Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast
Results 61 to 80 of 94

Thread: Concurs "Lansare Destiny cu Media Galaxy"

  1. #61 SP
    Member DeepKiss's Avatar

    Question

    Nu vreau sa par desuet, insa vreau sa multumesc si eu comutatii ConsoleGames, respectiv MediaGalaxy/Altex, pentru aceste initiative...


    Destiny ?
    Ce este Destiny ?
    M-am simtit ca la o conferinta in chineza. Toata lumea vorbea, isi dadea cu parerea, dar eu nu intelegeam nimic.
    Hmm... ce sa fie ?
    Inainte de a posta am citit cu atentie fiecare post al vostru si am vizionat fiecare secunda din "experientele" voastre cu acest "Univers".
    Recunosc... nu am jucat Halo, nici alfa, nici beta, asa ca nu voi veni cu argumente rezultate dintr-o experienta "hands-on" (asa cum mentiona anterior alt user).
    Toate acestea, nu ma impiedica insa, in a recunoaste o copodopera. Se pare ca ideea unui Univers apocaliptic a prins foarte bine, marturie sta aici master-piece-ul celor de la Naughty Dog - The Last of Us.
    Dupa cum se poate observa pe PlanetView-ul prezent pe site-ul lor oficial - https://www.destinyplanetview.com/en...aign=globalnav - jocul a fost proiectat cu o atentie puternic orientata catre detalii si cu o diversitate in ceea ce priveste modurile de joc, ceea ce face ca Destiny sa multumesca multe categorii de gameri.
    Universul creat in Destiny nu va putea decat sa ne surprinda placut si sa dea frau liber imaginatiei fiecarui gamer transpus in "Guardian of the last safe city on Earth".
    Insa ceea ce imi place cel mai mult, este faptul ca jocul are un story foarte credibil, partea de co-op si social gaming foarte bine dezvoltata, ceea ce face ca jocul sa nu ocupe prea repede un loc in raftul jocurilor "terminate".
    Personal, imi mai place si faptul ca "inamicii" sunt mai "umani" si nu mai ai de "omorat" tot felul de carcalaci si draci-baltati.(Se poate uita si copilul cand ma joc la consola, fara sa ma intrebe ce sunt aia tati ? )
    Jocul a fost urzit din colaborarea unor doi giganti ai industriei, care ne-au marcat exitenta de gameri. Haideti sa ne amintim... Cati dintre noi nu am jucat "Return the Castle Wolfenstein ?", inainte de aparitia consolelor ?
    Sau cati dintre noi nu si-au luat Xbox pentru ca Halo ?
    Am convingerea ca Destiny va fi o nominalizare foarte "grea" la titlul GOTY al anului 2014 si cred ca lansarea de pe 09.09 va fi doar inceputul. Jocul va avea clase noi si mule DLC-uri.


    Am doar PS3, inca... si cred ca imi voi lua PS4 pentru ca Destiny !
    Attached Images Attached Images destiny.png

  2. #62 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    In cateva zile se lanseaza , the hype is BIG Tocmai am revazut trailere la el si pff abia astept Clasa titan cu siguranta va fi clasa pentru mine.Abia astept sa joc cu prieteni in co op , sa customizez armele in n feluri , sa explorez universul destiny.Sistemul de upgrades arata foarte bine ganditSper sa avem boss fights grele si rewarding.Am dat reedem la niste grimour cards ieri pe bungie.net.Sunt sigur ca jocul va fi un succes si vad ca este facuta publicitate la greu.Sper PVZ sa aiba matchmaking bun , pentru ca m-am saturat sa fiu pus cu high lvl's care sterg cu tine pe jos
    Sper sa vedem si clase noi adaugate in viitor si dlc's bune cu challenges , bosi etc.
    Sunt sigur ca Destiny va fi un concurent serios nu numai la goty.Prietenii mei deja numara zielele pana la lansare si eu la fel
    Inca odata multumesc CG si Media Galaxy pentru aceasta initiativa.Succes
    PS3/PS4
    Attached Images Attached Images capture4.jpg buxiz.jpg

  3. #63 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Destiny are cel mai mare hype per moment, si chiar vreau sa vad de ce este aclamat.Studio mare, developeri cu multa vechime in industrie, si multe precomenzi. Va ajunge la nivelul asteptariilor sau nu, asta o vom vedea peste 3 zile.

    Doresc mult succes tuturor la acest concurs.

    P.S.Daca e sa castig pe o platforma jocul, voi face un review detaliat, unbiased si obiectiv!
    Attached Images Attached Images destiny.jpg

  4. #64 SP
    Member deepjinx's Avatar
    Nu m-am agitat cu variantele alpha sau beta, dar sper ca au reusit sa il tuneze pana acum astfel incat sa iasa un multiplayer care sa creeze dependenta.
    Grafic si audio pare OK momentan, dar concurenta e mare si gamerii pretentiosi.
    Abia astept sa il joc pe PS4.

    PS: Mi-au placut bonusurile de la Alpha Lupi http://alphalupi.bungie.net/ArraySuccessResult.html

  5. #65 SP
    Member GODZYLLA's Avatar
    Despre Destiny cred ca au auzit majoritatea gamerilor intr-un fel sau altul, dintre care sunt sigur ca multi l-au si incercat in Alpha sau Beta. Eu nu am avut ocazia sa joc decat in beta, pe PS3, dar pentru un joc online only mi s-a parut foarte interesant si nici nu arata rau deloc. Am jucat mai mult PvE, ca la PvP imi pica mereu conexiunea cu serverele, dar oricum partea asta m-a incantat cel mai mult la joc. Nu stiu daca il voi lua la lansare ca nu am timp sa il joc, dar pe viitor sunt sigur ca va ajunge in colectia mea. Sper doar sa nu dezamageasca fanii, tinand cont cat de mult hype s-a creat in jurul lui si cat de mult s-a investit in el. E un proiect indraznet, dar nu cred Bungie nu vor reusi sa il duca la capat.

    PS: Imi pare rau ca in Beta nu am jucat decat cu Warlock-ul, ar fi trebuit sa incerc si celelalte clase. Cam asa arata personajul meu
    Attached Images Attached Images xbox-360-screen-shot-2014-09-07-03-03-34.png

  6. #66 SP
    Member AccenT's Avatar
    Am vazut multe review-uri favorabile, am vazut cum multi il descriau drept dezamăgitor. Nu am jucat nici Destiny, nici alt joc facut de cei de cei de la Bungie. In schimb am vazut multe clipuri cu gameplay-ul si pot sa spun ca pare a fi un joc excelent. Sunt un fan al shooterelor sf, iar Destiny mi se pare cel mai bun shooter de la Mass Effect 3 încoace (nu am jucat si nici nu stiu prea multe despre The Last of Us). M-am saturat de Call of Duty si Battlefield care apar an de an si nu vin cu prea multe noutăți. Destiny, apărut si pe PlayStation, poate depăși succesul pe care cei de la Bungie l-au avut cu Halo. De laudat cei de la Bungie ca vin cu idei originale si nu copie de la alți developeri.

    Acum sper si eu sa am noroc la tragerea la sorți, stiind ca nu am cum sa câștig datorită numărului de thanks-uri (sa fim sinceri, cine-i da thanks unuia care nici nu a jucat jocul despre care trebuie sa-si dea cu părerea). Mult succes tuturor. Felicitări CG si sper sa vedem cat mai multe astfel de concursuri pe forum!
    PS4

  7. #67 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Vasile se trezi intr-o pozitie incomoda, cu picioarele sprijinite pe un maldar de fiare ruginite ce pareau a fi apartinut unui automobil. Pentru el insa, ”a se fi trezit” era mai degraba o figura de stil pentru ca, de fapt, habar n-avea cum ajunsese acolo. Incerca sa se ridice, greoi, insa tot ce reusi fu sa ajunga cu fata in jos, in praf. Injura cu naduf de cateva ori apoi se ridica in picioare. Nu fusese niciodata suplu, insa acum avea de-a dreptul burta, iar faptul ca imbraca hainele unui Warlock nu-l avantaja catusi de putin.

    Se scutura de praf pret de cateva clipe apoi privi in zare. Cimitirul de masini ce se intindea cat vedeai cu ochii intr-o zona ce parea tundra nu-l ajuta cu nimic sa-si reaminteasca mai multe. Vasile se gasea, evident, in Vechea Rusie, insa avea senzatia ca nu mai fusese niciodata acolo. Mai mult, il incerca senzatia ciudata ca nimic din ce se intampla acolo nu era real.

    Scoase micul Ghost incercand sa vada unde naiba ajunsese. Un mic licar albastrui si Idiotul (cum ii placea lui Vasile sa-si alinte androidul de ghidare) pluti la nivelul ochilor lui.
    - Idiotule! racni Vasile.
    - Sunt un Ghost, domnule!
    - Esti un rahat plutitor. Arata-mi unde-s Gardienii!

    Suparat, Ghost afisa aproximativ douazeci de luminite colorate cam pe toata harta. Vasile se enerva si-o lua la pas catre structura uriasa ce se putea vedea in imediata apropiere si care parea de mult abandonata.
    - Ghost, da-mi te rog o Vrabie, incerca Vasile impaciuitor, am obosit si-as vrea sa glisez pana acolo.
    - N-ai decat sa incaleci pe-o teava! facu Ghost. Vasile apuca fulgerator arma de asalt de teava si se pregati sa-l altoiasca pe Ghost ca pe-o minge de baseball. Cum insa ”fulgerator” insemna pentru Vasile cel putin un minut incluzand icnirile si opintirile, Ghost apucase deja sa intre in cladire si-i semnala acum prezenta altor Gardieni.

    Igor Semionovici parea ca-si mangaie arma, ganditor. Ridica privirea catre Viorica, care-l intrebase despre Vlad. Exact la timp pentru ca Vasile sa prinda din zbor conversatia.
    - Ce-i cu Vlad?! A reusit?
    - Nu… raspunse Igor, absent.
    - E mort si-n acelasi timp nu e… Cum sa-ti explic… Ai citit ceva de Hegel?

    Vasile, caruia teoriile despre lumile parelele si fenomenologia spiritului ii erau extrem de cunoscute, il blagoslovi pe Igor cu tot felul de referinte dintr-o religie umana straveche, ceva cu sfinti, parastas, morti, cruce, cristelnita si altele asemenea.

    Igor se ridica amenintator. Practic, Vasile ii ajungea pana la piept. Si, ca si cum n-ar fi fost de ajuns, Titanul Igor avea un exoschelet metalic care ar fi putut speria si-o piatra. Nimeni nu stia daca in spatele acestuia se ascundea o fiinta sau era una dintre Masinariile care capatasera constiinta, insa Igor sustinuse dintotdeauna ca el era nascut si crescut acolo, in Vechea Rusie.

    - Hai, hai, relua Vasile impaciuitor, zi-mi ce-i cu Vlad.
    - Cum sa-ti spun, s-a teleportat intr-un perete! relua ceva mai calm Igor. Game over! Si-asa, o cam luase razna. Zicea ceva cum ca ping-ul era prea mare, lag-ul era nu-stiu-cum… Ba chiar, la un moment dat spunea ca ce se intampla aici nu-i real, e doar o creatie….
    - Mda, se cam zdranganise, s-a uitat prea mult in spatiul dintre sub-pixeli. Auzi ce teorie…
    - Destul! interveni Viorica. Zona e plina de Acoliti iar cei Cazuti nu asteapta decat o singura ocazie. Hai, sa ne miscam! Igor aproba din cap, tacut. Vasile deschise gura insa-si inghiti replica. Invatase s-o respecte pe Viorica.

    Prima oara cand observase ca sub roba Vanatorului se ascunde o pereche de sani, Vasile ranjise prelung. Pe-atunci, habar n-avea cum o cheama (nici acum nu era sigur, insa Viorica vorbea extrem de putin si nu parea s-o deranjeze ca-i spune asa) iar pielea ei albastra nu-l deranja catusi de putin.

    Sigur de el (in parte si datorita faptului ca Gardienii isi setasera propriile arme in asa fel incat sa nu se poata rani mortal unii pe ceilalti) o apucase de fund. Lovitura patului armei cu luneta paruse a veni de nicaieri si-l trimisese pe Vasile la nani pret de o ora. Astfel incat Vasile se temea acum de patul armei Vioricai mai abitir decat de un krill, cu toate cele patru coarne ale lui. Ale krillului, nu ale lui Vasile. Desi, daca ne gandim ca Georgeta, sotia lui Vasile, ramasese singura si plina de dorinte de vreun an pe Tau Ceti (la vreo trei parseci de Marte, deci la mama naibii), foarte probabil ca Vasile avea acum atat de multe coarne incat ar fi putut trece drept Gorgona Meduza cu coarne-n loc de serpi. Dar divaghez.

    Viorica duse un deget la buze, iar Igor duse degetele in dreptul capului pentru a-i face semn lui Vasile sa continue inaintea lui. Cumva, Igor nu putea sa-si aproprie degetele intre ele (probabil datorita exoscheletului) astfel incat cele patru degete se suprapusesera din profil propriei casti, iar lui Vasile i se paruse ca vede umbra unui cocos. Il bufni un ras zgomotos, astfel ca primi atacul primului Acolit aproape in dinti.

    Igor isi repezi pumnul in pamant, proiectand astfel pe peretii din jur primele patru vietati care ii atacasera. Viorica tocmai crea o sfera de plasma albastra, cand o lumina orbitoare insotita de un zgomot…

    Vasile se trezi intr-o pozitie incomoda, cu picioarele sprijinite pe un maldar de fiare ruginite. Parea a se gasi in Vechea Rusie, insa…

    PS4
    Attached Images Attached Images exo.jpg

  8. #68 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hehehe, AlanPoe a asteptat pana in ultimul minut

    OK, nu se mai accepta noi entry-uri pt. concurs... O sa facem tragerea la sorti iar pt. primii 3 juriul se retrage sa delibereze. Pana dimineata ar trebui sa avem rezultatele. So, good night & good luck!

    ---------- Post added 08-09-2014 at 04:36 ----------

    Well, a venit momentul sa anuntam castigatorii. A fost o nebunie pentru ca in final pentru locurile 1, 2 si 3 ajunsesera sa fie 12 castigatori si trebuia sa departajam intr-un fel. Prin urmare, am ajuns ca locurile 1, 2 si 3 sa le impartim in grupuri pe platforme, iar din grupurile formate sa tragem la sorti. Deci in final se pare ca a tinut de sansa fiecaruia (poate data viitoare ar fi mai simplu sa tragem totul la sorti, fara locurile 1, 2 si 3). Castigatorii sunt urmatorii:

    1x Destiny PS4 - FishyBon3 - Locul 1
    1x Destiny PS3 - eNHajeL - Locul 2
    1x Destiny Xbox 360 - hibrid13 - Locul 3
    1x Destiny PS4 - raduadelin - random 2-67: 30
    1x Destiny PS3 - paunstefan - random 2-67: 6
    1x Destiny Xbox One - vallio - random 2-67: 58

    Multumesc tuturor participantilor si felicitari castigatorilor! Sper ca astfel de concursuri cu premii sa devina o obisnuinta pe CG. Mii de multumiri celor de la MediaGalaxy, fara de care nu ar fi fost posibil. Nu uitati de lansarea Destiny: 9 Septembrie 2014 la ora 18:00 in Media Galaxy Orhideea! Va asteapta multe premii si surprize!

    Astept pe PM adresele castigatorilor, cu nume complet, adresa completa (inclusiv cod postal) si numar de telefon. Datele voastre vor fi trimise in cel mai scurt timp (sper ca si voi sa fiti rapizi) catre Media Galaxy si acestia vor livra jocurile catre voi. Acum pot in sfarsit sa merg sa dorm. Incepe peste doar cateva ore o noua saptamana de work, work... work. Sper ca in momentul lansarii sa nu adorm in Destiny

    P.S. Mai jos aveti si premiile care se vor oferi in cadrul lansarii Destiny, unde poate cei care nu au avut sanse aici, vor reusi sa puna mana pe joc:
    1x Pachet Consolă PlayStation 4 albă + joc Destiny
    5x Destiny pentru PlayStation 4
    5x Destiny pentru PlayStation 3
    5x Destiny pentru Xbox One
    5x Destiny pentru Xbox 360
    Postere Destiny pentru toți cei prezenți

    Va astept in continuare pe threadul dedicat jocului: http://www.consolegames.ro/forum/f60...67465-destiny/. See you in game!

  9. #69 SP
    Member Kratos's Avatar
    Grats guys! Felicitari Mediagalaxy si Consolegames! Ne vedem la lansare!

  10. #70 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Multumesc mult ConsoleGames!!Multumesc mult Media Galaxy.
    Felicitari tuturor si sa speram la cat mai multe concursuri de genul, o initiativa frumoasa, care creste reputatia comunitatii.

  11. #71 SP
    Junior Member dancretzu's Avatar
    Felicitari Consolegames, Media Galaxy si castigatorilor.
    Ne vedem pe clanul Consolegames de pe bungie.net si in joc.

  12. #72 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Felicitari tuturor!

  13. #73 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Multumesc ConsoleGames, multumesc Media Galaxy. Incep bine saptamana! Ne vedem in Crucible.

  14. #74 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Felicitari tuturor, good job MonkY

  15. #75 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Felicitari castigatorilor si organizatorilor! Ne vedem la lansarea din MG Orhideea

  16. #76 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Multumesc CG si Media Galaxy !

  17. #77 SP
    Member vallio's Avatar
    Tare, nu ma asteptam sa il castig, il voi pune pe licitatii diseara acum sunt la work si nu prea am timp.Multumesc CG si Media Galaxy si la cat mai multe concursuri.

  18. #78 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai, cei care ati castigat... mai cu viata. Trimiteti datele, ca sa mearga totul mai repede cu livrarea. Poate aveti noroc si prindeti livrarile masive de Destiny... Mai sunt 2 useri care n-au trimis. Dam jocurile la altcineva? (just kidding)

  19. #79 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Felicitări câștigătorilor și celor care au organizat acest concurs! Mulțumesc mult celor care mi-au dat un thx De mâine ne vedem pe câmpul de lupta.

  20. #80 SP
    Admin MonkY's Avatar
    raduadelin si hibrid13, voi chiar nu va vreti premiile?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  2. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 16:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts