Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 31 of 31

Thread: Killzone 3 va avea cea mai realistica zapada?

  1. #21 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Farmecul unui joc nu sta in grafica? Mai baiete, tu ai jucat Mafia 2? Ti-o placut iarba ? Da' paltoanele?
    Pune-l la punct ur�ciosulelol

  2. #22 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Da, am jucat. Mi-a facut o pofta nebuna sa tai iarba din fata casei. Pacat ca nu aveam. Am taiat peluza vecinilor...

  3. #23 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by Miata View Post
    ca sa faca zapada realista ai nevoie de o grafica buna, dar fiindca ps3 este foarte limitat din punct de vedere grafic asa ceva nu o sa se realizeze
    Iar tu ai fost limitat cand ai scris randurile astea.

    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Farmecul unui joc nu sta in grafica?
    Exact! Gameplay, poveste, atmosfera si altele, astea la un loc, conteaza mai mult decat grafica.

  4. #24 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by playgame View Post
    Exact! Gameplay, poveste, atmosfera si altele, astea la un loc, conteaza mai mult decat grafica.
    Pentru unii da. Insa grafica are si ea un rol enorm, daca n-ar fi asa ne-am juca si azi pe PS1 sau pe 486, fara acceleratoare 3D. Oare mai erau asa multi fani Uncharted sau Killzone 2 daca ar fi avut FIX aceeasi poveste, insa o grafica mediocra ? Bine, aici intervine o mica problema : grafica ajuta enorm si la "atmosfera" din joc

  5. #25 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Pentru unii da. Insa grafica are si ea un rol enorm, daca n-ar fi asa ne-am juca si azi pe PS1 sau pe 486, fara acceleratoare 3D. Oare mai erau asa multi fani Uncharted sau Killzone 2 daca ar fi avut FIX aceeasi poveste, insa o grafica mediocra ? Bine, aici intervine o mica problema : grafica ajuta enorm si la "atmosfera" din joc
    Nu era vorba sa aiba grafica chiar ca pe ps1. Ma refeream asa in general. Degeaba ar exista jocuri cu grafica f buna, iar celelalte elemente ar lasa de dorit.
    Un exemplu ar fi ca grafica la unele jocuri pe pc e mai buna, la diferenta mica, dar degeaba, consolele au mai multe jocuri de la care ramai cu experiente memorabile, la costuri mai mici.

  6. #26 SP
    Member theste99's Avatar
    @trickz, ca tot vad ca-ti plac simulatoarele, cumpara-ti o masina si acolo vezi simulare adevarata.

    Asta-i dupa principiul expus de tine.

  7. #27 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    nu este obligatoriu, doar daca adminul/moderatorul/editorul nu a citit nimic despre stirea respectiva pe alte siteuri atunci s-ar putea sa ceara o sursa, dar de obicei se merge pe incredere.
    Well.. eu doar am zis cum se cere la o agentie de stiri Dar nu ma deranjeaza nici ideea de a merge pe incredere.

  8. #28 SP
    Junior Member Kalibru_Killer's Avatar
    Quote Originally Posted by Chris View Post
    In 2009 Naughty Dog a dus grafica la un nou nivel si a avut cea mai realistica zapada vazuta vreodata pe un joc de consola. In 2011, se pare ca o noua exclusivitate PS3, Killzone 3, va prelua acest titlu, prezentandu-se cu cele mai bune efecte de zapada. Nu doar ca zapada se deformeaza lasand urme ale bocancilor si gaurilor de gloante, dar lasa si sangele sa se imprastie pe ea. Se pare ca inca un joc exclusiv PS3 va ridica grafica la un nou nivel in 2011. Vom vedea cand Killzone 3 va aparea pe 22 Februarie 2011.
    Hai ca suntezi javre fratzilor , baiatul a venit si a spus ca Naughty Dog va aduce o performantza foarte buna la structura jokului Killzone 3 , asa cum va face cu nisipul in Uncharted 3 (cineva vrea sa vada nisip intre comentariile facute de voi: LeGenD ) VA pune la pamant Call of Duty Black Ops....... iar datorita versiunei Beta de pe PSN jucatorii fedeli inkillzone au putut trimite pareri despre ce le place si ce ii lipseste noului kz3. O sa rupa piatza ,va urez prenotare placuta

  9. #29 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Si normal zapada se poate face mai realista, insa tot timpul trebuie facute compromisuri, PS3 are putere, dar are si limite, ca au fost atinse sau nu...asta doar cei mai buni developeri o stiu. Insa limitele exista. Si nu cred ca ti-ar conveni sa ai "cea mai realista zapada", dar armele sa arate ca pixul si personajele sa se miste ca Mario in anii 90. Eu prefer o grafica uniforma, degeaba arata zapada realist sau apa arata de-ti vine sa stergi monitorul...daca restul peisajului e varza ... mai bine nu.
    Stai linistit, Guerrilla Games nu face compromisuri.

  10. #30 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Quote Originally Posted by Kalibru_Killer View Post
    Hai ca suntezi javre fratzilor , baiatul a venit si a spus ca Naughty Dog va aduce o performantza foarte buna la structura jokului Killzone 3 , asa cum va face cu nisipul in Uncharted 3 (cineva vrea sa vada nisip intre comentariile facute de voi: LeGenD ) VA pune la pamant Call of Duty Black Ops....... iar datorita versiunei Beta de pe PSN jucatorii fedeli inkillzone au putut trimite pareri despre ce le place si ce ii lipseste noului kz3. O sa rupa piatza ,va urez prenotare placuta
    Te rog,inainte sa mai postezi ceva,citeste asta http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/.Imi place cum ai folosit "tz" pentru a forma Ţ...NU!

  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Intrucat vad ca nu puteti discuta pe tema acestui subiect fara a lovi in stanga si-n dreapta... cred ca e mai bine sa stea inchis. Good job !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 4 Last Post: 02-06-2014, 01:56
  2. PS4 va avea cea mai mare lansare din istorie? By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 19 Last Post: 09-10-2013, 20:52
  3. Jocul cu cea mai buna grafica By MonkY in forum Console Club
    Replies: 21 Last Post: 11-02-2013, 19:17
  4. Jocul cu cea mai lunga poveste By Marinake in forum Console Club
    Replies: 25 Last Post: 13-01-2012, 04:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts