Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: Silent Hills a fost anulat

  1. #1 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar

    Silent Hills a fost anulat

    Dupa ce am aflat ca Hideo Kojima urmeaza sa paraseasca propriul sau studio si compania Konami, soarta urmatorului sau joc, Silent Hills nu era sigura. Ei bine, astazi, regizorul Guillermo del Toro, care se ocupa, impreuna cu Kojima de productia jocului, a anuntat ca Silent Hills a fost anulat. Jocul a fost anuntat la E3 2014 printr-un demo lansat pe Playstation Store, iar fanii jocurilor horror il asteptau cu nerabdare. Dar se pare ca "cearta" dintre Kojima si Konami a stricat totul. Cei care mai doresc sa joace P.T. si nu l-au downloadat inca ar trebui sa se grabeasca, pentru ca va parasi PS Store-ul pe 29 aprilie.
    Attached Images Attached Images sh.jpg

  2. #2 SP
    Member luciteck's Avatar
    sad news...

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Lasa, poate avem noroc si merge chestia cu "tot raul spre bine". Poate asa merge si Kojima la treaba lui si lucreaza la ceva nou... Konami continua fara el si iese Silent Hills-ul pana la urma... si o sa avem 2 jocuri bune in loc de unul

  4. #4 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Nu elimin posibilitatea sa vedem totusi un Silent Hill nou, dar nici nu se va compara cu ce voia sa faca Kojima. Konami a facut niste decizii extrem de proaste in ultima vreme, parca nici EA si Ubisoft nu au ignorat atat dorintele fanilor.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Lasa man, ca si Kojima deja se credea zeu... E o vorba in lumea asta mica: "nimeni nu e de neinlocuit". Cine stie, poate a inceput sa ceara prea mult... sau poate invers, Konami a cerut prea mult... Chiar sunt curios de ce e in spatele usilor inchise. Probabil insa vom auzi cel putin doua versiuni contradictorii...

    P.S. S-ar putea ca si Del Toro sa fi pus ceva carbuni pe foc. Daca am inteles corect si Pacific Rim e amanat, Monster anulat...

  6. #6 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Da, Kojima de multe ori nu era cea mai modesta persoana, dar e un developer bun (pentru mine, cel mai bun) si stia mereu cum sa faca oamenii interesati de munca lui. Faptul ca nu mai e la Konami poate avea avantaje, chiar spunea acum cativa ani ca ar vrea sa fie "liber". Dar Konami si-a batut joc si de el si de fani stergandu-i numele de peste tot, aproape negand faptul ca a existat, you just can't do this.

  7. #7 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Eu cred foc ca desi Kojima este un mega developer, jocul putea iesi bine si fara el. Insa imi pare rau si sunt si eu de acord cu paunstefan

  8. #8 SP
    Member theusher's Avatar
    Monky ai vreo sursa privind anularea lui Monster? Sincer n-am gasit nimic in privinta asta, desi daca e adevarat, damn ...

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    theusher: sunt doar zvonuri, nu am nimic sigur. Zvonurile vin si pe baza problemei cu Kojima/Konami, plus problema cu Pacific Rim 2 (care dupa cum probabil stii ca a fost amanat de pe 7 Aprilie pe 4 August)... Probabil si faptul ca nu am mai auzit absolut nimic legat de Monsters... I don't know.

  10. #10 SP
    Member theusher's Avatar
    Got it. Bine, proiectele lui Del Toro pica non-stop, asa ca n-ar fi de mirare. Pe de alta parte, serialele HBO stau destul de mult in development. Poate mai e o sansa sa apara.

  11. #11 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    si Kojima deja se credea zeu
    Dar e!

  12. #12 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    189795.jpg

  13. #13 SP
    Member Joystick's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Lasa, poate avem noroc si merge chestia cu "tot raul spre bine". Poate asa merge si Kojima la treaba lui si lucreaza la ceva nou... Konami continua fara el si iese Silent Hills-ul pana la urma... si o sa avem 2 jocuri bune in loc de unul
    Ai fost la biserica ??? Ai avut un encounter cu Jesus ??? De ești așa bun la suflet , comentariul tau e plin de speranță

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ma lepad de Satana!x3

  15. #15 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    It's Official: Silent Hills Is Canceled
    Konami is committed to new Silent Hill titles, however the embryonic ‘Silent Hills’ project developed with Guillermo del Toro and featuring the likeness of Norman Reedus will not be continued.

  16. #16 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Postez asta aici...poate cineva face stire


  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ce stire sa mai facem, ca deja se minuneaza toti de ce se intampla cu Konami... Poate acum trebuie sa-si imparta banii, pentru ca ma indoiesc profund ca va pleca nenea Kojima cu mainile in buzunar. Sau del Toro...

  18. #18 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar


    S-ar parea ca Konami vor sa investeasca mai putin in gaming, celelalte surse de venit ale lor fiind mai importante pentru ei (pentru conducere).

  19. #19 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    De fapt
    uploadfromtaptalk1430166855956.jpg

  20. #20 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    De *** este atitudinea amândurora, dacă au anunţat jocul trebuia să rămână până duceau la bun sfârşit proiectul, este păcat, se anunţa a fi un joc foarte bun.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Silent Hills By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 34 Last Post: 28-10-2016, 15:40
  2. Replies: 1 Last Post: 11-06-2011, 09:39
  3. Split/Second 2 a fost anulat By DiablQ in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 06-05-2011, 19:31
  4. Heist anulat By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 01-02-2010, 11:55

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts