Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Call of Duty: Elite?

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Call of Duty: Elite?

    Activision a anuntat zilele trecute un nou serviciu de subscriptie pentru jocurile din seria CoD, Call of Duty: Elite. Eu sincer am fost luat putin prin surprindere de catre aceasta stire, bine probabil si pentru ca nu am mai fost la curent cu ce se intampla in industria jocurilor in ultima vreme, dar CoD: Elite, ce vrea sa fie mai exact? Din start vreau sa va zic ca publisherul are numai cuvinte de lauda la acest "innovative new online service" si ca a fost creat de la zero de catre noul studiou COD, Beachhead.

    Potrivit declaratiei de presa ce a insotit acest anunt, Elite va inregistra tot ce tine de cariera unui jucator de CoD, fiecare joc, fiecare kill, progresul pe care il face fiecare jucator, medalile pe care le deblocheaza, pe scurt un CV complet. Interesant, seria devine din ce in ce mai competitiva, un lucru bun atat pentru gameri, stiti voi aia care se bat cu pumnul in piept ca sunt cei mai tari, dar si pentru publisher, vanzari din ce in ce mai mari. Serviciul va putea fi accesat de pe aproape orice, consola, tableta, PC, telefon, va va fi foarte usor sa va laudati cat de buni sunteti la CoD oriunde ati fi.

    Partea cea mai importanta a stirii am lasat-o la sfarsit, Activison ne promite ca cele mai importante features ale serviciului vor ramane gratis, iar multiplayerul va la fel ca inainte, adica moca (depinde ce consola ai). In vara aceasta va fi si un Beta al lui Elite, insa veti avea nevoie de jocul Black Ops. Daca vreti sa va inscrieti accesati urmatorul link: Call of Duty�: Elite.
    Attached Images Attached Images codelite.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Adica cum e Killzone numai ca platesti?

  3. #3 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Asta e primul pas inspre un trend destul de ingrijorator si anume sa platim ca sa jucam online shootere.Stiu ca serviciu in discutie nu e "pay to play" dar cum am zis e primul pas.Si cine altcineva putea sa-l faca decat Activision sau EA Boby "Cotet" ala zicea intr-un interviu mai demult citit pe undeva ca asta e targhetul Activision in legatura ca franciza COD si anume sa se ajunga la un sistem de abonament pt partea de online a seriei. Pe mine unul nu ma deranjeaza asa tare pe moment fiindca nu mai sunt interesat de aceasta serie de mult deja,partea proasta este ca daca se dovedeste ca sistemul functioneaza si se vinde bine(ceea ce mai mult ca sigur se va si intampla tinand cont de cati mindless drones cumpara jocurile respective indiferent de costuri),incet incet va fi adoptat si de ati publisheri

  4. #4 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    vorba unui user care a comentat pe youtube la stirea astea:"acum si pustii de 12 ani se vor simti ca niste profesionisti"

    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Asta e primul pas inspre un trend destul de ingrijorator si anume sa platim ca sa jucam online shootere.Stiu ca serviciu in discutie nu e "pay to play" dar cum am zis e primul pas.Si cine altcineva putea sa-l faca decat Activision sau EA Boby "Cotet" ala zicea intr-un interviu mai demult citit pe undeva ca asta e targhetul Activision in legatura ca franciza COD si anume sa se ajunga la un sistem de abonament pt partea de online a seriei. Pe mine unul nu ma deranjeaza asa tare pe moment fiindca nu mai sunt interesat de aceasta serie de mult deja,partea proasta este ca daca se dovedeste ca sistemul functioneaza si se vinde bine(ceea ce mai mult ca sigur se va si intampla tinand cont de cati mindless drones cumpara jocurile respective indiferent de costuri),incet incet va fi adoptat si de ati publisheri
    +1

    in plus sa vedem unde s-a ajuns in zilele noastre..cu firme ca EA introducand DLC-uri cu 4 harti dupa modelul Activision cu MW2...
    Quote Originally Posted by Nefraim View Post
    Eu unul abia astept sa ceara bani pentru componenta online din Call of Duty, sunt mai mult ca sigur ca or sa ingroape definitiv seria daca or sa faca asta avand in vedere ca nu au venit cu nimic original de cativa ani.
    putin probabil sa o ingroape..uite-te pe thread-ul de Modern Warfare 3 sa vezi acolo...vor cumpara Call of Duty si daca va fi de 3 ori mai scump ca celelalte shootere..vor plati si abonament daca va fi nevoie..

  5. #5 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Asta e primul pas inspre un trend destul de ingrijorator si anume sa platim ca sa jucam online shootere.Stiu ca serviciu in discutie nu e "pay to play" dar cum am zis e primul pas.Si cine altcineva putea sa-l faca decat Activision sau EA Boby "Cotet" ala zicea intr-un interviu mai demult citit pe undeva ca asta e targhetul Activision in legatura ca franciza COD si anume sa se ajunga la un sistem de abonament pt partea de online a seriei. Pe mine unul nu ma deranjeaza asa tare pe moment fiindca nu mai sunt interesat de aceasta serie de mult deja,partea proasta este ca daca se dovedeste ca sistemul functioneaza si se vinde bine(ceea ce mai mult ca sigur se va si intampla tinand cont de cati mindless drones cumpara jocurile respective indiferent de costuri),incet incet va fi adoptat si de ati publisheri
    Eu unul abia astept sa ceara bani pentru componenta online din Call of Duty, sunt mai mult ca sigur ca or sa ingroape definitiv seria daca or sa faca asta avand in vedere ca nu au venit cu nimic original de cativa ani.

  6. #6 SP
    Member cipvas's Avatar
    Saracii copkii, o sa trebuiasca sa plateasca pentru impuscatul in "dormitor"...

  7. #7 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar

  8. #8 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    Daca o iau cei de la Call Of Duty in directia asta, eu ma las multiplayer-ul lor...

  9. #9 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  10. #10 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    trailer + ss:


    Attached Images Attached Images 2228elite_career-leaderboardtracker.jpg 2230elite_career-recentmatches.jpg 2231elite_compete-programguide.jpg 2229elite_career-playercard.jpg 2232elite_connect-theater.jpg 20071113_kaguya_01l.jpg

  11. #11 SP
    Senior Member tray's Avatar
    cainii latra , call of duty se va vinde iara in milioane de exemplare

  12. #12 SP
    Senior Member Zero's Avatar

  13. #13 SP
    Member pufy's Avatar
    Mi se pare o mare teapa!
    M-am uitat de 2 ori la video pe gt si nu are nimic interesant de oferit.Macar de ar adopta stilul PSN Plus platesti si ai "dlc gratis" .Nu inteleg ce om normal ar da bani ca sa vada ca din 10xxxxxx oameni
    el este pe locul Xxxxx ,ca sa ce ?
    Servicii de genu nu ajuta la imbunatatirea jocului ,puteau sa faca o chestie draguta si sa promita celor care au avut probleme pe pc primele 2-3 luni gratis desi asta ar inseamna sa dea la 80% din cei care au jucat pe pc,ce poti sa le ceri ? asta-i nivelul, n-ai bani nu ti-e foame...

  14. #14 SP
    Member SkyBorg's Avatar
    Sincer sa fiu am jucat o singura data in viata mea CoD Multiplayer.Mereu ma gandeam si inca ma gandesc ca ar fi mai bine sa imi cumpar un Battlefield pentru Multiplayerul extraordinar deca sa imi vad killurile pe un tabel si mai nou sa platesc pentru asta? o_O

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 23-07-2011, 08:20
  2. Replies: 0 Last Post: 23-07-2011, 08:19
  3. Replies: 0 Last Post: 23-07-2011, 08:18
  4. Call Of Duty Elite Videos By Nash in forum Videos
    Replies: 2 Last Post: 23-07-2011, 01:25
  5. Replies: 0 Last Post: 15-07-2011, 08:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts