Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 101

Thread: Concurs "Diablo III - Reaper of Souls"

  1. #21 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Diablo 1 a fost o revelatie la vremea lui introducand multe elemente noi. De asemenea a avut cea mai buna poveste si senzatie de explorare dintre toate 3 jocurile. Diablo 2 a fost deosebit prin grafica care o oferea la aparitie si prin trecerea la 800x600 in expansion care a schimbat tot jocul. In el cinematicurile au fost absolut dementiale, pacat doar de repetitia care exista in joc si pt ca spre sfarsit totul se reducea la grind. Desi acest lucru nu m-a impiedicat sa bag cateva sute, daca nu chiar mii de ore in el. Diablo 3 a fost superb si in acelasi timp o dezamagire pe PC, in mare parte datorita AH-ului si pt ca gameplay-ul era centrat in jurul acestuia. Cand a aparut versiunea de PS3 in schimb, am inceput sa ma bucur cu adevarat de joc datorita loot-ului revamped si a controll-ului superior, sper sa o fac in continuare si in RoS cu noile personaje si elemente de gameplay.

    PS4
    Attached Images Attached Images tyrael.jpg

  2. #22 SP
    Member snpz's Avatar
    E o mare curiozitate dupa atata timp de asteptare sa incerc Diablo 3. Diablo 2 a fost epic, partea a III a jocului e un must play.
    Imaginea postata de mine este un remember Diablo. Succes tuturor!
    Detin Ps4.
    Attached Images Attached Images 000911diabloii1.jpg

  3. #23 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Nu stiu daca ma pot califica pentru acest concurs avand in vedere ca sunt un "diablo 3 virgin" insa mi-as dori sa il joc si sa ma reintorc in Tristram. Am terminat diablo 2 cu 3 caractere si diablo 1 cu toate caracterele (inclusiv monk si barbar care se obtineau prin cheaturi, hehe).
    P.S. Xbox One este consola mea.
    Attached Images Attached Images diablo_3_wallpaper_01_by_diesp.jpg

  4. #24 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Am jucat destul de mult RoS pe PC, mi-a placut foarte mult, am cumparat Diablo 3 la lansare dar n-a reusit sa imi capteze atentia pana ce nu a aparut expansionul care a transformat cu totul jocul. Witch Doctorul mi se pare de departe cea mai fun clasa, pentru ca functioneaza atat de bine pet buildurile, mai ales cuplate cu un set Zunimassa complet. Un alt plus pentru joc e faptul ca il poti juca in sesiuni scurte, un rift, niste bounty-uri si poti reusi destule in joc, nu iti mananca atat de mult timp precum un MMO de exemplu. As fi chiar curios sa il incerc si pe Playstation 4, toata lumea spune ca e o varianta imbunatatita a versiunii de PC.
    Attached Images Attached Images witch_doctor_2.jpg

  5. #25 SP
    Junior Member 2ndPlayer's Avatar
    Va zic sincer am primit un ps4 cadou de la un prieten de ziua mea , si momentan nu am nici un joc sunt mare fan diablo 3 , am jucat mult si pe PC . Sunt mare Fan Barbar .. am 2 postere mari cu diablo si tyrael pe perete de la emag . Am toata colectia pe pc, si chiar mi-ar face placere sa il castig ca fiind primul meu joc de ps4 chiar sunt dispus sa il cumpar daca il castiga cineva pentru ps4 si nu are ce face cu el . Mi-as dori sa castig unul totusi .

    Aceasta este poza mea favorita din Diablo . Si daca castig as dori o copie pentru Ps4

    Ps4 Va multumesc si spor la tuturor daca nu il catig sunt dispus sa il cumpar de la cineva care nu are ce face cu el ...sper ca am voie sa zic asta . Spor la concurs !
    Attached Images Attached Images diablo3classeswp1920x10.jpg

  6. #26 SP
    Junior Member kazi's Avatar
    Jocul care mi-a mancat tineretea...

  7. #27 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Am inceput sa joc Diablo 3 cam la un an si ceva dupa aparitie, nu m a atras la inceput dar si cand am pus mana pe el... Mi am pierdut nopti intregi cu prietenii, ne jucam pana pe la 4-5 dimineata. Iar la 7 eram in picioare ca sa merg la scoala, ca deh, venea BAC-u'. Good times. Niciun joc nu se compara cu Diablo, cand vine vorba de coop, pur si simplu, nu te poti plictisi. Cat despre universul din Diablo...perfect.
    PS4
    Attached Images Attached Images 1370500713_3.jpg

  8. #28 SP
    Junior Member Acso's Avatar
    La Diablo III Reapers of Souls nu stiu ce imi place ca nu l-am jucat pana acum dar as dori sa il incerc si eu in sfarsit, daca il castig.

    Imi place aceasta poza deoarece pare mai Tanki.

    PS4
    Attached Images Attached Images 20823568_diablo-3-reaper-souls-crusader-1-.jpg

  9. #29 SP
    Junior Member ra3or's Avatar
    Am dat preorder diablo 3 digital copy din martie, de cand a fost disponibil. Cand am jucat prima oara, am evitat orice spoilere de la 'friends list' si de pe net.
    Ce-mi place:
    - party mode, de departe cel mai fun
    - loot system(per player), legendare ce pot fi partajate in party
    - Halcyon's Ascent(raise your weapon!)

    PS4

    'safe tp' tuturor
    Attached Images Attached Images screenshot241.jpg

  10. #30 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    O veche cunostinta (din era PSX pt mine, personal) se intoarce in Diablo 3. Meet "The Butcher" aka "Fresh Meat" :
    - clasa preferata : monk si as vrea sa incerc noua clasa - crusader.
    - mob preferat : treasure goblin pentru ca items.

    PS4
    Attached Images Attached Images jsor2.jpg

  11. #31 SP
    Member Plavs's Avatar
    Salut mai intai de toate
    Am inceput pe pc cu diablo 2 prin 2001 si ma dat pe spate la vremea respectiva era ceva nou pentru mine primul meu joc de tip RPG cu tematică "dark” in stil hack and slash rezultatul => tone de ore petrecut in fata pc-ului.In scurt timp(11 ani) a aparut si Diablo 3 iar acum cu un dupa doar 2 ani de asteptari apare si Reaper of Souls ce poti sa vrei mai mult de la viata.
    Astept cu nerabdare Diablo 3 :Reaper of Souls.
    X1
    Attached Images Attached Images 2391151-ros_dh_bounties_vengeance_20131127.jpg

  12. #32 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    nu am fost fan diablo 1/2 la vremea lor, dar am jucat destul de mult d3, mai ales ca l-am luat si jucat impreuna cu 3 colegi...am jucat doar cu Barbarian, n-am avut timp sa vad si toate celelalte clase, dar cine stie, poate le vad in Reaper of souls.

    Consola: PS4.
    Attached Images Attached Images d3.jpg

  13. #33 SP
    Member bartonn's Avatar
    Best Co-op RPG on PC and Console.

    CE-mi place la Diablo III - Reaper Souls :

    -New LOOT System ( finally)
    -Level cap to 70 ( New Spells and powers )
    -Adventure mod
    -New Game Difficulty ( Torment III-IV so far)
    -New ACT
    -New Class (Crusader = Barbarian + Wizard)
    -New Monsters,Demons and Angels to kill
    -More space in Stash
    -New Crafting NPC - Mystic ( foarte buna ideea )
    -2 New LVL to Jeweler and Blacksmith ( Royal and Imperial Gem s )

    Mult succes tuturor si felicitari organizatorilor.

    PS4
    Attached Images Attached Images diablo-iii-08-24-2014-10-27-03.jpg

  14. #34 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Universul Diablo m-a fascinat inca de la primul joc. Poza atasata il prezinta pe Imerius,cel mai cool caracter design din Diablo 3.

    PS4
    Attached Images Attached Images 437205.jpg

  15. #35 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Imi place ca in Diablo 3 , au marit Level Cap-ul la 70 si ca au introdus modul : Adventure Mode , ceea ce iti permite sa simti altfel jocul si sa-ti faci putin de cap cu el.
    Attached Images Attached Images diablo_iii_character_classes.jpg

  16. #36 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Salutare, nu am apucat sa ating in Diablo 3 lvl 50, deci lvl cap-ul de 70 nu ma afecteaza foarte mult in Reaper of Souls. Ce imi pare rau este ca nu am apucat sa joc cu mai mult de 1 prieten, si in 2 sentimentul este altfel. Este foarte bine ca Blizzard a reusit sa aduca addonul si pentru next-gen, nu doar pe PC, deoarece este un joc care iti poate ocupa enorm de mult timp fara sa realizezi ca libraria de jocuri pt. consolele next-gen este subtire.
    Mi-a placut in Diablo barbarul, tank bine facut pe damage si viata. Am vazut de altfel ca e preferatul multor jucatori. Ca si consola detin un Xbox One.
    Attached Images Attached Images diablo-3-reaper-souls-044.jpg

  17. #37 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Salut,


    Momentan nu detin jocul Diablo III, vorbesc doar pe baza filmuletelor vizionate pe Youtube.

    Am jucat foarte mult Diablo I care mi s-a parut foarte bun, am jucat apoi Diablo II care nu mi s-a parut ca se ridica la nivelul primei parti. Diablo III mi se pare ca iti trezeste aceeasi senzatie ca prima versiune desigur alaturi de o grafica mult imbunatatita si sunete pe masura, deasemenea apreciez acest joc pentru personajul Diablo a devenit sa fie "placut" pentru ca are metodele sale unice (specifice personajelor negative) de a reveni si a teroriza acest univers care s-a creat in jurul sau, denumit simplu "Diablo".

    Am pus care arata foarte bine grafica definita foarte bine care te tine antrenat / a in joc. Sincer as fi dorit poza din filmuletul de prezentare in care apare din intuneric Diablo, iar acei doi soldati nu stiu daca este un cosmar sau intradevar este realitate ce vad in fata ochilor.


    AlexB

    Xbox One
    Attached Images Attached Images pic-1.jpg

  18. #38 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    uploadfromtaptalk1408959942125.jpg

    Care este cel mai tare caracter din Diablo? Pai asta este simplu. Jucatorul in sine este cel mai tare, pentru ca el face totul posibil

    PS4

  19. #39 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    din pacate nu am jucat diablo 3, yet, dar vad ca lansarea acestui joc a starnit foarte multa valva atat pe forum cat si pe PSN, din 14-15 prieteni online mai mult de jumatate din ei joaca il joaca. de abia astept sa-l incerc si eu, fiind de mult pe lista de achizitii, dar din parerile altora, reviewuri si avand in vedere studioul si franciza de care vorbim sunt sigur ca va fi o experienta extraordinara. in plus diablo este un joc de referinta pentru istoria video gameurilor .

    PS4
    Attached Images Attached Images diabloiii_reaper__of_souls_hero_nightclub_by_ro733-d7a34jp.jpg

  20. #40 SP
    Member Striker09's Avatar
    Diablo III, pentru ca este singura imagine virtuala care te face sa crezi ca binele poate invinge raul

    No addiction, no barbarians please :X

    PS4
    Attached Images Attached Images games-wallpapers-diablo3-game-wallpaper-image6-diablo-images-storm-imagepages-wallwuzz-hd-wallpa.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 08-08-2014, 18:27
  2. Media Galaxy lanseaza Diablo III: Reaper of Souls By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 19 Last Post: 25-03-2014, 09:47
  3. Replies: 0 Last Post: 22-08-2013, 13:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts