Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 84

Thread: Concurs "Un nou inceput"

  1. #41 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Prea multe brushuri cu splat si culorile sunt cam "tepene" incearca sa pui un gradient / style pe ele ...eventual pune o poza cu un joc peste splat si dupa aceea da un clic intre layer-ul cu poza si splat-ul ca sa fie poza cu jocu in forma de splat

    le : un layer e ca backround + 1 layer cu brushu separat si 1 cu wallpaperu ...ti apasat alt si duci cursoru intre layeru cu poza si cel cu brushu si iese ceva de genu :
    Attached Images Attached Images untitled.jpg

  2. #42 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Am lucrat pe 200px (�nălțime) pentru a evidenția c�t mai mult imaginile folosite, �nsă �n cazuri extreme cred ca s-ar putea reduce undeva pe la 150px.

    Ideea e simplă, userul are libertatea de a �și personaliza headerul (și �n același timp look-ul forumului) cu ajutorul unui număr de imagini diferite și culori ale fundalului.

    O primă serie de propuneri.
    Attached Images Attached Images ass1.png ass2.png ass3.png gears1.png gears2.png gears3.png goblin1.png goblin2.png goblin3.png metal1.png metal2.png metal3.png

  3. #43 SP
    Member drik's Avatar
    Se pot explica clar limitele concursurilor? Majoritatea participantilor raman in limitele mentionate dar nu stiam ca putem reface jumatate din designul siteului. Fara nici un apropo la ce ai facut tu, Graft, mi se pare ok. Ideea e sa spuna cineva daca trebuie sa facem doar un banner 1200X110/150 sau ne putem intinde la a face un site nou. Mi se pare ca se lucreaza pe frecvente diferite.

  4. #44 SP
    Admin MonkY's Avatar
    drik: regulile sunt pe primul post, foarte clare. 200px pe inaltime este ENORM. Uitati-va si voi pe site-urile mari (gen gametrailers, ign, gamespot, etc)... si o sa vedeti ca se incadreaza si in mai putin de 100px. Vremea in care la un site conta doar look-ul a cam trecut. E perioada "google". Simplu, compact, eficient si de efect

  5. #45 SP
    Member drik's Avatar
    Nu imi spune mie asta, spune asta postului de mai sus. Putem folosi butoane si alte lucruri care necesita codare? Eu bateam undeva cu ce am scris.

  6. #46 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Am �ncercat să-mi expun niște idei pentru �mbunătățirea forumului (vizual), dacă acest lucru creează un handicap pentru ceilalți participanți la concurs, am să-mi rezum pe viitor propunerile �n limita cerințelor de participare.

  7. #47 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Deci sa inteleg ca s-a dat "verde" pentru improvizatie la orice concurs?! Regula este ca nu sunt reguli? Nu mai inteleg nimic.

  8. #48 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Am lucrat pe 200px (�nălțime) pentru a evidenția c�t mai mult imaginile folosite, �nsă �n cazuri extreme cred ca s-ar putea reduce undeva pe la 150px.

    Ideea e simplă, userul are libertatea de a �și personaliza headerul (și �n același timp look-ul forumului) cu ajutorul unui număr de imagini diferite și culori ale fundalului.

    O primă serie de propuneri.
    Graft, ai votul meu. Ideea cu schimbatul culorilor si imaginilor is right up my alley. O singura sugestie: scoate-l pe Altair si pune-l pe Mario. Asa vom avea cate o imagine pentru fiecare platforma ( Wii, 360, PS3, PC ).

  9. #49 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Deci sa inteleg ca s-a dat "verde" pentru improvizatie la orice concurs?! Regula este ca nu sunt reguli? Nu mai inteleg nimic.
    Regulile răm�n �n continuare �n picioare, eu nu am respectat �nălțimea headerului, deci propunerile din acest post nu ar trebui să fie luate �n calcul.

  10. #50 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Vad ca singurii care sunt contra sunt chiar ceilalti concurenti. Nu stiu de ce va agitati... atata timp cat vorbim despre un header ce nu respecta regulile. Luati-o ca pe o idee (buna dealtfel, dar care ar ocupa prea mult) si multumiti-i lui Graft pt. efort. E mare lucru in ziua de azi sa-ti respecti "adversarii"... Carry on... mai sunt 6 zile in care puteti sa urcati ce ati lucrat. Sunt sigur ca multi vor pastra "best stuff" pt. ultima suta de metri

  11. #51 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Nu sunt contra. Va rog sa nu ma intelegeti gresit. Respect ceea ce a facut Graft si ce a facut este superb. Si la celelalte concursuri am specificat ca participarea si distractia este ceea ce conteaza. Chiar m-am bucurat nespus de mult, ca MonkY, a luat in calcul din thread-ul cu "propune concursuri" ideea mea cu caricaturile. Nu cred ca sunt printre noi, membrii care sa nu isi poata permite un joc si sa astepte totul doar de la un concurs. Imi pare rau ca s-a inteles gresit ceea ce am spus.

  12. #52 SP
    Member drik's Avatar
    Eu nu sunt contra. Mai sunt cativa concurenti care lucreaza in aceleasi standarde ce au fost mentionate in primul post. Eram doar curios de cat de tare se pot impinge limitele la ce se cere. Ca si in cazul la logo, ar fi aiurea sa vad ca un design bun dar care a ramas in limitele cerintelor este depasit de unul care aduce lucruri in plus, dar necerute.

  13. #53 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    La concursul acesta, precum si la Logo Master, castigatorul va fi ales de MINE.

  14. #54 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Mo, ti-am zis cumva ca esti userul meu preferat de pe CG ?

  15. #55 SP
    Member drik's Avatar
    ...
    Attached Images Attached Images 223123.png

  16. #56 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Nu vad de ce nu s-ar accepta lucrarea lui graft in concurs...pana la urma se numeste "un nou inceput" , nu imi pare rau daca pierd in fata lui...ce e frumos...e frumos si punct.Naiser daiser.

  17. #57 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    La ce a facut Graft ar fi frumos sa existe o setare PS style sau Xbox style,adica pe homepage sa fi spre exemplu Old Snake pentru PS style si Marcus pentru Xbox style

  18. #58 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    V-am mai spus eu cum sta treaba cu asocierea de caractere ce sunt sunt sub copyright, cu un brand/label/identity.

  19. #59 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    De data asta mă �ncadrez �n limitele specificate de reguli
    Attached Images Attached Images 1a.jpg 1b.jpg header-110px.png

  20. #60 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Where do I vote?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Concurs "Un nou look pentru ConsoleGames.ro" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 113 Last Post: 26-08-2010, 04:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts