Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 4 of 4

Thread: Inca un joc remastered pentru Xbox One

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    Inca un joc remastered pentru Xbox One

    Ce mai e si cu moda asta, greu trece un trend. Asa si acum: State of Decay, un joc aproape exclusiv X360, spun aproape pentru ca exista si pe PC, va primi o versiune remasterizata, refacuta, cu mult HD si multe poligoane in plus si toate astea exclusiv pentru Xbox One. Pe langa toate aceste bunatati, vom mai primi si doua DLC-uri "cadoo", ca doar il mai cumparam odata, dar si o rezolutie 1080p. Fondatorul Undead Labs a explicat razand intr-un interviu de ce primim un joc pe care nimeni nu il astepta remasterizat: "We wanted to address some of the animations, generally do a lot of polish on that, and just generally improve on the environment textures". Seems legit.

    Partea cea mai buna a acestei stiri consta in faptul ca e foarte probabil ca Undead Labs sa continue seria (sa speram ca nu cu inca un remastered edition) in viitor. Despre PS4 nu s-a pomenit nimic.
    Attached Images Attached Images state-decay-logo.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    De data asta il voi juca. Mereu mi-a fost ciuda ca nu m-am apucat de el pe X360 "atunci cand a trebuit". Heh, se pare ca mai am o sansa!

    ---------- Post added 30-08-2014 at 01:14 ----------

    Attached Images Attached Images 1409337758-sod-yose.jpg

  3. #3 SP
    Junior Member Metaf's Avatar
    Eu cred ca o sa vedem din ce in ce mai mult titluri remasterizate (indiferent de platforma).
    Sunt lansari ce aduc bani pentru companii cu un efort relativ mic. Mai "ciupesc" si ei ceva.

    Aceast tip de "reinventare" cu mai multe poligoane, texturi, etc nu ar fi neapart un lucru rau nici pentru gamer.
    Fie ca e vorba de o colectie de jocuri, de reluarea unui titlu drag mai vechi sau pur si simplu sansa de a juca un titlu ratat.

    Problema mea insa cu astfel de titluri ar fi pretul.
    Nu poti sa-mi revopsesti cioara si sa mi-o vinzi aproape la pret de joc nou.

  4. #4 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Bine zis Metaf. Dar ca posibil cumparator de X1(nu o fac inca ca nu pot juca colectia de jocuri de xbox 360 inca), eu nu am nimic impotriva sa vad cat mai multe jocuri remasterizate. Insa preturile vor fi de jocuri noi noute, ca vezi ca trebuie echipa de programatori, distributie, arhitectura. Aceeasi Marie cu alta palarie. Dar eu zic ca daca vad Burnout Paradise, Tekken, Medal of Honour pe X1, in acea zi l-am cumparat, sa nu mai stea @djleo666 singurel.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Scalebound: inca un titlu exclusiv Xbox One By colossus in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 13-06-2014, 18:17
  2. Un nou joc Crackdown pentru Xbox One By paunstefan in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 10-06-2014, 15:01
  3. Replies: 30 Last Post: 05-09-2013, 21:45
  4. Inca un joc amanat pentru 2010: Blur By Mika in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 22-09-2009, 20:23

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts