Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: Data de lansare pentru I Am Alive

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    Data de lansare pentru I Am Alive

    I Am Alive este un joc first-person survival dezvoltat de The Darkworks si publicat de Ubisoft. Compania franceza a anuntat astazi ca jocul va vedea lumina zilei in luna martie a acestui an desi putine lucruri se stiu despre jocul anuntat anul trecut la E3. Ubisoft a facut clar faptul ca Jade Raymond, producatorul Assassin's Creed nu are nicio legatura cu acest proiect desi se zvonise initial. Jocul va fi lansat pe PC, PlayStation 3 si pe Xbox 360.

    Tot pentru luna martie a fost anuntat si Tom Clancy's HAWX (PC,PS3,X360) si versiunea pe PC a RTS-ului Tom Clancy's EndWar, precum si exclusivititatea pentru Wii, Thenchu: Shadow Assassins.
    Attached Images Attached Images i-am-alive4.jpg i-am-alive3.jpg i-am-alive2.jpg i-am-alive1.jpg

  2. #2 SP
    Member dogdan's Avatar
    pacat ca tot ce am gasit pana acum despre acest joc sunt clipuri preremdate si screns tot prerendate,deabea astept sa vad ceva ingame action !

  3. #3 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Pe net se gaseste un interviu cu producatorul in care detaliaza jocul: uite aici -> First Details on Ubisoft's I Am Alive Unearthed: News from 1UP.com

  4. #4 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    mda jocul este aproape de lansare si infara de un debut trailer nu mai stim nimica sper sa fie fain

  5. #5 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Din putinul pe care l-am gasit pana acum, povestea pare destul de interesanta. Dar personajul principal e urat rau... Arata ca un bolnav mental.

  6. #6 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    tare curios sunt sa aflu care este povestea jocului,cn e personajul,ce sa intamplat de a ajuns lumea cum se vede in primu screen..

  7. #7 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Un titlu interesant, dar cam putine detalii pana in momentul asta.

  8. #8 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Pare un titlu interesant,dar in acest moment stim cam putin despre el asa ca nu ne putem da cu parerea prea mult despre joc,cel putin pana acum

  9. #9 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Prima si ultima imagine ma duc foarte mult cu gandul la "I am legend".

  10. #10 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by nops66 View Post
    Prima si ultima imagine ma duc foarte mult cu gandul la "I am legend".
    Trebuia sa fie negru si sa aiba un caine .

  11. #11 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    alb , lol .

  12. #12 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    eu cred ca e mai b ine asa,decat sa te amageasca cu multe trailere care defapt sunt diferite de produsul final (de ex. Assassins Creed)
    mai bine asa
    nu ai nici o asteptare,decat ca te astepti sa fi placut surprins...sau nu

  13. #13 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Dar ce-a avut Assassin's Creed? Nu ti-a placut? Adica, ma rog, a fost atat de diferit de trailer-e incat sa dezamageasca? Intreb fara nici o intentie de flame, dar chiar eram curios, pentru ca mie mi-a placut mult si nu am considerat ca mi-au fost inselate asteptarile, atunci cand l-am jucat.

  14. #14 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    jocul a fost foarte bun...dar nu a fost ce am crezut ca o sa fie...adica primul trailer..
    in fine
    nu ma plang,doar ca puteau sa dauge ceva mai multa complexitate storyului...

  15. #15 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    A, ok, got it. Mie unul mi-a placut story-ul si chiar le-am fost recunoscator pentru ca n-au dat-o in masonerie and ****... Bine, nu-i timpul pierdut .

    Ce mi-a placut, insa, intr-adevar, a fost cantitatea masiva de research care a intrat in joc si s-a vazut de la o posta, de la cum aratau orasele, in mare, la cum aratau tarabele din suk-uri si la atitudinea pe care o aveau diferitele NPC-uri fata de tine (din punct de vedere cultural they've nailed 100%).

    Ca o paranteza, n-as vrea ca AC2 sa fie localizat in Franta, in timpul Revolutiei (asa cum am auzit), ma gandeam mai mult la Japonia, de ex. Dar, ma rog, vom vedea...

    Cat despre I am Alive, daca nu incep cu chestii stupide gen "au venit mutantii/ extraterestrii/ stafiile/ demonii sa distruga Pamantul si tu esti singura speranta", cred ca premisele sunt bune. Ce mi-ar placea intr-adevar este un story care sa surprinda momentele imediat de dupa producerea dezastrului (care sper sa fie la scara planetara...in joc, bineinteles ): mi s-ar parea super tare sa fiu parte dintr-o societate precursoare a, sa zicem, celei din seria Fallout (doar un exemplu). Jocul sa acopere perioada celor cativa ani de dupa caderea civilizatiei, asa cum o cunoastem, cu super confuzie, anarhie, incercari de restaurare a ordinii, dictaturi aparute din loc in loc, renasterea sclavagismului, luptatori pt. libertate, etc. Cred ca ar iesi ceva ca lumea.

    Ma rog, sa vedem.

  16. #16 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    eu doresc un joc postapocaliptic care sa ia loc si in locatii mai putin populare..gen O Romanie devastata de apocalipsa,
    sau o Ungarie...sunt atatea posibilitati si locatii,dar producerii si scenaristii prefera America...pffffffffffff
    un stat care nu are macar o cultura sau o istorie demna de ceva....
    Doar imaginati-va...sa umblati in parcuriile tineretului sau herestrau si sa fie apocalipsa...
    eh
    vise si dorinte

  17. #17 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Da, ar fi foarte tare sa ai misiuni, de ex., in Militari-ul post-apocaliptic, gen "dezactiveaza bruiajul transmisiunilor din APACA" sau "gaseste grupul de supravietuitori din Cora Lujerului" ! Bine, ar fi accesibil doar pentru cativa din noi, dar ar fi super tare .

    Thread aici pe forumul oficial al jocului, cu toate informatiile care vor aparea despre el (consolidate intr-un singur loc). Poate fi folositor.

  18. #18 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by sekhemet View Post
    eu doresc un joc postapocaliptic care sa ia loc si in locatii mai putin populare..gen O Romanie devastata de apocalipsa,
    sau o Ungarie...sunt atatea posibilitati si locatii,dar producerii si scenaristii prefera America...pffffffffffff
    un stat care nu are macar o cultura sau o istorie demna de ceva....
    Doar imaginati-va...sa umblati in parcuriile tineretului sau herestrau si sa fie apocalipsa...
    eh
    vise si dorinte
    Ce n'as da sa vad o Ungarie devastata de apocalipsa nucleara

  19. #19 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Nici nu s-a anuntat bine ca s-a si amanat . Cel mai devreme il vom vedea in Aprilie si cel mai tarziu in Martie '10.

  20. #20 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Says who?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Dead or Alive 5 Plus primeste data de lansare By Tudoran in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 19-01-2013, 00:41
  2. Replies: 5 Last Post: 15-06-2010, 20:30
  3. Data de lansare pentru TDU2 By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 27-05-2010, 16:02
  4. Data de lansare pentru Wolfenstein By erik95 in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 29-05-2009, 16:41
  5. Data de lansare pentru Bioshock 2 By istrategie in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 28-05-2009, 09:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts