Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: Playstation VR primeste data de lansare si un pret

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Playstation VR primeste data de lansare si un pret

    In ultimii ani s-a conturat incet, dar sigur o noua tehnologie de entertainment mai exact realitatea virtuala, care promite sa ne ofere experiente incredibile de 360 de grade in propria sufragerie. Primii care au inceput acest trend au fost cei de la Oculus, care intre timp au fost cumparati de catre Facebook, iar in momentul de fata se inscriu pe zi ce trece in cursa VR din ce in ce mai multe companii, printre care voi enumera: HTC (Vive), Samsung (Gear VR), Microsoft (Hololens), Razer (OSVR) si nu in ultimul rand Sony cu PS VR.

    Daca pentru majoritatea deviceurilor ce urmeaza sa se lanseze stim data de aparitie si pretul, Sony a tot amanat sa ofere aceste informatii, pana in seara aceasta unde in cadrul conferintei de la GDC dedicate PS VR au anutat ca deviceul va fi disponibil incepand cu luna octombrie la pretul de $400 (€400 / £350 / ¥44,980). Pe langa aceste informatii esentiale, Andrew House a mai dezvaluit faptul ca in acest moment sunt peste 230 de producatori care creaza content pentru PS VR, iar in ziua lansari vom avea la dispozitie peste 50 de jocuri special create pentru VR. De asemenea EA in colaborare cu LucasFIlm si DICE ne vor oferi o experienta noua, total inedita a jocului Star Wars: Battlefront special creata pentru PS VR.

    Va reamintesc ca principalii competitori, Oculus, HTC, Samsung si Microsoft vor lansa solutii de VR la pretul de $600, $800, $80 si respectiv $3.000 (Development Edition).

    Ce parere aveti, la pretul acesta sunteti tentati sa achizitionati un PS VR?
    Attached Images Attached Images ps-vr.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu cu siguranta voi achizitiona, chiar daca dintre toate solutiile de VR aceasta mi se pare cea mai "low" (datorita rezolutiei, a pozitionarii bazate pe "luminite", si nu in ultimul rand a puterii consolei). Initial am crezut ca PSVR va veni cu o "cutiuta" (magica) ce va ajuta PS4-ul la randarea dedicata pentru VR (in visele mele era de fapt un extra GPU/CPU care sa urce jocurile actuale de la 30FPS la 60 sau chiar mai mult)... dar din cate am inteles, aceasta se va ocupa strict de tracking si audio 3D. Chiar sunt curios cum va reusi Sony sa ruleze la 120Hz jocuri ce de-abia pot 30FPS, si asta in rezoluti sub 1080p... Sper ca nu prin trucuri precum cele de la TV-uri (interpolare, dublare de frame-uri, inserare de frame-uri negre, etc.). But... time will tell...

  3. #3 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Foarte bun articolul, m-am regăsit în el
    So which VR headset am I going to buy? | Games industry news | MCV

    LE: Dacă transformăm prețul în € pt. celelalte soluții avem un preț și mai obscen. Aștept cu mare interes acest "război". Până nu văd concret cum ma simt și ce jocuri o să avem, vorbim discuții.

  4. #4 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    cam asta e reactia oamenilor:


  5. #5 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Iar vânzările pt. PS Camera au crescut cu 975% si vreo 400% "măciucile" aka Move

  6. #6 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    in sfarsit se mai golesc stocurile de camere si move

  7. #7 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Eu vad ca inca se poate face precomanda de pe amazon.co.uk

  8. #8 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Da, dar acum nu mai ai garanția că primești day one

  9. #9 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Eu am dat comanda de pe gamerland. Tot de la ei am luat si consola in ziua lansarii. Sper sa nu dezamageasca

  10. #10 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    De ce nu de la noi cu doi ani garanție?

  11. #11 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    O sa iau de la noi daca apare. Este o comanda de backup mai mult.

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Einherjar793AD View Post
    Eu am dat comanda de pe gamerland. Tot de la ei am luat si consola in ziua lansarii. Sper sa nu dezamageasca
    Pai si cat costa la ei? Pentru ca pe site apare "Preț necunoscut deocamdată"

  13. #13 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Știu. Sper să nu sară calul 😊

  14. #14 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Pff, fara posibil boost de putere pentru consola.. pacat.
    In mod ironic eu cam asta asteptam de PS VR

  15. #15 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Desi ar putea suna tentan eu unul sigur zic pas.

  16. #16 SP
    Junior Member xtcplus's Avatar
    eu am maciucile de la ps3 dar nu am camera pt ps4,

    nu vinde cineva?

  17. #17 SP
    Junior Member GaMeRoN's Avatar
    PlayStation VR | ALTEX

    Cred ca pretul e aberant
    Parca trebuia sa aiba un unghi mai mare de 100 grade?sau au scris astia specificatiile gresite

  18. #18 SP
    Junior Member xtcplus's Avatar
    e pretul anuntat oficial, asa ca .... mare intradevar. (400 Euro)
    Mai e de asteptat oricum 31.12.2017

  19. #19 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Data aia e placeholder. Deja se stie ca se lanseaza spre sfarsitul acestui an.

  20. #20 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    șo sapară numa pe PC. mia zis tacconi care stie de la RO-Mircea

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 25 Last Post: 21-02-2013, 04:30
  2. Replies: 5 Last Post: 10-11-2012, 15:44
  3. Replies: 2 Last Post: 19-10-2011, 16:34
  4. Homefront primeste data de lansare By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 18-11-2010, 21:59
  5. FEAR 3 primeste data de lansare By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 28-10-2010, 19:10

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts