Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 40

Thread: Demo Resident Evil 5 pe Xbox Live - 5 Decembrie

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    Demo Resident Evil 5 pe Xbox Live - 5 Decembrie

    In ultimul numar din revista Famitsu (tradus de IGN), se pare ca fericitii posesori de Xbox 360 vor avea parte de inca o surpriza in acest sezon de sarbatori deja umplut pana la refuz cu jocuri de prima mana. Se pare ca arhicunoscuta companie japoneza Capcom ne va incanta cu un demo la urmatorul lor joc, Resident Evil 5 care va putea fi jucat atat in co-op cat si offline. Din pacate, nu a fost confirmat nimic in afara Japoniei, dar sansele sa apara si in celelalte regiuni sunt destul de mari.
    Attached Images Attached Images re5.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Super news abea astept.

  3. #3 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    De PS3 nimic?

  4. #4 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Nu se stie nimic inca.

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Post

    Pentru mine...Resident Evil 5 = Dezamăgire totală. N-am să �ncep �ncă odată povestea cu de ce că nu are rost (deja eu m-am săturat să prezint și să dezvolt motivele). Evident că cine joacă pentru prima dată "Resident Evil" o să zică - "Bă ce prost e Ronan ăla...uită-te frate ce grafică are...ce bine se mișcă, ăla habar n-are", etc...

    Nu despre asta e vorba! Evident că arată bine și se mișcă bine...dar lipsește esența! Acea "esență" care a "murit" odată cu Raccoon City ([video=youtube;BnH5oVqyWEQ]http://www.youtube.com/watch?v=vN5YwAndAME"]Resident Evil 3[/URL] (doar unul dintre ending-uri) -> [video=youtube;vBCIN5ld8BQ]http://www.youtube.com/watch?v=Sb_buz-Gags"]Resident Evil: Outbreak File#1[/URL]/Resident Evil: Outbreak File#2), și acea "esență" care st�rnește emoții �n adevăratul film Resident Evil (care spune povestea așa cum trebuie!) -> [URL="http://www.youtube.com/watch?v=vBCIN5ld8BQ[/video] (au păstrat coloana sonoră (care e din [URL="http://www.youtube.com/watch?v=BnH5oVqyWEQ[/video])...voci...tot!!!!!) - Nu mai am răbdare p�nă apare!

    Chiar și Resident Evil 4 a fost aiurea (same reasons) - meh...am r�s copios c�nd am aflat de faza cu Devil may Cry și Resident Evil 4 (chiar și acuma am un miniz�mbet).

    O să-l joc ca pe un joc de rutină (+1 joc - poate și 1k) și doar pentru că sunt mereu <3 CAPCOM.

    * repet, asta ține de gustul meu (nu vreau să supăr pe nimeni)...dar sunt sigur că se află printre noi 2-3 care g�ndesc la fel ca mine.

    ** tot am promis un mega topic Resident Evil...one day...one day (toate părțile le știu micron cu micron). - mai puțin 4 și, evident, 5 pe care le detest.

    *** singurul Resident Evil (mai nou ca să zic așa) ce merită jucat din plin este
    (care e defapt o operă de artă, reunind cele mai bune episoade din seria Resident Evil), și pentru care o sa-mi cumpăr zilele astea un Wii. Să-l joc p�nă pic l�ngă pat! (Doamne...ce efecte sonore, ce coloană sonoră...ce schimb de replici...nota ZC)!

    ...gata, m-am calmat.

  6. #6 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Yeah, thanks alot M$ !
    Bastards...

  7. #7 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    singurul Resident Evil (mai nou ca să zic așa) ce merită jucat din plin este Resident Evil: Umbrella Chronicles (care e defapt o operă de artă, reunind cele mai bune episoade din seria Resident Evil), și pentru care o sa-mi cumpăr zilele astea un Wii. Să-l joc p�nă pic l�ngă pat! (Doamne...ce efecte sonore, ce coloană sonoră...ce schimb de replici...nota ZC)!..gata, m-am calmat.
    Sorry man, dar cred ca nu ai jucat seria de Resident Evil de pe NGC, care intr-adevar este o capodopera. Oricum RES 5, o sa fie un joc de artilerie grea.

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Sorry man, dar cred ca nu ai jucat seria de Resident Evil de pe NGC, care intr-adevar este o capodopera. Oricum RES 5, o sa fie un joc de artilerie grea.
    ...am jucat, am jucat

    (le-am jucat toate, de pe toate platformele)

    *știi de acel mit? despre Resident Evil 0? �n care se spune că Billy Coen e defapt Edward Carnby din Alone in the Dark The New Nightmare (4)? Asemănarea este izbitoare! Chiar și tatuajul e identic, și nu doar tatuajul că și felul �n care �ncarcă și folosește flashlightul, cam tot...(evident că e mit, fiecare crede ce dorește). Dar...

    ** Resident Evil 0 trebuia să fie pentru N64 �n primă fază ...

    *** Și să nu uităm de [video=youtube;kWpEE_5pDzQ]http://www.youtube.com/watch?v=QXnymHTvHrE"]Resident Evil 1.5[/URL] (care e UNRELEASED). P�nă și el contribuie la story... -
    sau de [URL="http://www.youtube.com/watch?v=kWpEE_5pDzQ[/video] (UNRELEASED), care s-a transformat �n 4...din toate punctele de vedere.


    **** sorry n-am alte poze...
    Attached Images Attached Images aloneinthedark_screen003.jpg zero.jpg 51bzck5gbbl.jpg screenshot4.jpg alone4ix7.jpg

  9. #9 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Pentru mine RE = Racoon City. Asa am vazut filmele asa le am in cap. In schimb in jocuri ..nu. Bine, nu ma deranja nici Mila sa apara in joc.

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca-l vor scoate doar pt. Japan or sa fie niste valuri destul de mari de nemultumire... mai ales in perioade precum cea actuala.

  11. #11 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    oricum cu versiunea collector, ne-o luam in nas fata de cea japoneza

    take a look Resident Evil 5: Japanese Res 5 Collector's Edition Will Be Better Than Ours

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    が良いゴールドに!

  13. #13 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    が良いゴールドに!
    ジャぱねせ!

    ...și 5-le ăla zici că-i desprins de pe coperta jocului Alone in the Dark (5) - alt joc de 2 lei (one day game) - (nici nu se compară cu Alone in the Dark The New Nightmare (4), care a fost de 100 de ori mai lung/greu/captivant/tot.)
    Attached Images Attached Images res5big.jpg music-alone-dark-20080528022431820.jpg alone-dark.jpg

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Loool, cat de tare e Google Translate. Eu am tradus initial "Sa va fie de bine galbenilor !" si daca dau sa-mi traduca ceea ce mi-a dat chiar google iese "De aur este de bun". Beton. De aur !

  15. #15 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar

    Lightbulb

    が良いゴールドに!= gold is good!



  16. #16 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Si se lanseaza si cu o zi inainte la ei (12 martie).

  17. #17 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    pt. mine personal tot 4 o sa ramana cel mai bun , urmat de 1 de pe cube

    ontopic :

    Update: Capcom has confirmed to Shacknews that the downlodable Resident Evil 5 demo will hit both PlayStation 3 and Xbox 360 in North America, though there is no announced timeframe. The company hopes to pin down a specific demo date "soon," noting that the North American demo will arrive later than the Japanese version. Capcom also reaffirmed that Resident Evil 5 is on track for a March 13 release in North America and Europe, despite Capcom Japan bumping the Japanese release up to March 5.

  18. #18 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Mie mi-a placut toata seria, in special RE (GCN), RE2 si RE4 (wii version), nu am jucat Umbrella Chronicles, nu-mi plac rail shooters.
    Pacat ca RE5 nu va ajunge si pe Wii desi fanii au conceput o petitie pentru asa ceva. Din ce am citit am inteles ca RE5 a fost scris in mare pentru PC si apoi portat pe consola, de unde si multitudinea de screens si game footage de xbox360, chiar cei de la Capcom au recunoscut intr-un interviu ca le-a fost mult mai usor sa porteze un engine de PC pe xbox360 decit pe PS3.

    Oricum ar fi, e Good News!

  19. #19 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...o mare parte din poveste se mai poate stoarce și din [video=youtube;WnS1j2L3Bxo]http://www.youtube.com/watch?v=FJiB53ektQE"]Resident Evil Code: Veronica X[/URL] /
    și [URL="http://www.youtube.com/watch?v=WnS1j2L3Bxo[/video]. Nu uitați de ele

    (sunt peste 14 titluri care au contribuit la story - mai mult sau mai puțin)

  20. #20 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...acuma �ncerc demo-ul. Revin cu păreri.

    ***later edit***

    Au păstrat vocea din Resident Evil 2 (atunci c�ndi dai start), ca mod de joc ai Single Play, Co-Op Online/Offline și sunt două locații deblocate: Public Assembly și Shanty Town.

    Grafica e bună+, armele se schimbă ca la Gears (din d-pad), ai o mini hartă, un meniu virtual cu items, poți să dai comenzi (stay, run, follow, etc), sangele e bine distribuit (adică nu hectolitrii aiurea) efectele speciale sunt bune și ele...

    ...cam at�t.

    Am jucat 5 minute din el să văd cum e...

    Categoric un mustbuy 4 me (că-s mega fan) - chiar dacă nu e pe placul meu jocul (I miss the old zombies...).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Resident Evil 5 Demo disponibil pe PSN By eXist in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 04-02-2009, 09:37
  2. Resident Evil 5 demo Live pe 26 ianuarie By istrategie in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 15-01-2009, 17:26
  3. Resident Evil 5 demo varianta US confirmata By istrategie in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 05-01-2009, 15:08
  4. Resident Evil 5 demo va fi anuntat in curand By istrategie in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 15-11-2008, 23:50
  5. Resident Evil 5 Demo si 22 noi imagini By Bobby in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 04-10-2008, 23:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts