Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 72

Thread: Concurs "Hai la Reviews"

  1. #21 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Ma inscriu si eu la MGS Ground Zeroes Xbox One. Mersi!

  2. #22 SP
    Member rareshica's Avatar
    As dori sa fac la Diablo III pentru Xbox 360

  3. #23 SP
    Member Joystick's Avatar
    MMM da ... ce am inteles eu . pentru a intra in concurs trebuie sa ai o luna vechime - INSA ai nevoie de 10 postari iar cum nimeni nu face postari la 3 zile ( deoarece se cheama post hunting ) risca BAN , din start faza cu 30 de zile nu permite celor abia inscrisi sa faca review-ul... cei care au mai mult de 30 de zile (adica eu) dar nu au 10 postari ,NU pot face review-ul deoarece activitatea noastra pe site e minima si nu putem boosta ca imediat BAN si noi...
    Concluzia - Eu stiu ,si vreau ,si pot Dar nu inteleg de ce asa multe obstacole

  4. #24 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Joystick: cele minim 10 posturi vorbesc putin despre cum va fi scris acel review. Exista mereu optiunea de a ajuta comunitatea prin scrierea unor stiri si nu cred ca se va supara nimeni daca scoti 10 stiri pe zi, atata timp cat felul in care sunt scrise respecta regulamentul.

  5. #25 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Joystick: sunt mai multe motive. In primul rand, oricine isi face o clona (sau are deja), trage repede 10 posturi si s-a facut cu un joc moka.

    In al doilea rand, sa zicem ca vorbim de un user vechi... dar care are sub 10 posturi. Din punctul meu de vedere asta inseamna ca nu-i place sa scrie pe CG, prin urmare nici review nu ar avea interes sa scrie. Iar daca e banat, nu-i pasa pt. ca oricum avea putine posturi. Eu am zis 10 posturi asa, pentru a nu fi prea "inchisi", dar probabil ar fi trebuit un minim 100.

    Cat despre post hunting... acest punct se aplica doar acolo unde se intampla asta. Post hunting nu inseamna multe posturi pe zi (poti sa scrii linistit 1000 de posturi pe zi, atata timp cat sunt de interes si chiar spui ceva acolo - nu se supara nimeni). Post hunting inseamna atunci cand o faci cu onomatopee sau posturi monosilabice... doar de dragul de a creste numarul de posturi. Sau tragi repede cate un link la un filmulet pe aria cate unui joc si gata, in 10 minute ai 100 de posturi.

    Prin urmare, cei care vor sa-si creasca numarul de posturi (si sa primeasca si Premium Membership pentru asta) nu e nevoie sa faca altceva decat sa scrie niste stiri sau reviews (vezi aici). Btw, se vor cumula... daca aveti deja o luna de premium (sau mai mult) si castigati si aici, se vor aduna fara probleme.

    Deci vezi, nu e vorba ca "vreau dar mi se pun obstacole" ci strict de "vreau si pot sa fac, deci fac!"

    In alta ordine de idei, nu am avut niciodata interesul de a discrimina pe cineva... De fiecare data ne-am tinut de cuvant... iar eu unul sunt genul care nu am pastrat nici macar un singur joc sau un item trimis de catre publisheri. Totul a ajuns la voi, gamerii de pe CG, si nu pot decat sa ma bucur pentru asta, chiar daca la multe din ele mi se rupea sufletul (nici macar nu am indraznit sa desigilez jocurile sigilate, desi nu ma putea opri nimeni).

    Pacat insa ca de-a lungul timpului multi ne-au dovedit ca nu-i intereseaza decat partea materiala si nu ii intereseaza comunitatea in sine. Stiu cu siguranta ca au fost ceva sute de jocuri care au ajuns la oameni care nici macar nu mai dau pe-aici. De aceea mi-a si pierit cheful de a mai face intalniri consolistice... veneau, isi luau jocurile moka si a doua zi nici nu mai stiau cine esti. Dar, asta e viata... noi mergem mai departe. Sper ca pe viitor sa primim mai multe nebunii si sa inteleaga si resellerii si publisherii de prin Romania ca e o modalitate foarte importanta de a-si fideliza clientii.

  6. #26 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Joystick View Post
    MMM da ... ce am inteles eu . pentru a intra in concurs trebuie sa ai o luna vechime - INSA ai nevoie de 10 postari iar cum nimeni nu face postari la 3 zile ( deoarece se cheama post hunting ) risca BAN , din start faza cu 30 de zile nu permite celor abia inscrisi sa faca review-ul... cei care au mai mult de 30 de zile (adica eu) dar nu au 10 postari ,NU pot face review-ul deoarece activitatea noastra pe site e minima si nu putem boosta ca imediat BAN si noi...
    Concluzia - Eu stiu ,si vreau ,si pot Dar nu inteleg de ce asa multe obstacole
    Man ai 23 de posturi si mai mult de o luna vechime, lasa alti oameni sa faca "gura" pentru regulamentul concursului. Care este mai mult decat corect, 10 posturi faci in 10 minute spunand ceva interesant si la subiect ! Stiu useri care publica stiri care nu sunt conform regulamentului, sau macar conforme limbii romane si tot nu le-a dat nimeni in cap, ba inca sunt sprijiniti si incurajati sa continue..

  7. #27 SP
    Junior Member alexxx2011's Avatar
    As vrea sa ma înscriu si eu pentru Diablo 3 ps3.

  8. #28 SP
    UberDude Honord's Avatar
    As dori sa fac review pentru Diablo 3 - xbox 360

  9. #29 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Bump, au mai ramas 2 zile!

  10. #30 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Bump, au mai ramas 2 zile!
    Da, si toata lumea s-a inghesuit la Diablo si BF. Nu vrea nimeni Spiderman sau Alice ?

    OEE e ok man sa ma inscriu pt. review la 2-3 jocuri? Nu de alta dar incep sa am timp ceva mai mult liber si nu ma deranjeaza sa scriu 2-3 review-uri pana apare Watch Dogs

  11. #31 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Daca nu ma insel, scrie la inceput "doar un joc pe user, sorry"

  12. #32 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Pizzi View Post
    Daca nu ma insel, scrie la inceput "doar un joc pe user, sorry"
    Ok, pai si la restul jocurilor cine face review ca vad ca nu se baga nimeni? Nu e rautate din partea mea, sau doamne fereste sa ma bucur de jocuri moka, dar daca nu vrea nimeni eu cred ca ar fi o idee buna sa se acorde celor care vor si pot sa faca review. Dau doar o idee, nu vreau sa supar pe nimeni tocmai de aceea am intrebat pe thread!

  13. #33 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Ma inscriu la Diablo pentru PS3. Mare pacat ca Alice nu e pentru aceeasi consola.
    Multumesc.

  14. #34 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Dupa ce se termina aceasta parte o sa mai organizam o etapa pentru restul jocurilor ramase.
    Doar daca nu s-au aratat altii interesati de ele, in acest caz se vor duce direct la ei.

  15. #35 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Intru si eu la orice joc de Xbox 360.

    ---------- Post added 01-05-2014 at 21:57 ----------

    Scuzati dubla postare dar vad ca toata lumea isi alege cate un titlu asa ca prefer Spiderman Edge of Time.

    Daca mai raman jocuri nesolicitate, as putea sa scriu mai multe review-uri. Si X-men pare interesant dar astept ca mai intai sa vina si alti doritori.

  16. #36 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Yellow. Alice Madness Returns iuzăr riviu, bineinteles daca nu a fost revendicat deja.

  17. #37 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    In cateva minute urmeaza sa anuntam castigatorii, dupa ce termin de sortat thread-ul.

    ---------- Post added 02-05-2014 at 11:38 ----------

    Bun, in urma centralizarii rezultatelor avem urmatoarii participanti:
    • Diablo 3 (PS3) - 3 bucati - Pizzi, Hitman, eagle-eye, DeathWing, salexxx2011, Honord, EspiritusSanctus.
    • Kane & Lynch 2 (PS3) - 1 bucata - castigator by default: AndRewqp.
    • Lego the Movie - 1 bucata - NIMENI.
    • Diablo 3 (360) - 1 bucata - djleo666, rareshica.
    • Spider-Man Edge of Time (360) - 2 bucati - o bucata se va duce la Marinake si una la djleo666 (singurii care s-au aratat interesati).
    • X-Men Destiny (360) - 2 bucati - o bucata se va duce la Marinake si una la djleo666 (singurii care s-au aratat interesati).
    • Battlefield 3 (360) - 1 bucata - castigator by default: DeeJay-RainY;
    • GoldenEye Releaded 007 (360) - 1 bucata - NIMENI.
    • Alice Madness Returns (360) - 1 bucata - castigator by default: AlanPoe.
    • Metal Gear Solid V Gound Zeroes (ONE) - 1 bucata - castigator by default: naz.

    In cazul jocurilor diablo urmeaza sa fac extragere folosind random.org - stay tuned

  18. #38 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Castigatorii pentru diablo sunt:
    • 360 - djleo666;
    • PS3 - eagle-eye, DeathWings, Pizzi.
    Attached Images Attached Images d3-360.jpg d3-ps3.jpg

  19. #39 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    In urma decernarilor va rog sa imi trimiteti un PM cu datele voastre de livrare pentru curier: nume, adresa, telefon. Dupa cum s-a mentionat si in primul post, castigatorul va achita transportul in acest caz, la Cargus am gasit mai ieftin, aproximativ 10-15 lei in functie de destinatie (conform site-ului lor). Expedierea se va face in cursul zilei de luni.

    Pentru cei din Bucuresti o sa organizez o intalnire face2face in cursul zilei de duminica la benzinaria OMV de la Diham (intersectia dintre bd-ul Basarabia si b-dul Nicolae Grigorescu) in intervalul orar 10:00 - 16:00 si 18:00 - 20:00. https://plus.google.com/113648790086...24/about?hl=en
    Daca optati pentru intalnire, va rog sa imi dati PM doar cu numarul de telefon si ora la care ajungeti, voi da eu reply cu numarul meu.

    Daca nu primesc nici un raspuns de la castigatori pana duminica seara, jocurile intra iar la liber!

    Mai acceptam participanti pentru:
    • GoldenEye Releaded 007 (360) - 1 bucata - se duce la Marinake.
    • Lego the Movie (PS3) - 1 bucata - se duce la naz.
    Primul venit, primul servit, fara restrictii!

  20. #40 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Atunci ma inscriu si la LEGO

    Am sa-ti trimit adresa pe PM.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  2. Concurs "News & Reviews" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 4 Last Post: 08-07-2014, 05:36
  3. Concurs "Hai la reviews" Part 2 By OEE in forum Concursuri
    Replies: 14 Last Post: 11-06-2014, 17:24
  4. Concurs "Gadgets Reviews" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 21 Last Post: 11-10-2013, 16:09

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts