Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 50

Thread: Concurs "Video Master 2011"

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Concurs "Video Master 2011"

    E timpul pentru inca un concurs. De data aceasta, avand in vedere noua sectiune de Videos (sau mai bine zis Media Library), cautam pe cel care va primi award-ul de Video Master. E simplu, de obicei dureaza maxim 30 de secunde sa urcati un videoclip de pe YouTube... primiti si puncte in sistemul de Experience cu ocazia aceasta... si cel mai important, ii faceti fericiti pe ceilalti consolisti. Mai mult, cu ajutorul butonului de Retrieve Informations toate cele vor fi "auto-completate" de sistem. Ca reguli si modalitati prin care puteti fi depunctati, avem urmatoarele:
    • Se vor depuncta cei care urca un video in aria gresita.
    • Se vor depuncta cei care urca acelasi video, acelasi trailer, aceeasi prezentare dar de la alt provider.
    • Se vor depuncta cei care urca videos cu logo-uri, copyright informations sau watermarks. Rectific, acestea vor fi sterse!
    • Puteti urca oricate videoclipuri doriti. Cu cat mai multe aveti, cu atat veti primi mai multe puncte si aveti sansa de a castiga.
    • Punctaj dublu vor primi clipurile care sunt console related.
    • Se vor puncta mai bine clipurile la care scoateti din comments reclame la diverse site-uri, precum si tag-urile irelevante.
    • Se vor puncta dublu clipurile in format HD.
    • Se vor puncta clipurile si in functie de numarul de views, so bring your friends and share your videos.
    Acestea fiind spuse, concursul incepe de acum, si va tine pana pe data de 15 Iulie 2011 (ora 23.59). Castigatorul isi va alege din tolba de jocuri oferita de ConsoleGames.ro si Gameshop.ro (trust me, there are really nice goodies). Exista posibilitatea sa apara si ceva premii surpriza in cazul in care vor ne lovim de un tie-break.

    Daca aveti sugestii pentru alte categorii in care doriti sa urcati clipurile, let me know! Bafta!

  2. #2 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Am urcat 3 video-uri, dintre care 2 au fost sterse. Erau 3 reviews de la IGN, postate pe youtube. Am facut ceva gresit?

    LE: Nvm, am inteles. Sorry.

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Please, nu mai urcati clipuri de pe IGN and co... Nu numai ca au copyright, watermark... dar chiar nu vrem sa facem clone de IGN, Gamespot & Co. Pai asa, ce facem, luam 300 de clipuri de pe IGN, si am castigat?

    Fiti si voi originali... luati din surse care nu-si pun tag-uri si reclame, watermarks and stuff like that. Thx!

    P.S. Vedeti a in pagina in care urcati clipul, in partea de jos, aveti si optiunea de a crea un thread dedicat pe aria de Videos. Use it, if you want

    ---------- Post added 17-06-2011 at 07:07 PM ----------

    Arrrgh... andreicristian9... PC game trailers in arie de Console GameTrailers... Blasfemie! Age of Empires 2? Diablo 1?!? Cand au aparut si astea pe console?

  4. #4 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Pai scrie Game Trailers( la categorie ma refer), nu Console Game Trailers. Iar din regula - " Punctaj dublu vor primi clipurile care sunt console related.", am inteles ca putem sa uploadam orice tine de Game Trailers. Le sterg, nu-i problema .

  5. #5 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Nu prea am inteles ce clipuri putem sa punem. Trailere? Gamplay? Orice game related?

  6. #6 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Putem sa punem orice legat de categoriile prezente. Acestea le vezi la " Submit Media-> Category". Eu am o intrebare: la categoria Game Trailers punem DOAR console game trailers? Ca vad ca mai este o categorie PC Games videos.

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da andreicristian, oriunde nu este specificat, este pt. Console. Doar de aceea suntem CONSOLEgames.ro
    Daca doriti alte categorii, let me know si le creez.

    calin_kalf: va recomand sa puneti cele mai bune clipuri console games related.

    P.S. Also, folositi search-ul inainte de a posta un clip. Deja am sters 4 sau 5 pentru ca erau urcate de alti useri. Thx si bafta!

  8. #8 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Cele de PC pe care le-am uploadat le pun la PC Games videos sau le sterg? Ca sa stiu si pentru viitor ce sa fac .

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Se pot muta in PC Games Videos... Desi sincer... Age of Empires 2 si 3... Oh memories...

  10. #10 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Ok, 'nteles sefu'.

    Q: Clipurile de la E3 in ce categorie le punem? Comercials/Dev, Interviews/Gameplay?

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    Ok, 'nteles sefu'.

    Q: Clipurile de la E3 in ce categorie le punem? Comercials/Dev, Interviews/Gameplay?
    Vezi ca au fost puse deja zeci de clipuri de la E3... Verifica sa nu existe inainte (use Search). In rest, in ce categorie le pui... e in functie de ce anume prezinta. Daca e un filmulet cu un trailer, la categoria Game Trailers cu el. Daca e un interviu... la Interviews... You get the picture

  12. #12 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Da, am inteles, dau search . Dar daca este un clip jumatate interviu/prezentare si cealalta jumatate gameplay/comercial?

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    Dar daca este un clip jumatate interviu/prezentare si cealalta jumatate gameplay/comercial?
    Atunci trece la Interviews/Development... La Game Trailers sunt strict trailere si atat.

  14. #14 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    pui jumatate din video in categoria destinata interviews si cealalta jumatate in categoria gameplay serios acum... pune-o in categoria pentru interviu, o sa fie ok.

  15. #15 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Hehe, prefer sa intreb si sa mi se explice, decat sa fac aceeasi prostie de mai multe ori.

  16. #16 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Q: ce fac dacă vreau să postez un video care-i hostat �n altă parte dec�t Youtube?

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Q: ce fac dacă vreau să postez un video care-i hostat �n altă parte dec�t Youtube?
    Il iei de-acolo, il urci pe YouTube si pui link la noi
    Sau... daca e gametrailers sau alt provider suportat de forum, deschizi un thread dedicat...

    ---------- Post added 17-06-2011 at 10:48 PM ----------

    P.S. Remmember guys, calitate... nu cantitate... M-ati omorat cu atatea clip-uri, deja nu mai fac fata la notare... And please, read the rules (din primul post)!

  18. #18 SP
    Manager paul's Avatar
    Monky, corect e "Commercials", nu Comercials .

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Monky, corect e "Commercials", nu Comercials .
    Fixed!

    ---------- Post added 18-06-2011 at 12:13 AM ----------

    Btw, sa nu uitati sa adaugati in Favorites clipurile care v-au placut cel mai mult. Si dati rating... It really matters!

  20. #20 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    ala de la Developers Diary is mortale . Cat mai multe dinalea va rog. Ce imi place sa vad diferite idei si chestii care au fost incercare si implementate in jocul X. Avand in vedere ca vreau sa lucrez in domeniu chestiile de genu imi plac la nebunie. Poate deaia imi plac si collectors edition-urile care ofera si "Making of " videos .

    Si btw imi place ca odata cu noul update video-urile au devenit mult mai usor de observat. Inainte intram foarte rar sa ma uit pe acolo... nu zic ca nu intram da acuma cred ca o sa vizitez de 10 ori mai mult partea aia a site-ului (si o sa dau note, aleg video-uri preferate si alea alea )

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Concurs "Noiembrie 2011 - Be a Pro!" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 41 Last Post: 09-12-2011, 00:26
  2. Voting - Concurs "Funny Guy 2011" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 5 Last Post: 29-11-2011, 21:20
  3. Voting - Concurs "CG Designer 2011" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 0 Last Post: 21-11-2011, 01:31
  4. Concurs "Logo master" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 94 Last Post: 26-03-2010, 18:15
  5. Concurs "Photo travel master" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 37 Last Post: 21-03-2010, 00:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts