Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Cat de bine se vinde un joc Remastered?

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Cat de bine se vinde un joc Remastered?

    Fanii jocului The Last of Us au fost foarte entuziasmati cand Sony a anuntat ca vor lansa o versine remastered pentru PS4, iar acest lucru se vede cel mai bine prin numarul de unitati vandute, unde putem spune ca a avut un real succes. Astazi VGChartz a anuntat ca in prima saptamana de la lansare, care a avut loc pe 29 iulie, fanii au cumparat 632.000 de unitati ale jocului care ne-a incantat pe PS3. De asemenea lansarea acestuia a avut un impact si asupra vanzarilor de PS4, acestea au crescut cu aproximativ 50 de procente, ajungand la aproape 180.000 de console vandute in saptamana respectiva.

    Astfel The Last of Us Remastered devine al treilea joc ca succes in prima saptamana de lansare dupa Watch Dogs (1,596,933 de unitati) si inFAMOUS: Second (698,489 de unitati). Pentru o comparatie, primul joc a fost lansat acum un an de zile si a reusit sa vanda aproximativ 1.400.000 de jocuri in prima saptamana si o sa va las pe voi sa trageti concluzile.
    Attached Images Attached Images last-us.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Ce e bun se vinde ... ca paine calda!

  3. #3 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    O ştire care mă bucură.

  4. #4 SP
    Banned Templier's Avatar
    sincer cred ca s-au vandut atat de multe ori din curiozitate ori ca nu sunt jocuri foarte multe pe PS4 momentan.daca ar fi facut asta peste un an nu cred ca ar fi avut acelas succes

  5. #5 SP
    Banned Templier's Avatar

  6. #6 SP
    Member Hansel31's Avatar
    Quote Originally Posted by tempplier View Post
    sincer cred ca s-au vandut atat de multe ori din curiozitate ori ca nu sunt jocuri foarte multe pe PS4 momentan.daca ar fi facut asta peste un an nu cred ca ar fi avut acelas succes
    aprob! eu ca jucator nou pe ps4 nu am fost interesat si nici atras de un remastered

  7. #7 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Multa lume poate nu a avut acces la un PS3 pentru a juca anumite jocuri, multi poate-l doresc doar pentru a-l avea la colectie, altii pentru a "testa" ce poate Next Gen sau pur si simplu sunt fanboy
    Urmatoarele remaster-uri vor fi Metro:Redux si GTA V(desi GTA V a fost creat in paralel cu versiunea Last Gen si cu ce de PC, deci nu prea e remaster) si sunt sigur ca se vor vinde foarte bine.

  8. #8 SP
    Member ovydik's Avatar
    eu tot astept un remaster la Atomic Bomberman din '99 si la Worms 2 (nu armageddon de pe ps3).Jocuri pe care as fi in stare sa dau si 100$ doar ca sa le pot juca in continuare pe consola

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Generatia curenta se vinde bine By paunstefan in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 19-02-2015, 11:18
  2. PS3 se vinde bine, dar cat de bine? By AndRewqp in forum Stories & Other News
    Replies: 8 Last Post: 26-03-2011, 15:36
  3. BioShock 2 se vinde bine By Mika in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 04-03-2010, 00:40
  4. NSMB se vinde bine By erik95 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 12-12-2009, 13:23
  5. Fifa 10 se vinde bine, chiar foarte bine By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 05-10-2009, 23:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts