Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 81

Thread: Concurs "Header CG 2010"

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    Deci se poat folosi "drept logo" si altceva in afara de logoul "oficial" CG? ... Din cate am inteles trebuie sa ne folosim doar de ce este aici :
    Ai inteles gresit. Se poate folosi orice (mai putin aveti grija la logurile licentiate, sau imagini din diverse produse comerciale)... Important e sa se potriveasca, sa pice ok pe culori, etc... exact cum am spus in primul post.

    Bafta baieti ! Hai ca e suficient timp... mai aveti 4 zile

  2. #22 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    ok.... am mai facut ceva.
    Attached Images Attached Images previewcg1.jpg previewcg2.jpg previewcg3.jpg cg_logo1.png cg_logo3.png cg_logo2.png cg3d_surse.psd

  3. #23 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Mie imi place cum arata in a2a poza. Frumos

  4. #24 SP
    Member Alex's Avatar
    Sper sa va placa!
    Attached Images Attached Images tricks2.jpg console_games_sample.png

  5. #25 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Sincer ... unde nu te pricepi , nu te bagi ...

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    Sincer ... unde nu te pricepi , nu te bagi ...
    Lasa-l man, macar omul a incercat... Altii care se pricep, nici macar nu incearca... din pacate

  7. #27 SP
    Member Alex's Avatar
    Am facut imaginea in PAINT.

    Tocmai mi-am reinstalat windows-ul si nu mai am Photoshop.

    Am incercat totusi cu ce am avut la indemana

    Sper ca nu am suparat pe nimeni.

  8. #28 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    A aparut o poza noua in header (cu produse comerciale) ... care are alte dimensiuni, sa inteleg ca se pot face design-uri si pe 1600x110 ? ...


    PS: motoul "By gamers - for gamers !" cred ca apartine de Razer. Doar ca este scris invers, "For Gamers. By Gamers." ...same

  9. #29 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    tin .psd-uri de mi-am umplut hdd-urile cu ele... Insa va trebui sa facem un header mai mic pe inaltime... ocupa prea mult din pagina. Din pacate
    Asta a zis in SpamBox.

  10. #30 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    A aparut o poza noua in header (cu produse comerciale) ... care are alte dimensiuni, sa inteleg ca se pot face design-uri si pe 1600x110 ? ...
    Conditiile sunt destul de clare - nu va luati dupa bannerul actual.

    PS: if you google it -> "for gamers by gamers" vei gasi foarte multe referinte la aceasta sintagma. (la fel si pentru "by gamers for gamers")

  11. #31 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    ok.... am mai facut ceva.
    Dude, no offence, dar seamănă destul de mult cu ce am făcut eu aici, p�nă și unghiul de �nclinare a dungilor este același

  12. #32 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    +1
    Attached Images Attached Images pagina_cg_1.png header-cg.png header.psd

  13. #33 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru ca au fost atat de multe cereri referitoare la marime si la dificultatea de a lucra in doar 60px inaltime... o sa facem totusi o exceptie... si puteti pune si bannere de 1200px x 80px. Se accepta in continuare si 1200px x 60px ca si pana acum. May the best design win !

  14. #34 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Dude, no offence, dar seamănă destul de mult cu ce am făcut eu aici, p�nă și unghiul de �nclinare a dungilor este același
    lol ... n-are nici o treaba, dar daca tu zici ca "liniile alea" verticale seamana cu ce ai tu acolo ... le dau mirror si am rezolvat "problema" ... Totusi eu nu vad legatura.

  15. #35 SP
    Admin MonkY's Avatar
    M-am folosit si eu de liniile lui Graft. A se vedea noul header temporar
    Thx Graft !

  16. #36 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Graft mulțumește la r�ndul său userilor care oferă credit

    Apropo, cei 20 de pixeli �n plus sunt bineveniți, poate �și fac curaj mai mulți useri și instalează Adobe Photoshop

  17. #37 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai cu Photoshoapele alea... ca acum se face 3.09... Nu pot sa cred ca nu aveti idei pt. noul header. Nu vreau sa cred asta

  18. #38 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    @MonkY sa stii ca headerul temporar arata foarte bine, mai putin partea cu "under reconstruction" . simplu si de efect (imo) . incearca sa pui "consolgames.ro" in stanga, cred ca ar arata mai bine

  19. #39 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    @MonkY sa stii ca headerul temporar arat foarte bine, mai putin partea cu "under reconstruction" . simplu si de efect (imo) . incearca sa pui "consolgames.ro" in stanga, cred ca ar arata mai bine
    Exact despre asta vroiam sa zic si eu

  20. #40 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    @MonkY sa stii ca headerul temporar arat foarte bine, mai putin partea cu "under reconstruction" . simplu si de efect (imo) . incearca sa pui "consolgames.ro" in stanga, cred ca ar arata mai bine
    Asa cum e acum noul header temporar ? (damn, cred ca o sa ajung sa pun "un header pe zi" )

    Anyway, sunt sigur ca maestrii in ale designului vor veni cu ceva... wow !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  2. Concurs Fifa si Header CG 2010 - Premii By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 14 Last Post: 12-09-2010, 22:03

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts