Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Insomniac nu va mai face jocuri Resistance

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Insomniac nu va mai face jocuri Resistance

    Asta ar trebui sa fie o stire ca sa instristeze cativa posesori de PS3 si fani ai acestei serii. Ted Price, CEO-ul de la Insomniac a declarat intr-un interviu oferit celor de la VG247 ca acestia nu vor mai face jocuri Resistance. Intr-un fel e de inteles avand in vedere ca Resistance 3 a avut vanzari foarte mici desi install base-ul e destul de mare. Dar totusi am si o veste buna: avand in vedere ca licenta apartine celor de la Sony rezulta ca totusi vor mai aparea jocuri Resistance pe diferite console doar ca acestea nu vor fi facute de cei de la Insomniac. Un exemplu bun ar fi Resistance: Burning Skies pentru PS Vita care e creat de cei de la Nihilistic Software.
    Attached Images Attached Images consolegames_resistance_game_over.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Adevarul e ca o trilogie e bine sa ramana totusi in 3 acte.
    In plus, nu ar strica niste noi IP-uri AAA. Hai Insomniac, ca se poate!

  3. #3 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    In plus, nu ar strica niste noi IP-uri AAA. Hai Insomniac, ca se poate!
    ei deja se ocupa de Overkill ... nu stiu daca mai au ceva remake cartoon-ish da un joc deja e in productie. Si nu cred ca Insomniac e un studio asa de mare care sa se ocupe de mai multe jocuri deodata.

  4. #4 SP
    Junior Member Amsterdam's Avatar
    Pe mine chiar ma bucura faptul ca au renuntat, din punctul meu de vedere toate jocurile din seria Resistance nu sunt altceva decat shootere mediocre. Am tot tras de mine sa le joc pe primele 2 pana la capat cu speranta ca poate spre final or sa fie mai bune dar m-am inselat. Regret ca le-am acordat 20-30 de ore.

  5. #5 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pe mine ma bucura,primele doua jocuri din serie m-au facut sa nu il mai cumpar pe al III-lea.Pt mine acest joc a fost trecut la achiziţii regretate.A vrut sa fie un concurent serios pt gears of war dar a iesit o gluma.

  6. #6 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Mie imi pare rau, dar totusi si povestea din 3 a aratat ca un final. Totusi nu l-as compara cu Gears of War, macar pentru ca unul e first, celalalt third person shooter.

  7. #7 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by x2z View Post
    Mie imi pare rau, dar totusi si povestea din 3 a aratat ca un final. Totusi nu l-as compara cu Gears of War, macar pentru ca unul e first, celalalt third person shooter.
    Ai jucat gears of war?Sunt ambele shootere,nu ma lua cu detalii de genul unul e first celalalt e third.

  8. #8 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    N-am jucat Gears of War. De asemenea, nu am zis ca e mai bun sau mai prost ca Resistance. Am subliniat o diferenta esentiala din punctul meu de vedere. Ca tu nu esti de acord cu ea este alta discutie, dar deosebirea exista. Daca as fi avut Xbox 360, mai mult ca sigur as fi jucat si GoW si, aproape la fel de sigur, mi-ar fi placut. Repet insa, asta este o alta discutie. Mie mi-a placut Resistance si astept in continuare, cu mare interes, jocurile Insomniac.

    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Ai jucat gears of war?Sunt ambele shootere,nu ma lua cu detalii de genul unul e first celalalt e third.

  9. #9 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Ai jucat gears of war?Sunt ambele shootere,nu ma lua cu detalii de genul unul e first celalalt e third.
    Sunt diferente uriase intre resistance si gears of war, sunt genuri complet diferite. Iar faptul ca resistance 3 e ultimul nu e deloc un lucru rau, e mai bine sa apara jocuri noi cu personaje noi si povesti noi.

    Cred ca singurul joc care ar merita sequel-uri la nesfarsit e Uncharted, cel putin eu nu m-as plictisi. Insa restul devin plictisitoare rapid, sunt mare fan Killzone, KZ2 mi-a placut la nebunie, dar KZ3 a fost mai slabut si sunt convins ca un KZ4 nu mi-ar mai place aproape deloc. Poate daca ar schimba personajele (sa joci de cealalta tabara) s-ar mai schimba ceva, dar n-ar fi bine sa continue la nesfarsit.

    La fel e si cu Resistance. Parerea mea.

  10. #10 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Vanzarile sunt clar principalul motiv. Primul s-a vandut foarte bine, fiind unul dintre putinele jocuri pe care le puteai juca pe S3 in 2006/2007, al doilea s-a vandut OK, al treilea insa...

  11. #11 SP
    Member solaru's Avatar
    Mda... probabil faptul ca noul lor joc va fi multiplatforma nu are deloc importanta ... oamenii vor sa faca si ei bani pe cont propriu, fara a trebui sa stea la cheremul lui Sony. Unde mai pui ca una e sa adresezi o piata de 110 milioane potentiali clienti world wide, si alta e sa tintesti doar jumatate...

  12. #12 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Sunt diferente uriase intre resistance si gears of war, sunt genuri complet diferite. Iar faptul ca resistance 3 e ultimul nu e deloc un lucru rau, e mai bine sa apara jocuri noi cu personaje noi si povesti noi.

    Cred ca singurul joc care ar merita sequel-uri la nesfarsit e Uncharted, cel putin eu nu m-as plictisi. Insa restul devin plictisitoare rapid, sunt mare fan Killzone, KZ2 mi-a placut la nebunie, dar KZ3 a fost mai slabut si sunt convins ca un KZ4 nu mi-ar mai place aproape deloc. Poate daca ar schimba personajele (sa joci de cealalta tabara) s-ar mai schimba ceva, dar n-ar fi bine sa continue la nesfarsit.

    La fel e si cu Resistance. Parerea mea.

  13. #13 SP
    Member Sadismek's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Cred ca singurul joc care ar merita sequel-uri la nesfarsit e Uncharted, cel putin eu nu m-as plictisi.
    Complet de acord.

    On-topic: Mi se pare normal ca o trilogie sa aiba 3 jocuri principale, nu o suta de prequel-uri, expansion-uri, add-on-uri si alte metode de a mai mulge umpic din serie.

  14. #14 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

  15. #15 SP
    Junior Member miron's Avatar
    O serie buna de fps-uri si sau gandit sa se lase batuti.......Sa nu faca asta si cu Ratchet si Clank!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 10-04-2014, 12:25
  2. Sony mai face doua oferte de "nerefuzat" By MonkY in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 21-08-2013, 12:29
  3. Insomniac anunta 2 jocuri noi By erik95 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 18-08-2010, 01:12
  4. Insomniac Games: un nou joc Resistance? By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 31-07-2010, 17:53
  5. Insomniac lucreaza la mai multe jocuri By Tudoran in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 04-03-2010, 08:39

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts