Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: PSP 4000 vine iarna asta

  1. #1 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar

    PSP 4000 vine iarna asta

    V-ati bucurat de aparitia noului PSP 3000 si nu stiti cum sa faceti sa-l cumparati cat mai repede,ei bine eu zic sa mai asteptati cateva luni pana o sa apara noul PSP 4000 anuntat la o conferinta Sony de catre David Reeves. PSP-ul va arata ca cel slim and lite si va avea un procesor mai puternic care va putea rula jocurile de ps2(acestea vor fi disponibile pe playstation store). De unde pana unde un alt PSP? Poate pentru ca Sony considera noul Nintedo DSi un concurent foarte puternic si doresc sa isi pastreze pozitia pe piata consolelor portabile?

    Details on this new model were sketchy however. Reeves announced that the new model is expected to be available before Christmas this year, but the price had yet to be finalized. The new model builds on the PSP-2000's "slim and lite" design, and the PSP-3000's improved screen and built-in microphone, and adds an improved processing unit.

    Sony announced details on making PlayStation� 2 games available for download via its PlayStation� Store, which could then be transferred to and played on the PSP-4000.

    Critics of the PSP� say that the system's main weakness is it's lack of quality games, and some believe that Sony is relying on the strength and popularity of its aging console to improve the sales of its current generation systems, the PlayStation� Portable and PlayStation� 3
    Sursa :PSP News - PSP 4000 Series Coming This Christmas
    Attached Images Attached Images psp_4000.jpg

  2. #2 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    daca se zice ca psp 3000 are probleme .etc, acesta este varianta care corecteaza/rezolva acele probleme ale psp-ului 3000 . cel putin asa cred eu.

  3. #3 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Si apoi o sa lanseze PSP 5000 pentru problemele de la 4000? O sa bage SONY o regula. Te duci cu consola la magazin si faci upgrade. Primesti versiunea cea mai noua.

  4. #4 SP
    Manager paul's Avatar
    Si cum te joci jocurile de PS2 cu un singur analog stick ?

  5. #5 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Si apoi o sa lanseze PSP 5000 pentru problemele de la 4000? O sa bage SONY o regula. Te duci cu consola la magazin si faci upgrade. Primesti versiunea cea mai noua.
    criza economica i-au afectat si pe ei .

  6. #6 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Si cum te joci jocurile de PS2 cu un singur analog stick ?
    Cine stie... poate touchscreen.. poate al doilea analog stick.. poate chiar si al treilea, de siguranta

  7. #7 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Am observat ca cei de la Sony se cam grabesc sa scoata firmware-uri noi,si le cam bresesc,adica au bug-uri.la fel s-a intamplat si cu PSP 3000,din cate am auzit are probleme cu ecranul.Acum zic ca o sa scoata alt model,and so on.
    Concurenta concurenta cu Nintendo,dar macar daca faci ceva,il faci calumea,testezi tot,vezi ce merge si ce nu,pai nu?
    Ma batea un gand sa trec pe PSP 3000,dar nu cred ca o voi face,raman pe modelul 2004,cel putin pana cand va aparea noul 4000.Cand am dat fat-ul pe slim ,am facut-o pentru ca nu mai trebuia s ma car cu incarcatorul in fiecare zi dupa mine,slimul putandu-se alimenta si la USB,asta a fost singura buba a mea care m-a determinat sa fac schimabrea + ca slimul e mai mic si mai usor.
    parerea mea.

  8. #8 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Asta se va chema PSP 3000 Slim aka PSP 4000
    Citisem undeva mai demult ca Sony n-ar vrea sa scoata un nou PSP (sa-i zicem PSP2) decat dupa 10 ani de viata ai primului PSP. Acum imi dau seama si de ce, pentru ca scot nspemii variante de PSP

  9. #9 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Aiurea... Raman la faty.

  10. #10 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Eu cred ca cei de la sony fac pspul asta deoarece s-au facut foarte multe plangeri din lipsa de jocuri si producatorii nu prea pot sa faca un joc pe psp fara al 2-lea analog stick asa ca s-au gandit sa faca in asa fel incat sa putem juca jocuri de ps2 pe psp sper ca va fi ceva de capul lui.

  11. #11 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Momentan nicaieri nu s-a scris de cel de al doilea analog stick.

  12. #12 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Eu inca ma indoesc ca apare in iarna si va avea suport pentru jocuri de ps2. Astept confirmari de la surse mai importante, momentan site-ul care l-ai dat mie nici macar nu imi merge.

  13. #13 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Edit by Admin: For those reading, this article is a pure work of fiction. Obviously, the user who posted this didn't read that it was fiction and decided to post it on ConsoleSpot.

    I repeat, this is 100% fake.
    E fake 100%. Trebuia sa fi fost imbecili cei de la Sony sa faca asta, desi parca-mi ranjeau mustatile dupa al doilea analog stick.

  14. #14 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Khan, in PSP-4000 aproape sigur nu va fi, ar fi o miscare proasta, ar trebui practic sa faca doua versiuni de jocuri diferite, una pentru cele fara la doilea stick si una pentru modelul cu un analog, ar fi o miscare proasta.

  15. #15 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    in primul rand, nu va exista PSP-4000. In al doilea rand.. de ce ti se pare o miscare atat de proasta aceasta adaugare nu inteleg?
    Jocurile vechi n-au nevoie de al doilea analog dar asta nu inseamna ca nu pot fi jucate.

    Sau sa puna un switch.. sa muti de pe al doilea analog pe digital. Si astfel joci si jocuri noi si jocuri vechi. Problem solved.

  16. #16 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Care concurenta cu Niintendo, asta doar asa de dragul amorului. Pai DS-ul a re de 2 ori mai multe unitati vindute, pina pe 20 august Sony vinduse 41milioane unitati iar Nintendo 77milioane pina la finele lui iulie. Recent DS-ul a ajuns la 81milioane, parerea mea e ca nu e o strategie de marketing ci una de acoperire a unor defecte la noului PSP.
    Aveti mai jos sursele spuselor mele:
    Nintendo DS
    Sony PSP
    Comparatie intre consolele actuale

    Spor la lectura.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Ce model de psp e asta? By Clau2iu in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 21-06-2011, 22:45
  2. Vanquish vine in iarna By erik95 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 03-03-2010, 23:51
  3. Replies: 1 Last Post: 01-05-2009, 09:46
  4. Zvon: Detalii PSP-4000 By eXist in forum Console News
    Replies: 24 Last Post: 04-03-2009, 19:39
  5. Street Fighter IV vine pe console in iarna By Bobby in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 27-10-2008, 11:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts