Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Prima reclama Xbox One la TV este despre...

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Prima reclama Xbox One la TV este despre...

    Felicitari! Ati ghicit despre ce este vorba! Microsoft nu se dezice nici in al 11-lea ceas, si in prima reclama pentru noua consola Xbox One aparuta la TV, ne este prezentat NFL-ul (campionatul la TV, nu jocul) si cat de de bine se integreaza noua "consola" din sufragerie cu Skype-ul. Nici nu stiu daca sa mai comentez ceva sau daca ar mai fi ceva de comentat. Pur si simplu am m-am uitat de vreo 20 de ori la reclama ca sa prind macar o frantura din ceea ce ar trebui sa se prezinte la o consola: gamingul! Well, gamers... i wish you a happy Fantasy Football-ing & enjoy Skype-ing!

    Attached Images Attached Images xbox_one_fantasy_team.jpg

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nici macar nu e fotbal, e chestia aia in care arunca aia oul de la unul la celalalt.

  3. #3 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Doamnelor si domnilor acum ati inteles ce este XBOX 1: Fantasy Football, TV & Skype. Sa curga cu precomenzi la PS4!

  4. #4 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    De luat in calcul ca in acest weekend incepe NFL-ul, ceea ce in SUA e sarbatoarea nationala nr2 dupa Finala NFL. Dar puteau sa bage macar niste Madden 25 acolo ... Marketing Departments...

  5. #5 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Am ras, literalmente. Acum imi e frica doar sa nu si-o ia cei de la Sony in cap, dupa ce au sters asa de urat pe jos cu Microsoft....

  6. #6 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    In loc sa arate jocuri ei arata NFL, TV, Skype si alte porcarii...
    In loc sa arate jocuri (ca doar e consola de gaming si asta ar trebuii sa fie in prim plan)... Dar ei iti arata cum sa te uiti la TV folosind propriul TV de pe Xbox One

  7. #7 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Mie mi se pare ca au procedat corect: au incercat sa atraga oamenii "obisnuiti", nu gamerii. Oricum gamerii seriosi nu se ghideaza dupa reclamele de la TV, asta e clar, aia citesc preview-urile de pe net despre consola. Deci da, degeaba faceti misto de Microsoft, in cazul asta a fost o decizie foarte inteligenta.

    Ganditi-va ca si ei au foarte multi "Dorei". Doar ca Dorel-ul lor nu bea Unirea, nu haleste mici si nu se uita la fotbal. Aia de la ei baga burgeri si se uita la fotbal american si la baseball. Ei bine, imaginati-va un astfel de personaj... se uita el la TV si vede o reclama in care se vorbeste de Forza Motorsport 5 si de alte cele... o sa-l convinga reclama aia sa cumpere consola?

    Dar daca vede ca se poate uita la "meci" si ca-l poate suna pe "John" sa vorbeasca despre "ultima faza"?

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RaverX: nu cred ca ar fi deranjat pe nimeni daca ar fi introdus macar 2-3 secunde de gaming. Din NFL 2014 daca tot erau pe acest domeniu.

    Daca ar fi sa ne luam dupa ce zici tu cu Dorel... imagineaza-ti te rog cum ar fi sa vezi o reclama la BMW, in care sa nu vezi deloc masina... sa nu o vezi cum merge... ce lucruri interesante stie sa faca ea ca masina... ci doar sa arate ca in noua masina de la BMW tu poti sa asculti si muzica. Si ai si suport de cafea! Superb, nu?

    Acum, dupa analogia asta... crezi ca Dorel isi va permite sau chiar va dori sa-si ia un BMW pentru ca poate asculta muzica si are unde sa-si tina cafeaua?

  9. #9 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Acum, dupa analogia asta... crezi ca Dorel isi va permite sau chiar va dori sa-si ia un BMW pentru ca poate asculta muzica si are unde sa-si tina cafeaua?
    Exact. Nu-si va permite, tocmai de aia reclamele pentru BMW sunt bine facute si "tintesc" oamenii de afaceri, etc. In schimb Dorel (mai ales ala american) isi va permite sa cumpere XBOX One

    In final e decizia fiecarei companii si raman la parerea mea - Microsoft a procedat bine cu reclama pentru TV (adica pentru aia multi). N-ar fi stricat sa puna si cateva secunde de gaming, normal, dar nu cred ca un gamer n-o sa cumpere consola pentru ca n-a vazut gaming in reclama din pauza de publicitate dintre o telenovela si un talk show. Sau... tu crezi ca gamerii se uita la TV si cumpara console bazat pe ceea ce vad in reclame?

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Exact. Nu-si va permite, tocmai de aia reclamele pentru BMW sunt bine facute si "tintesc" oamenii de afaceri, etc. In schimb Dorel (mai ales ala american) isi va permite sa cumpere XBOX One
    Eu cred ca il supra-apreciezi pe "Dorel de State". Sa nu iti imaginezi ca in US orice amarastean (ca sa nu zic redneck) isi permite consola de 500 de dolari, cu jocuri de 60-70$, plus Gold. In plus, presupun ca esti constient ca Dorelul lor e asaltat zilnic de sute de reclame cu device-uri legate de Fantasy Football la preturi de pana in 99.99$. La naiba, in banii aia ii mai da si subscription la cateva sute de canale TV. Prin urmare raman la ideea ca reclama nu a facut altceva decat sa-i enerveze pe cei care stiau despre ce este vorba... Au mai facut un 180 grade, so to speak, asa cum deja ne-au obisnuit.

    P.S. in caz ca mai conteaza, eu m-am decis sa renunt la X1 (cel putin pana nu vad ceva care sa ma convinga cu adevarat). Nu ca s-ar inghesui Microsoft Romania sa ma convinga pe mine de ceva...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Totul despre accesoriile consolei Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 236 Last Post: 06-12-2019, 23:57
  2. Xbox One - discutii despre comenzi si preturi bune By Snake in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 98 Last Post: 13-05-2015, 00:01
  3. PLEX pentru Xbox One este in teste By djleo666 in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 07-10-2014, 15:05
  4. Replies: 2 Last Post: 29-09-2014, 18:50
  5. Replies: 27 Last Post: 21-11-2013, 01:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts