Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 38

Thread: Rise of the Tomb Raider se lanseaza pe PS4 & PC in 2016

  1. #1 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar

    Rise of the Tomb Raider se lanseaza pe PS4 & PC in 2016

    Dupa cum probabil stiti, Rise of the Tomb Raider (al 2-lea joc Tomb Raider dupa reboot-ul de acum cativa ani) este exclusiv platformelor Xbox One si Xbox 360 pentru un an. Ceea ce nu stiti este ca Square Enix tocmai ce a anuntat o data aproximativa de lansare pentru celelalte doua platforme gigant: PC & PlayStation 4. Astfel, utilizatorii PC (Windows 10 si Steam) vor primi jocul la inceputul anului 2016, iar utilizatorii PlayStation 4 vor incerca jocul undeva in al 4-lea trimestru financiar (Q4 2016 - Holiday).

    Desi, in final, toata lumea va putea juca Rise of the Tomb Raider, este foarte clar ca Microsoft a incercat din rasputeri sa amane pe cat posibil versiunea de PlayStation 4... si a reusit! Pentru cei care nu pot astepta pana in 2016, exista o singura solutie: cumparati un Xbox One sau stergeti praful de pe 360.

    Rise of the Tomb Raider se va lansa pe Xbox One si Xbox 360 pe 10 Noiembrie 2015.
    Attached Images Attached Images rise_of_the_tomb_raider.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    So... case closed? Everyone get's to play with Lara!

  3. #3 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Depinde daca ai rabdare un an... Desi nu vad de ce nu ai avea, nu mi se pare atat de grozav jocul.

  4. #4 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu sunt curios cât au plătit pt un an de exclusivitate și de ce au apelat la așa ceva... Dacă voiau să fie mai cu moț de ce nu au cumpărat un an de Fallout 4 sau MGS 5? Eu nu aș fi cumpărat consola pt TR chiar dacă era un joc exclusiv in adevăratul sens al cuvântului. Poți să îți iei un XOne pt BC, Gears 4, Quantum Break dar nu pt așa ceva.

    PS Chiar dacă TR din 2013 mi s-a părut cel mai reușit TR

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Probabil ca nici nu au platit in adevaratul sens al cuvantului, cat or fi ajutat echipa sa faca un joc care sa ruleze bine pe consolele lor. Nu uitati ca va iesi si pe X360, ceea ce probabil nu s-ar fi intamplat, dar asta inseamna un si mai mare public de vanzare.

  6. #6 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pe 360 RGH, îți spun sigur

  7. #7 SP
    Junior Member opragnar's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Eu sunt curios cât au plătit pt un an de exclusivitate și de ce au apelat la așa ceva... Dacă voiau să fie mai cu moț de ce nu au cumpărat un an de Fallout 4 sau MGS 5?
    1) se zvoneste ca ar fi platit $10 milioane
    2)de ce au apelat la asa ceva? daca tu nu iti dai seama ca motivul era sa aiba ceva in competitie cu uncharted pentru holiday 2015... nu stiu ce sa-ti mai zic? cat face 1+1?
    3)nu au luat fallout 4 sau mgs 5 pentru ca nu au de ce, motivul pt care au luat tomb raider este sa concureze cu uncharted 4, fallot 4 si mgsv nu au cu ce sa concureze, si tu chiar crezi ca nu s-au dus microsoft la ei sa le propuna ceva? da nu toti publisherii sunt fomisti ca aia de la Square Enix

  8. #8 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu poți să ai competiție cu Uncharted 4 și Fallout 4

    PS un sfat prietenesc, cu atitudinea asta nu faci mulți purici pe forumul asta

  9. #9 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Poate fac muci jocul din punct de vedere vizual/grafic cu stradania lor de a mai tine in viata vechile platforme !!!
    Ati fost impresionati de trailerele din joc ? Si eu, dar de downgrade ati auzit ?

  10. #10 SP
    Junior Member opragnar's Avatar
    nu cred ca ar putea sa existe o competitie mai buna intre doua jocuri decat uncharted si tomb raider, dar ma rog, stiu ca tu astepti uncharted 4 la ps+

  11. #11 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    uploadfromtaptalk1437927817522.jpg

  12. #12 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by opragnar View Post
    3)nu au luat fallout 4 sau mgs 5 pentru ca nu au de ce, motivul pt care au luat tomb raider este sa concureze cu uncharted 4, fallot 4 si mgsv nu au cu ce sa concureze, si tu chiar crezi ca nu s-au dus microsoft la ei sa le propuna ceva? da nu toti publisherii sunt fomisti ca aia de la Square Enix
    Pai cum sa concureze cu ceva ce nu e al lor ? Credeam ca ceea ce da concurenta intre console sunt exclusivitatile, nu multiplatform-urile ...

  13. #13 SP
    Junior Member opragnar's Avatar
    pentru micorosoft exclusive inseamna multiplatforme cumparate, primul halo, a fost pe pc, apoi cumparat de microsoft, gears 1, pe pc apoi cumparat de MS, si tot asa...

  14. #14 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    ^ ce zici tu acolo omule? ))) ahahahhahaa

  15. #15 SP
    Junior Member opragnar's Avatar
    Dead Rising 3
    Ryse Son Of Rome
    Titanfall
    Killer Instinct
    Gears Of War Ultimate Edition
    Tomb Raider
    Fable Legends
    D4
    Ori And The Blind Forest
    Cahos;Child
    toate xbox "exclusive" pe PC

    spuneti pa pa la exclusivitatile pe xbox baieti, nenea microsoft isi ia jucariile si pleaca din spatiul de console pentru ca nenea Sony a fost rau cu el, ne vedem pe PC

  16. #16 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by opragnar View Post
    spuneti pa pa la exclusivitatile pe xbox baieti, nenea microsoft isi ia jucariile si pleaca din spatiul de console pentru ca nenea Sony a fost rau cu el, ne vedem pe PC
    Vulpea e certareata cand nu ajunge la struguri, sa o intelegem si noi.

    Cat despre Microsoft, inca un gest nesimtit, asa cum ne-am obisnuit deja si de la Windows, Windows Phone si alte felurite geamuri. La fel ca Sony care nu au scazut pretul la PS4 sau care nu te lasa sa iti schimbi regiunea la PSN. Doua companii de doi bani de care depindem ca nu avem altceva mai bun, dar gata, ca devin si eu vulpe certareata daca mai scriu mult. Cel putin scot jocuri bune, cu sau fara strategii proaste de marketing, iar din concurenta asta castiga numai gamerii.

  17. #17 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Hmmm e posibil sa fie vreun troll de pe forumul vecin infiltrat pe aici sa vada care mai e pulsu? Daca mai merg consolele?


  18. #18 SP
    ACT
    Member ACT's Avatar
    Chiar credeti ca jocul asta o sa concureze cu uncharted 4? Tomb raider a fost unul din jocurile mele preferate din 2013 si e minunat ca un nou titlu o sa apara, dar aici vorbim de Uncharted 4... Daca cei de la microsoft vor o sansa impotriva celor de la sony, mai bine s-ar apuca de un nou Alan Wake

  19. #19 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by ACT View Post
    Chiar credeti ca jocul asta o sa concureze cu uncharted 4? Tomb raider a fost unul din jocurile mele preferate din 2013 si e minunat ca un nou titlu o sa apara, dar aici vorbim de Uncharted 4... Daca cei de la microsoft vor o sansa impotriva celor de la sony, mai bine s-ar apuca de un nou Alan Wake
    Alan Wake.

  20. #20 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Da, se pare ca Square Enix au stiut ca isi vor dezamagii fanii de pe Playstation, and ...Ta da! http://www.vg247.com/2015/07/28/tomb...on-wasnt-easy/

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Rise of the Tomb Raider By Graft in forum Console Club
    Replies: 392 Last Post: 18-02-2017, 14:40
  2. Rise of the Tomb Raider exclusiv Xbox By paunstefan in forum Console News
    Replies: 32 Last Post: 23-08-2014, 22:40
  3. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 07:06
  4. Rise of the Tomb Raider anuntat By paunstefan in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 09-06-2014, 22:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts