Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: E3 2009: Splinter Cell Conviction booth

  1. #1 SP
    Member zNowkid's Avatar

    E3 2009: Splinter Cell Conviction booth

    Dupa cum stiti probabil, in 2007 am avut primele detalii despre Splinter Cell Conviction.Multi nu au fost multumiti de directia jocului.Dupa multe amanari, Ubisoft revine cu 3 teasere, ultimul dezvaluind locatia unde va avea loc E3.Se pare ca Ubisoft va prezenta la E3 urmatorul joc din seria Splinter Cell, imaginile de mai jos confirmand acest lucru si in acelasi timp, o noua directie a jocului, diferita de cea din 2007.

    Site oficial: Third Echelon Alert | Ubisoft Official Video Game Website
    Cele 3 teasere pot fi urmarite aici.
    Attached Images Attached Images splinter-cell-5-conviction-art-big.jpg splinter-cell-5-conviction-2.jpg splinter-cell-5-conviction-3.jpg splinter-cell-5-conviction-4.jpg

  2. #2 SP
    Member oBL1O's Avatar

  3. #3 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Umm.. Sam Fisher a mancat cam mult orez si i s-au subtiat ochii. De ce am eu impresia ca jocul nu va fi ceea ce ne-au aratat acum 2 ani.

  4. #4 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Au reluat totul de la 0. Cel putin asa se zvonea acu 1 an: http://www.xtrempc.ro/modules.php?na..._articol=10903
    Sper sa nu strice seria ca ar fi pacat...

  5. #5 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Bine ca nu i-au lasat barba si parul ala emo.

  6. #6 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    apare si pe PS3?

  7. #7 SP
    Member St Mael's Avatar
    Nu.

  8. #8 SP
    Banned Razor's Avatar
    De ce nu apare si pe PS3? Parca era anuntat si pe platforma asta...scot jocul pe pc si nu il scot pe PS3....Ubisoft Sucks

  9. #9 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    apare si pe PS3?
    Momentan e anuntat doar pentru Xbox 360 si PC, dar e posibil sa apara si pe PS3

  10. #10 SP
    Member oBL1O's Avatar
    Quote Originally Posted by Razor View Post
    De ce nu apare si pe PS3? Parca era anuntat si pe platforma asta...scot jocul pe pc si nu il scot pe PS3....Ubisoft Sucks
    /offtopic

    OMFG ! Nu te-ai saturat sa-ti faci atatea clone !

    /ontopic

    Nu conteaza pe ce platforme va aparea. Doar sa apara odata ca nu mai am rabdare. Seria Splinter Cell.. una dintre seriile mele preferate..

  11. #11 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Nu cred ca va aparea doar pe 360. Chiar daca este sa fie exclusivitate, posibil sa fie doar timed.

  12. #12 SP
    Member St Mael's Avatar
    Mo, pai tocmai ca nu apare doar pe 360. Apare pe PC si pe 360. Altfel eu nu vad nicio logica in a anunta jocul pentru cele doua platforme din moment ce intentioneaza sa il scoata si pe PS3. Spun asta pentru ca, daca ar fi vorba de marketing si doar un timed exclusive, cred ca Microsoft ar fi optat mai degraba sa il scoata in prima faza doar pe 360 ca sa profite de exclusivitatea fata de PS3, pentru ca mai tarziu sa iasa pentru Windows si PS3 in acelas timp.

    Cam asa inteleg eu situatia. Dar oricum, la cat l-au invartit si rasvartit, eu nu o sa-mi tin respiratia pentru jocul asta.

  13. #13 SP
    Banned Razor's Avatar
    Pacat mie imi placea foarte mult

  14. #14 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    din ce au aratat la e3 o sa fie ceva super tare din toate punctele de vedere.. s-au luat in considerare toate posibilitatile de a utiliza mediul inconjurator

  15. #15 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Nu cred ca va aparea doar pe 360. Chiar daca este sa fie exclusivitate, posibil sa fie doar timed.
    sa te auda toti din lista asta

    Major Gods and Goddesses of the World

  16. #16 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    referitor la PS3-x360. s-a anuntat chiar din primele filmulete de la anuntarea jocului din urma cu 2 ani (sau cand a fost) din ce ziceau ei, exista 2 probleme pentru care nu-l fac si pt PS3. prima din ele, care nu o cred nici sa ma bati, este ca PS3-uul nu face fata lumii pe care o vor creea ei, cu fff multa lume care fiecare face altceva (assasssin's creed anyone ?) si a 2-a, care pare mai plauzibila, este faptul ca e mult mai greu sa scrie un cod sursa pt PS3 decat pt x360 si PC.

  17. #17 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    referitor la PS3-x360. s-a anuntat chiar din primele filmulete de la anuntarea jocului din urma cu 2 ani (sau cand a fost) din ce ziceau ei, exista 2 probleme pentru care nu-l fac si pt PS3. prima din ele, care nu o cred nici sa ma bati, este ca PS3-uul nu face fata lumii pe care o vor creea ei, cu fff multa lume care fiecare face altceva (assasssin's creed anyone ?) si a 2-a, care pare mai plauzibila, este faptul ca e mult mai greu sa scrie un cod sursa pt PS3 decat pt x360 si PC.
    S-au schimbat multe de atunci. Cand a fost anuntat Conviction producerea de jocuri pentru PS3 era mai grea, iar grafica acestuia parea mai slaba deoarece multe jocuri erau portate de pe 360. Acum nu cred ca mai e valabila una dintre aceste probleme

  18. #18 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    O sa apara clar si pe PS3 dar ceva mai tarziu.
    Mi-a placut foarte mult ce am vazut la E3 despre Conviction.

  19. #19 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Tocmai ce am vazut extended gameplay pentru ce au prezentat la E3. Nu pot sa spun decat: Superb. Toate elementele care apar pe pereti, strazi, sunt de fapt modul in care ni se prezinta povestea in timp real sau ne sunt aratate obiectivele. Spun asta, pentru ca sunt persoane care cred acele elemente au fost puse doar pentru E3. Ce nu s-a vazut la E3, este finalul filmului, care pe mine unul m-a bagat in ceata datorita ultimelor cuvinte care se aud: "Bring him home". Recomand sa il vedeti pe cel intreg (www.splintercell.com).

  20. #20 SP
    Member dexx's Avatar
    Destul de incitant , nu il astept cu nerabdare , dar m-a impresionat ce am vazut

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Splinter Cell Conviction By erik95 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 422 Last Post: 07-03-2012, 16:13
  2. Splinter Cell Conviction Videos By zNowkid in forum Videos
    Replies: 33 Last Post: 13-04-2010, 20:04
  3. Splinter Cell Conviction - iPhone By razvanrazy in forum Apple
    Replies: 0 Last Post: 31-03-2010, 10:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts