Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 95

Thread: Concurs "Logo master"

  1. #21 SP
    Member szury's Avatar
    Poate va place asta
    Attached Images Attached Images cg3.jpg

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by szury View Post
    Poate va place asta
    Nu vad nicio poza atasata... probabil este imageshack down. De-asta avem ca regulament sa le atasati, si nu doar sa dati link la ele... O sa incerc eu sa o atasez, cand va fi up...

  3. #23 SP
    Member szury's Avatar
    vad ca ii atasat deja. Tocmai acum am vrut sa o atasez eu

  4. #24 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Attached Images Attached Images contest1.png contest2.png

  5. #25 SP
    Max
    Member Max's Avatar
    Quote Originally Posted by SYZYGY View Post
    Primul arata foarte bine, Felicitari!

  6. #26 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Propunerea mea pentru acest concurs:

    Concept
    Elementul folosit pentru creearea logoului ConsoleGames, este cel mai �ntalnit accesoriu la aproape orice tip de consolă, controllerul.

    Element vizual
    Am �ncercat să păstrez c�t mai mult din esența vechiului logo ConsoleGames. Prin folosirea celor două litere, C și G (mirror), adăugarea butoanelor direcționale (cruce) și a celor de interacțiune (buline), am reușit să obțin o versiune stilizată de controller.

    Tipografie (Type)
    Plec�nd de la scheletul unui font existent, am reușit să obțin un corp de literă customizat, ajut�nd �n acest fel la accentuarea originalității acestui logo.

    Slogan
    Acesta din urmă nu face dec�t să �ntărească și mai mult noua identitate ConsoleGames prin simplitatea și puterea mesajului pe care-l transmite.

    PS: am o rugăminte la participanții concursului "Un nou �nceput", NU folosiți propunerea mea de logo pentru a ilustra ideile voastre de header. Mulțumesc.
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg

  7. #27 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Graft sunt superbe, dar cine nu stie ca se numeste Console Games, ar vedea un C si un D. Plus ca nu inteleg de la un simplu logo, cum cerea concursul, cum de ai ajuns sa faci concept, element viziual, tipografie, slogan, reclame.. Nu vreau sa fiu rau, dar cred ca fiecare user putea sa scoata in evidenta logo-ul daca facea si o reclama, si un wallpaper hd, s.a.m.d.

  8. #28 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Graft, imi place conceptul si apreciez extra efortul depus... Intr-adevar, cred ca ar trebui ca G-ul sa aiba o mica liniuta spre interior (ca sa elimine confundarea cu D) si cred ca optim ar fi pe aceeasi linie cu "+"-ul din C. Iar pt. cei care nu stiu despre ce este vorba, poate ar fi interesant sa creezi firul pt. gamepad din "consolegames.ro"... ceva de genul acesta: http://www.consolegames.ro/forum/f79...tml#post180320

    Laurentiu: orice extra e binevenit. Ar fi bine ca fiecare sa-si imagineze cum ar arata propriul logo creat... pe un tricou, pe o reclama. Cel putin reclama cu Tekken/CG mi se pare de nota 10 As vrea sa vad asa ceva pe Magazinul Unirea de exp

  9. #29 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Mulțumesc pentru aprecieri și observații.

    �nafară de slogan (care �ntradevăr nu s-a cerut, �nsă nu văd de ce ar deranja pe cineva propunerea sa) celelalte elemente nu fac altceva dec�t să-mi sprijine conceptul, nu văd de ce ar trebui să mă limitez doar la logo.

    Nu iau ca răutate ce spui tu, �nsă e ca și cum i s-ar atrage atenția lui SYZYGY că folosește prea mult emboss și drop shadow

  10. #30 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    ... orice extra e binevenit. Ar fi bine ca fiecare sa-si imagineze cum ar arata propriul logo creat... pe un tricou, pe o reclama. Cel putin reclama cu Tekken/CG mi se pare de nota 10

    Asa este, sunt superbe, am zis-o si eu. Dar nu stiam ca putem improviza pentru concursuri Inca o data: BRAVO Graft, excelent.

  11. #31 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    .. cred ca ar trebui ca G-ul sa aiba o mica liniuta spre interior (ca sa elimine confundarea cu D) si cred ca optim ar fi pe aceeasi linie cu "+"-ul din C
    �nțeleg problema pe care o reprezintă �n acest moment G-ul mirrored, �nsă dacă �i adaug acea codiță, o să-și piardă din ideea inițială ..am să-ncerc totuși și o variantă modificată.

  12. #32 SP
    Member drik's Avatar
    Pana la urma trebuie sa facem un logo sau identitate de firma? Devin confuz...

  13. #33 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by drik View Post
    Pana la urma trebuie sa facem un logo sau identitate de firma? Devin confuz...
    Logo. Care logo va putea fi folosit ca "identitate de firma"

  14. #34 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Nu inteleg de ce lumea e deranjata de faptul ca a aratat cum ar putea fi folosit logo-ul acela pentru a-l evidentia mai bine.

    Personal mi se pare foarte frumos logo-ul si cu un look foarte profesional.

  15. #35 SP
    Member drik's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Logo. Care logo va putea fi folosit ca "identitate de firma"
    Identitate de firma inseamna mai mult de atat... vad acolo un slogan, diferite obiecte de tipul cartilor de vizita, plic.

    @Mika Nu ma deranjeaza, nu cred ca deranjeaza pe nimeni sincer. Nu sunt lucruri greu de facut, sunt praf in ochi. Ar fi ok ca fiecare sa posteze doar logoul, pentru ca despre asta e concursul. Acum ca am inteles ca se permite poate ar trebui mentionat oficial ca si ceilalti concurenti sa poate face asta.

  16. #36 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Well, nu cred neaparat ca trebuie precizat oficial. Nu a interzis nimeni postarea unei identitati de firma, deci toata lumea putea sa faca asta.

  17. #37 SP
    Member drik's Avatar
    I see, nu ziceam intr-un context atat de grav ca "interzis" cat sa poata fi toata lumea pe aceeasi frecventa. Thanks!

    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Well, prefer asta decat 10 submisii ale aceluiasi user sperand sa iasa unu bine.
    Cand lucrezi "in viata reala" la asa ceva, TREBUIE sa faci mai multe variante.

  18. #38 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Nu �nțeleg ce-i cu �nverșunarea asta, mi-am prezentat conceptul de logo (explicat) + c�teva sugestii de prezentare. Bun, nu s-a cerut slogan & stuff, dar nici nu s-a precizat ca nu am avea voie să inventăm cai verzi pe pereți, deci p�nă la urmă nu văd nici o problemă. Dacă se consideră că am trișat sau ceva asemanător, mă retrag, nu-i bai.
    Attached Images Attached Images picture-2.png

  19. #39 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Nu cum sa va spun, dar ador la nebunie logo-ul creat de @Graft . @MonkY cand putem da comanda la tricouri? arata extraordinar

    @Graft nu pune la suflet tot ce se spune pe forum, felicitari inca o data pentru proiect.

  20. #40 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    Nu cum sa va spun, dar ador la nebunie logo-ul creat de @Graft . @MonkY cand putem da comanda la tricouri? arata extraordinar
    Sustin pe AndRewqp!
    Vreau si sapca!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Concurs "Video Master 2011" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 49 Last Post: 22-07-2011, 16:51
  2. Concurs "Photo travel master" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 37 Last Post: 21-03-2010, 00:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts