Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 25

Thread: Bye bye Gametrailers!

  1. #1 SP
    Member Inuhanyou's Avatar

    Bye bye Gametrailers!

    Gametrailers a anuntat ca isi inchide portile dupa 13 de ani de activitate. Stirea a fost anuntata de catre fondatorul Brandon Jones pe contul sau de Twitter. Din cate am citit stirea a fost socanta si pentru staff care au fost anuntati cand au venit la serviciu ca incepand de maine vor fi someri. Gametrailers si-a inceput activitatea in anul 2002 si de-a lungul timpului a avut un rol important in lumea gamingului prin recenziile lor precum si prin calitatea continutului original.

    In anul 2014 au fost cumparati de catre DEFY Media in timpul E3-ului, tranzactie urmata de concediera unui sfert din angajati. Ca si acum stirea a venit neasteptata in timp ce angajatii erau plecati la E3 pentru reportaje. Au primit stirea ca la intoarcere unuii dintre ei nu vor mai avea de munca. Pe data de 08.02.2016 DEFY Media i-a anuntat ca e ultima zi pentru Gametrailers. In ultimul streaming de pe Twitch a fost prezentat Grand Theft Auto 3 ca o amintire pentru prima inregistrare facuta de ei in 2002 la inceperea proiectului Gametrailers. La final Brandon Jones a tinut un discurs in lacrimi prin care a multumit tuturor care ia-au sustinut de-a lungul celor 13 ani.

    Pentru mine personal e foarte trist. Chiar aveam cateva emisiuni la care ma uitam in mod regulat de ceva ani. Plus recenziile video. Se vedea ca pun pasiune in ce faceau. Cum se distruge concurenta? Cumperi si distrugi.
    Attached Images Attached Images gametrailers.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pacat, erau printre putinii ramasi "unbiased" din industrie. Si ale caror review-uri si emisiuni le urmaream cu interes. Din pacate "banii vorbeste!", asa cum vedem si noi pe pielea noastra.

    RIP Gametrailers! You will be missed!

  3. #3 SP
    Banned Templier's Avatar
    asa am aflat ca se inchid, este mesajul de pe FB
    After 13 years, GameTrailers is closing down today.
    When GameTrailers was founded in 2002, internet video was a revolutionary concept. YouTube wouldn’t be founded for another three years; consumer live streaming was nine years away. Back then, online game journalism was still dominated by text articles and static imagery. The most prestigious coverage still happened in print. If you wanted to watch a show about video games, you had to watch it on a special TV station that had 10 shows.
    GameTrailers helped change all that. Today, game journalism is dominated by video: trailers, live gameplay, Let’s Plays, and news shows. Now there are millions of hours of content available at any time on your PC, your game console, your TV, and your phone.
    We’re proud we helped bring this world into being. That is the legacy of GameTrailers. We're grateful to all of our fans who helped make us successful. Thank you for your continued support over the years. It has been an adventure.

  4. #4 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Sper sa-si faca un canal de YouTube si sa continue acolo


  5. #5 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ar putea avea un public mai mare din YT, nimeni nu mai intra pe site-uri separate pentru a urmari emisiuni si etc, toata lumea e pe YT in ziua de azi. Cred ca asta a si fost problema lor, nu content-ul care a fost mereu bun.

  6. #6 SP
    Member Leni's Avatar
    pacat, au fost primul site de gaming cu care "am facut cunostinta" cand mi-a revenit interesul pentru console dupa cativa ani de pauza.(prin 2005). Desi recunosc ca nu am mai urmarit emisiunile lor de la un anumit punct dupa ce au rupt colaborarea cu Screwattack si Cinemassacre (urmaream VideoGameVault si AVGN) si au renuntat la unele emisiuni (Level, Pop Fiction, GT Countdown si GT Retrospective), urmaream cu interes review-urile lor. Mi se pareau cele mai de incredere, cele mai obiective si cele mai "pe gustul meu". Majoritatea jocurilor de DS si Wii mi le-am luat pe baza review-urilor lor.
    Pacat!

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Discutabil. La mine era un site vizitat cel putin odata pe zi. Si chiar daca vedeam ca au aparut videos acolo si ma uitam la ele pe youtube (player oribil pe site), tot faceam vizualizarea.

    Sincer, cel mai tare regret review-urile si vocea tipului care le nareaza. Mi se pare vocea perfecta pentru asa ceva.

  8. #8 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    S-a inchis site-ul cu cel mai bun continut original de gaming dupa parerea mea . Am inceput sa ii urmaresc de prin 2005 din cauza catorva emisuni (AVGN, GT Top 10, VideoGame Vault) si chiar daca ScrewAttack a disparut de la ei, tot intram pe GT pentru review-uri. De departe mult mai bine facute si formulate decat orice de la Gamespot sau IGN (vocea lui Brandon Jones a devenit pentru mine synonymous cu cea a review-urilor de calitate). Sper ca cei de la GT sa isi gasesasca de lucru in alta parte cat mai repede si sa faca in continuare ce le place.

  9. #9 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Vocea era a fondatorului, Jason Brandon. Tipul care tine discursul de sfarsit din filmuletul de mai sus. La emisiuni originale erau in top si cand venea vorba de E3.
    Adevarat playerul de cand il stiu era oribil. Il schimbase acum 2-3 luni si ear mai bine.

    Lasa va avem IGN Romania cu cele mai bune review-uri. Bombshell are nota 9. Doamne Fereste.

  10. #10 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Si eu sper la fel ca si colegii de mai sus sa se uneasca actualii someri si sa-si faca canal de youtube. Imi pare foarte rau pentru gametrailers, locul unde ma duceam sa vad un review corect cand vroiam sa cumpar un joc, locul unde urmaream din cand in cand Epic Battlecry...si locul unde stiam exact ce s-a intamplat la E3.

  11. #11 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Ar putea avea un public mai mare din YT, nimeni nu mai intra pe site-uri separate pentru a urmari emisiuni si etc, toata lumea e pe YT in ziua de azi. Cred ca asta a si fost problema lor, nu content-ul care a fost mereu bun.
    Partea ironica e ca aveau prezenta destul de mare pe YouTube. In ultima vreme cred ca postau acolo aproape toate video-urile.

  12. #12 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dar nu au facut-o la timp, asta e problema. Daca erau de la inceput prezenti acolo alta era situatia. Uita-te la Gamespot.

  13. #13 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Pacat.. sper sa revina intr-o forma/formula sau alta..
    Asa e CU CUmparatu' din pacate..

  14. #14 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Pacat chiar mi-au placut ft. mult si i-am urmarit cu interes

    ...ce bine c-am salvat show-urile care mi-au placut (pt. arhiva personala) - show-uri care nu se mai gasesc acum pe site (IW de ex, toate episoadele precum si POP-urile si mandatory update).



    Oameni faini mi-a placut DE TOTI insa cel mai mult mi-a placut (si-mi place) de Michael Huber ii genu' meu de om...si ca el is si eu

  15. #15 SP
    Member eneea's Avatar
    Nasoala stire, eu ii urmaresc de vreo 4-5 ani, aveau review-uri foarte bune si emisiunile ma distrau. In ultima perioada imi incepeam weekendul cu GT Time. Sper sa lanseze un canal youtube si sa-si continue munca acolo.

  16. #16 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Si pentru mine a fost primul site de gaming frecventat, prin ei l-am descoperit acum multi ani pe AVGN. Mare pacat ca astfel de proiecte ale unor oameni care chiar iubesc lumea jocurilor video ajung sa se inchida, in timp ce altele care traiesc din clickbait headlines (kotaku) sau bias politic (feministfrequency cu Anita Sarkeesian) continua sa produca continut de calitate cel putin indoielnica.

  17. #17 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Se pare ca baietii pregatesc ceva. Pe twitter a aparut o data 21.03.2016.

  18. #18 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    The beauty boys are back! Si il au pe Damiani!!!

    https://www.patreon.com/EasyAllies?ty=h


  19. #19 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    Noul lor proiect : Easy Allies :



    https://www.patreon.com/EasyAllies?ty=h

    Puteti sa ajutati si urmarind canalele lor de
    Twitch:https://www.twitch.tv/easyallies si YouTube :https://www.youtube.com/channel/UCZr...P8E353rZsB3jaA

  20. #20 SP
    Member eneea's Avatar
    Ce ma bucur sa-i vad iar impreuna si pe Damiani...imi vine sa le dau si eu bani .
    Nu pot spune ca ma incanta numele, mai ales ca prescurtarea ar fi EA..sau Easy A?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Good bye Playstation 2 :( By Marinake in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 6 Last Post: 12-06-2013, 18:19
  2. Bye Bye Philips TV's... By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 21 Last Post: 22-10-2012, 20:37
  3. GameTrailers TV By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 94 Last Post: 01-10-2011, 10:31
  4. Bye Bye XtremPC ! By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 21 Last Post: 18-08-2010, 03:32

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts