terminator Salvation si multe altele). Singurele exceptii din ultimii ani sunt Riddick Escape from Butcher Bay si X-Men Origins: Wolverine

  19. #19 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Quote Originally Posted by ResidentEvil View Post
    Eu ii dadeam maxim 6 . Grafica e urata, zici ca te joci mario cu puteri, story nu prea a avut niciun joc din serie, gameplay mediocru, si mult mai plictisitor fata de celelalte jocuri din serie.Puteau cei de la EA sa scoata ceva mult mult mai bun si mai interesant.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Harry Potter and The Half Blood Prince PSP By stefwinner in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 0 Last Post: 15-08-2011, 18:15
  2. Replies: 8 Last Post: 17-05-2009, 11:05
  3. Replies: 0 Last Post: 20-08-2008, 03:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts