Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 109

Thread: Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy"

  1. #21 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Ce imi place la Altex/Media-Galaxy, ca au inteles ”importanta” gamingului in Romania si il promoveaza prin evenimentele organizate( care in ciuda faptului ca nu sunt perfecte, reprezinta un inceput bun), seriozitatea acordata in ultimii ani pre-comenzilor si comenzilor( avand in vedere ce se intampla acum 2-3 ani, cand ti-era frica sa comanzi de la altex sa nu pierzi jocul) si faptul ca la aprox 2 saptamani avem reduceri foarte bune la console si jocuri.Mai trebuie totusi lucrat la relatiile cu clientii.In orice caz, si-au capatat increderea si reputatia printre cumparatori, evoluand constant.
    Bravo.

    Am un PS4 infometat de ceva jocuri
    Attached Images Attached Images mg8.jpg

  2. #22 SP
    Junior Member catalin_rg's Avatar
    Cel mai mult i-mi place la Atex/Media este ca au tot timpul oferte bune pentru gamerul Roman si mi-as dorii sa-si imbunatateasca sistemul de precomenzi .

    Poza se numeste :``Lasa jocurile si treci la nunta`` .

    Sunt madru detinator al urmatoarelor console : PS4 , Xbox one , Xbox 360 , Wii U si WII.
    Attached Images Attached Images 10293810_787780307921226_6033202868420401023_o.jpg

  3. #23 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Imi plac la Altex/Media Galaxy ofertele bune si dese la jocuri, console, accesorii. Sper sa continue asa si sa ajunga la nivelul de reduceri din US, pe cei din UK i-a egalat deja.

    Console: PS3, Ps Vita
    Attached Images Attached Images discussing-consoles-games_o_1160012.jpg

  4. #24 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    Ce imi place la altex - Blu ray-uri la 10,20,30 ron (pe care le vad pe ps3 sau ps4). Cred ca au fost prima firma din Romania unde am gasit filme blu ray sub 100ron, cum erau mai acum 2 ani peste tot.

    Detin: PS3, PS4, PS Vita.
    Attached Images Attached Images br.jpg

  5. #25 SP
    Member MrGad3tGuy's Avatar
    La Altex/Media Galaxy, imi place ca pot gasi cele mai ieftine jocuri in momentul lansarii, posibilitatea de rezervare a jocului in magazin pentru 24 h si o mare librarie de jocuri in aproape fiecare magazin.

    Le sugerez sa treaca afacerea cu jocuri la un alt nivel prin introducerea sistemului buy-back(insemnand schimbarea jocului folosit cu unul nou prin achitarea unei diferente de bani); si puncte - prin compensarea valorii pentru achizitionarea unui alt joc. -> exemplul celor de la GAMESTOP in USA.

    Ar mai fi si posibilitatea de a crea un serviciu de inchirirere jocuri prin abonament (ex. GAMEFLY in USA);
    Consider ca ar fi o mare schimbare in gaming pentru Romania!

    PS4
    Attached Images Attached Images 83791270.jpg

  6. #26 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Altex/Media Galaxy:

    E foarte simplu, preturi bune mai tot timpul, promotiile la jocuri destul de multe, gama fiind foarte variata.
    Sunt multumit ca am avut de unde alege de-a lungul timpului destule jocuri , mai ales cele de psp, ca si colectionar de consola mai veche nu prea mai gasesti nicaieri jocuri si mai ales la preturi foarte mici

    Foarte multumit de jocurile Collectors gasite cateodata la pret de nimic, multumesc pe aceasta cale fetelor din MG Orhideea, de nota 20
    Personal nu am avut probleme mari cu ei, ba chiar am primit voucher de 100 ron, la o comanda de jocuri pe care au gresit-o.

    Game ON.

    Consol: xbox 360, ps 3.
    Attached Images Attached Images 021.jpg

  7. #27 SP
    Junior Member alex200man's Avatar
    Altex/Media Galaxy pentru mine este singurul magazin din Romania in care pot gasi orice joc vreau. Mai ales acum ca au aparut si PSN Cards, care erau greu de gasit inainte. Ce imi mai place este ca sunt preturi bune, multe reduceri si multe oferte!

    Detin un PS3 si un PS4.
    Attached Images Attached Images 64612_399588666812131_2028837193_n.jpg

  8. #28 SP
    Junior Member thafifth2006's Avatar
    Cei de la Altex/ Media Galaxy aduc mereu jocurile atunci cand se lanseaza, pentru mine ca gamer cel putin este foarte important acest lucru !!! PS4
    Attached Images Attached Images 1450698_316863488455015_1836865744_n.jpg

  9. #29 SP
    Member ymess's Avatar
    Imi place ca Altex are preturi bune la jocuri si console, mi-a placut "Black Friday-ul de vara" (desi era mai frumos sa-l numeasca altfel) , la urma urmei 1500 de lei pt un Xbox One, a fost un super deal. De la ei am cuparat xboxu-ul aproape acum 4 ani si inca merge foarte bine . La fel, si prietenii mei si-au achizitionat consolele si multe dintre jocuri tot de la Altex. Eu sper ca vor mai veni si cu alte promotii in viitor!
    Xbox 360
    Attached Images Attached Images consoles.jpg

  10. #30 SP
    Member flames95's Avatar
    Ce imi place la Altex ?
    Sunt singurii rataileri din Romania care au inceput sa respecte gamerii si sa aduca o gama variata de produse la un pret decent de la bundle-uri la orice collector edition ,timpul de livrat este unul scurt si comunicarea cu un potential client este foarte buna pe scurt ,felicitari Altex..
    Pe viitor doresc si mai multe bundle-uri ,editii de colectie si mai multe oferte care sa atraga gamer-ul si chiar periferice foarte utile pentru orice gamer care se respecta !

    rxbsqzqd.jpg
    Detin un ps4 de la Altex de care de altfel sunt foarte mandru ,succes mult tuturor!

  11. #31 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Mie imi place faptul ca in Buzau, cei de la Altex sunt singurii de unde imi pot procura jocuri de Xbox la preturi foarte bune. In schimb sunt magazine concurente cu preturi nu la fel de competitive. De asemenea tot pe plan local, nu stiu de alte orase, dar baietii din magazin sunt foarte de treaba si vorbareti. Era un Mihai pe acolo cu care vorbeam despre telefoane, tablete, dupa care am dat-o in console si jocuri. Am pierdut cu el mai bine de o ora. Asa mai zic. Pe langa faptul ca ma duc si gasesc tot ce vreau, mai imi gasesc si o ocupatie cat timp sunt in magazin. Merita laudele noastre!

    P.S.: Am 360
    Attached Images Attached Images funny-xbox-playstation-one-four.jpg

  12. #32 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Sunt un cumparator fidel altex deoarece au mereu oferte bune ,promotii,reduceri iar in materie de gaming au cele mai bune preturi si cea mai variata oferta ,daca ar mai lucra si la partea cu precomenzile ar fi si mai bine
    Ps4
    Attached Images Attached Images comics-actiontrip-ps4-xbox-one-743254.jpeg

  13. #33 SP
    Member ramonski's Avatar
    Salutare!
    Well, voi face cateva aprecieri la adresa grupului Altex ( Altex si MG ) si anume:
    - Anul acesta au dedicat mai multe campanii menite sa atraga clientul in gasca lor ( si nu au fost doar cele de gaming )
    - Au reusit sa tina in picioare site-ul pe parcursul campaniilor ( that's a good thing )
    - Au reusit sa tina pasul cu concurenta ( iar asta e un lucru benefic noua, clientii lor )

    Una peste alta salutam initiativa Altex si le dorim sa le mearga bine. Evident ca ne dorim acelasi lucru si noua

    Cheers!

    PS: PS Vita Owner
    Attached Images Attached Images altex-preview-2.png

  14. #34 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ce imi place? Simplu, Altex este singurul magazin care se apropie de normalitatea întâlnită in UE. Deși am înțeles ca mai sunt ceva probleme, eu nu am avut ghinion pana acum. Altex e singurul retailer (din pacate) care are grija de gameri, concurenta face bine deși au preturi de nota 10 si nu cred ca cineva ar putea sa le ia locul 1. Felicitări pt. inițiativa, la mai multi ani si mulțumim pt. ca sunteți alături de noi!
    PS3, PS Vita si cel mai probabil urmează PS4
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1408805994640.jpg

  15. #35 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Asta a fost poza facuta de bucurie la sosirea noii console, PS4, in ianuarie, de la Altex bineintels. Inainte obisnuiam sa navighez pe net si sa gasesc preturile cele mai bune de la magazinele cele mai serioase, dar in ultimul an nu mai este nevoie, deoarece la Altex chiar gasesc toate astea. Din acest motiv, toate electronicele si electrocasnicele cumparate de mine in ultimul an au fost de la Altex. Pe langa asta sa nu uitam ca au "Black Friday", aproape in fiecare luna. Nu stiu ce nu ti-ar putea placea la Altex sau MediaGalaxy
    Attached Images Attached Images 1013857_728971843787153_387096161_n.jpg

  16. #36 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    Altex si Media Galaxy au o gama variata de produse la preturi foarte bune, dar cel mai mare avantaj pentru mine e ca, de pe site-ul lor, imi pot rezerva produsul fara sa mai fiu nevoit sa caut in fiecare magazin in parte sau sa astept curierul. (Ps4 si PS Vita)
    Attached Images Attached Images fail_console-s640x729-288493.jpg

  17. #37 SP
    Member nomak2008's Avatar
    O singura recomandare pentru cei de la Altex si Media Galaxy : Inteleg faptul ca incearca sa faca ceva pentru comunitatea de gameri din Romania ....ce nu inteleg....de ce numai in Capitala? Provincia si si in special orasele mai mici nu primesc niciun fel de oferte sau evenimente.(PS4)
    @Monky daca e prima poza nu este adecvata te rog edit
    Attached Images Attached Images image.jpg image.jpg

  18. #38 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Un pic de ...

    PS4
    Attached Images Attached Images gamer_girl.jpg

  19. #39 SP
    Junior Member ABkr's Avatar
    In primul rand apreciez la Altex/Media Galaxy evenimentele de lansare de jocuri, evenimente pline de premii si discutii interesante pentru gameri. In al doilea rand sunt numarul 1 la precomenzi/aparitii noi, avand inclusiv promotiile si content-ul exclusiv oferit in alte tari de marii retaileri celor care fac precomanda. Nu in ultimul rand apreciez enorm profesionalismul si rapiditatea cu care preiau si proceseaza comenzile, chiar si in perioade de trafic intens precum Black Friday, iar pentru toate acestea am tot respectul pentru cei de la Altex/Media Galaxy, care pentru mine au devenit alegerea numarul 1 in ceea ce priveste consolele si accesoriile pentru acestea.

    Detin in prezent PS4.

    Thanks CG!
    Attached Images Attached Images childhood-console.jpg

  20. #40 SP
    Junior Member radu.cristian's Avatar
    Salutare!

    Media Galaxy si Altex au un mod deosebit de a-si trata clientii, lucreaza cu o foarte mare seriozitate si detin un numar impresionant de oferte, chiar si pentru cei mai pretentiosi cumparatori.

    Detin PlayStation 4.

    O zi buna!
    Attached Images Attached Images 205749_v0_600x.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Concurs "Lansare Destiny cu Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 93 Last Post: 11-09-2014, 14:15
  2. Concurs "Hai la Reviews" By OEE in forum Concursuri
    Replies: 71 Last Post: 12-06-2014, 08:34
  3. Concurs "Hai la reviews" Part 2 By OEE in forum Concursuri
    Replies: 14 Last Post: 11-06-2014, 17:24
  4. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 16:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts