Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Age of Conan: Hyborian Adventures

  1. #1 SP
    VIP Member Donely's Avatar

    Age of Conan: Hyborian Adventures

    Iata ca un joc care a fost lansat pe PC si care se pare ca are mare succes se va lansa si pe X360. Este un joc role-playing cu o grafica deosebita, un gameplay bun si care are la baza operele scriitorului Robert E Howard. Jocul vrea sa detroneze liderul incontestabil al genului, World of Warcraft cu un sistem avansat de lupta, care va diferentia fiecare lovitura in functie de unghi, forta si distanta. Clanurile pot controla fortarete, si se poate construi aproape orice, de la arme si armuri, pana la orase intregi. Age of Conan: Hyborian Adventures abunda de quest-uri foarte variate si interesante. Jocul este scos de studiourile Funcom, cei care au scos Anarchy Online şi The Longest Journey. Data de lansare pe X360 inca nu se stie dar il asteptam cu sufletul la gura.


    Publisher: Eidos Interactive
    Developer: Funcom
    Genre: Fantasy Online Role-Playing
    Release Date: TBA
    ESRB: MATURE
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member Nashicu's Avatar
    arata bine si asta

  3. #3 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    E super slab jocu pe PC are super grafica dar game play lasa de dorit .. Nu este produsul final inca mai dureaza....Are potential dar a fost lansat pe piata fortat din pacate ...

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by mentorica View Post
    E super slab jocu pe PC are super grafica dar game play lasa de dorit .. Nu este produsul final inca mai dureaza....Are potential dar a fost lansat pe piata fortat din pacate ...
    Tocmai. Noi pe console putem spera ca vom avea control imbunatatit plus bug fixurile la zi. That's why we all love consoles, right ?

  5. #5 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Pe PC nu se plateste o taxa la el? Nu este acela gen WoW?

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Pe PC nu se plateste o taxa la el? Nu este acela gen WoW?
    Ba da... insa de aparut pe console nu am gasit nici-o informatie. Are maestrul Donely ceva surse, nu gluma

    Hmm, si pe Gamespot e lista ca fiind pt. Xbox 360: http://www.gamespot.com/xbox360/rpg/...res/index.html

    Pe IGN este TBA 2009...

  7. #7 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Dar totusi ma intreb cum vor face varianta de X360 avand in vedere ca cea de pc are in jur de 30 gb.... S-ar putea sa taie estul de mult din grafica sau poate il scot pe mai multe DL-uri si va putea fi instalat si pe hard.

  8. #8 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    30gb? De ce e asa de mare? Pe Xbox nu va fi asa de mare. Vor reusi ei intr-un fel sau altul fara sa scada din calitatea jocului.

  9. #9 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    yep. Eu cred ca are 30 GB pe PC din cauza dimensiunii texturilor + a problemelor de compatibilitate/portabilitate. Nu vad sa fie un joc mai mare de un DL

  10. #10 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Nu stiam ca are 30Gb pe Pc.

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stai linistit GeOKeR ca metode sunt. Iar la compresie de texturi consolele ruleaza profund. In plus, multe jocuri de PC vin cu texturi alternative (pt. low res, medium res, high res, ultra res s.a.m.d.), sau pixeli shader pt. Ati si nVidia, etc. Nu mai vorbim de librarii, engine-uri diverse Intel/Amd... and so on. Pe consola, e una si buna. 9GB pe un Dual Layer plus un cache de 3-4GB sunt suficienti. Sau il scot pe PS3 ca au 50GB la dispozitie

  12. #12 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Probabil va utiliza instalarea pe HDD de la noul Dashboard.

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Probabil va utiliza instalarea pe HDD de la noul Dashboard.
    Si daca n-ai Elite cam unde ai vrea sa pui 30GB (si sa fim seriosi, si 9GB ar fi ENORM, avand in vedere ca by default un HDD de 20GB are vre-o 15 or so, excluding OS/cache) ? Ce avantaj ar avea cu noul Dashboard fata de cel vechi ? Ba din contra...

    Oricum, eu as trece Age of Conan: Hyborian Adventures la capitolul zvonuri.

  14. #14 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    intrebarea e daca vor putea sa comprime totul in 7GB (ptr ca un joc de X360 nu are voie sa ocupe toti cei 9GB ai dual-layer-ului sau eu cel putin asa stiu). si da, ultima oara cind am jucat eu (prin beta), instalarea ajunsese la peste 25GB, deci presupun ca acum s-a ajuns la vreo 30GB iar in viitor vor depasi.

  15. #15 SP
    Ex: phat_sua amermofo's Avatar
    eu am jocul. din pacate il joc mai rar.. a fost un jocul care l-am asteptat "cu sufletul la gura" in primul rand deoarece este facut de funcom (anarchy onlie a ramas dupa mine cel mai bun mmo ever care a deschis usile pentru tot ce exista azi) si in al doilea rand datorita sistemului de combat (gen mortal kombat), deasemenea jocul a fost gandit egal pentru toti cei care il joaca astfel cineva cu timp limitat care intra doar de fun si pvp sa zicem poate concura cu altul care sta 14 ore pe zi logat si face raiduri la greu (item-urile nu inf drastic skilurile jucatorului ci doar stilul de joc al acestuia.. meele, ranged, fire, insa focusul in joc facandu-se pe meele)

    din pacate in realitate lucrurile stau fff rau .. jocul are ff multe bug-uri.. lucru care a impins jucatori spre terminarea conturilor de joc astfel ramanand o multime de servere cu low population .. lucru care are un impact direct asupra gameplay-ului.. gasesti greu team etc. partea buna este ca funcom deja lucreaza la o strategie de a uni cea mai mare parte a serverelor...
    a doua parte nasola este legata de schimbarea Game Directorului, astfel schimbandu-se si directia in care merge jocul ca dezvoltare pe viitor.. ei practic si-au dat seama dupa 5 luni de la lansare ca au creat un joc de nisa si trebuie sa introduca mai multe elemente comerciale pentru a putea ramane pe piata

    varianta de xbox a fost amanta f mult timp avand un termen de lansare "cand e gata" ceea ce inseamna ff mult tinand cont ca jocul desi se lauda cu suport dx10 acesta nu este inca implementat

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Age of Conan By mentorica in forum Jocuri PC
    Replies: 0 Last Post: 22-06-2010, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts