Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: NGP e mort, traiasca PS Vita!

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    NGP e mort, traiasca PS Vita!

    Desi nu au ales cel mai inspirat nume pentru urmatoarea lor consola portabila, cei de la Sony au decis sa ne demonstreze la conferinta lor, de ce este in stare acest urmas al PSP-ului. Dupa cum va asteptati PSV-ul va avea o gramada de feature-uri menite sa atraga un public cat mai larg: dual-touchscreen, cross play connectivity intre aceasta si PS3, backward compatibility si multe altele. Au fost prezentate si mai multe jocuri pentru aceasta consola, inclusiv: Uncharted:Golden Abyss, Ruin, Little Big Planet, Street Fighter x Tekken (avand pe Cole ca fighter exculisv) etc.

    Desi inca nu stim nici o data de lansare pentru PV Vita, Kaz Hirai a declarat ca aceasta se va lansa la sfarsitul acestui an, desi unii oameni precum Michael Pachter spun ca doar in Japonia se va lansa acest an, restul lumii bucurandu-se de consola numai in 2012.

    Versiunea "simpla" va costa 249$/249� iar cea cu 3G va costa 299$/299� (un pret foarte bun avand in vedere cate poate oferii aceasta consola).

    Mai jos aveti o lista completa cu features-urile PSV-ului si niste video-uri in care ne este prezentat Ruin si Uncahrted.
    • CPU: ARM Cortex- A9 core (4 core)
    • GPU: SGX543MP4+
    • External Dimensions: Approx. 182.0 x 18.6 x 83.5mm (width x height x depth) (tentative, excludes largest projection)
    • Screen (Touch Screen): 5 inches (16:9), 960 x 544, Approx. 16 million colors, OLED Multi touch screen (capacitive type)
    • Rear Touch Pad: Multi touch pad (capacitive type)
    • Cameras: Front camera, Rear camera
    • Sound: Built-in stereo speakers, Built-in microphone
    • Sensors: Six-axis motion sensing system (three-axis gyroscope, three-axis accelerometer), Three-axis electronic compass
    • Location: Built-in GPS, Wi-Fi location service support
    • Keys / Switches:
      • PS button
      • Power button
      • Directional buttons (Up/Down/Right/Left)
      • Action buttons (Triangle, Circle, Cross, Square)
      • Shoulder buttons (Right/Left)
      • Right stick, Left stick
      • START button, SELECT button
      • Volume buttons (+/-)
    • Wireless Communications:
      • Mobile network connectivity (3G)
      • IEEE 802.11b/g/n (n = 1x1)(Wi-Fi)(Infrastructure mode/Ad-hoc mode)
      • Bluetooth 2.1+EDR (A2DP/AVRCP/HSP)

    Attached Images Attached Images 169477-ps-vita-640-1280x720.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    si inca o chestie, un joc de PSV va costa in jur de $39.99 PlayStation VITA Games Pricing Revealed - Dual Pixels

  3. #3 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    pacat ca nu vor mai exista jocuri in forma fizica...incet incet se va digitaliza tot

  4. #4 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    PSV va avea si jocuri in format fizic.

  5. #5 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  6. #6 SP
    Member Mircea's Avatar
    Parerea mea este ca trebuie angajat alt personal pentru botezarea consolelor.
    Personal, gasesc denumirea neadecvata, in rest nu am ce comenta doar ca mi-l doresc

  7. #7 SP
    Junior Member cristiochiana's Avatar
    Cum suna " PS Vita ",parca e un nume de vaca. Cum ar fi sa ii spui cuiva : "Ba,eu ma duc in excursie cu vita,tu?"

  8. #8 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by cristiochiana View Post
    Cum suna " PS Vita ",parca e un nume de vaca. Cum ar fi sa ii spui cuiva : "Ba,eu ma duc in excursie cu vita,tu?"
    PS Milka cum zice dudel . Ala nume . Da uite ca desii vitelu are foarte multe feature-uri si pretul e accesibil, Sony nu vor pierde bani cu fiecar consola vanduta (cum a fost situatia cu Ps3-ul la inceput)
    PlayStation Vita Will be Profitable on Day One | PlayStation LifeStyle
    A da... am uitat inca o chestie sa postez la stire: momentan se lucreaza la 80 (optzeci) de titluri ! 8*10 . Mi mi se par extrem de multe titluri avand in vedere ca abea la anul vom avea aceasta consola. Deci ar trebui sa ne asteptam la un launch line-up beton (ok andrewqp, ai avut dreptate ). Vedem daca o sa avem uncharted si ruin din Day 1 sau daca la lansare vom avea numa titluri mediocre (ceva sport/casual games )

  9. #9 SP
    Senior Member tray's Avatar
    vita inseamna viata in latina, nu vad ce e asa ciudat

  10. #10 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    True, adevaru e ca aia de la Sony trebuie sa fie mai atenti cand isi aleg numele consolei pentru ca s-ar putea ca intr-o tara unde oricum nu au niciun interes economic numele consolei sa insemne vaca si atunci n-or sa cumpere consola decat cei care oricum o cumparau pentru ca sunt consolisti.

    Bine ca nu se cheama "Sari" in portugheza.

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...no USB?

  12. #12 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    sony-playstation-ngp-press-rear-touchpad-2-600x444.jpgPare sa aiba o gaura... Eu ma gandeam la hdmi ce bine ar prinde . Am citit ca usb3 ar duce 1080p. Aveti idee daca-i adevarat?

  13. #13 SP
    Member 5uNNy's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 74 Last Post: 09-02-2013, 11:15
  2. Zvon: NGP va fi lansat pe data de... By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 17-03-2011, 15:08
  3. Uncharted pe NGP By darcangel in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 0 Last Post: 27-01-2011, 22:55
  4. Psp 2 - ngp By claudiutk in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 2 Last Post: 27-01-2011, 22:39
  5. Xbox 360 mort...:( By znull in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 4 Last Post: 21-06-2010, 17:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts