Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 17 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 326

Thread: Concurs "Loot Crate"

  1. #1 SP
    Banned Templier's Avatar

    Concurs "Loot Crate"

    Dear fellow gamers,

    Ma gandesc sa va propun organizarea unei tombole mai speciale, care sa aduca item-uri interesante celor ce vor castiga Loot Crate-ul la tombola si care sa si ajute la fondurile site-ului.

    Informatii de participare:
    - cei care doresc sa participe (sper ca toti) vor dona minimum 2 itemuri (luati in calcul valoarea lor cand faceti aceasta donatie);
    - fiecare poate sa dea mai multe, daca doreste;
    - pe langa aceste itemuri se va da si o suma de 10 lei, suma ce reprezinta inscrierea la tombola;
    - banii stransi vor fi depusi in contul Console Games ca donatie in vederea obtinerii sumei anuale necesare;
    - data - limita a inscrierilor va fi 5 Decembrie 2015;
    - Loot Chestul va ajunge la o singura persoana care va fi trasa la sorti prin intermediul Random.org;
    - aici pe thread se vor afisa persoanele care se inscriu;
    - din cand in cand voi afisa si numarul obiectelor care s-au strans;
    - nu voi afisa ce anume s-a strans pentru a pastra misterul, veti afla ce a primit castigatorul doar dupa ce se va efectua extragerea;
    - pentru Bucuresti ma pot vedea cu voi sa strang obiectele si banii;
    - pentru provincie va rog sa folositi Posta Romana (transportul este suportat de catre expeditor, banii pentru inscriere se pun in colet).

    Doresc sa va reamintesc ca faceti parte dintr-o comunitate si va rog sa respectati acest lucru prin a nu trimite obiecte defecte sau care sa nu poata fi folosite! Se accepta orice fel de jocuri (NU piratate), figurine, accesorii, console, postere, benzi desenate sau alte lucruri legate de gaming!

    Sper sa strangem cat mai multi bani pentru site si sa facem si cel putin un coleg forumist fericit cu ocazia asta!

    It's time to step up!

    UPDATE #1
    Aici gasiti un preview al Loot Crate-ului. Doar exteriorul, desigur :)

    UPDATE #2
    Modificari:
    - inscriere minim 10 lei, cine vrea poate sa dea si mai mult
    - in functie de cate item-uri se strang se va ajunge la 3 Loot Crate care pot fi castigate
    - o sa mai pun si niste teasing pictures din cand in cand

    UPDATE #3
    - se poate inscrie lumea si donand o suma de minim 100 lei catre CG.
    Attached Images Attached Images cg_loot_crate.jpg

  2. #2 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    LISTA DONATII/PREMII:
    Nr.UserItem$$$
    001.GreyhounD2 items50 lei
    002.eagle-eye3 items30 lei
    003.OEE2 items10 lei
    004Templier2 items20 lei
    005RobertDinu2 lootcr50 lei
    006ramonski7 items20 lei
    007ilie117 items10 lei
    008Rero7 items30 lei
    009Party_man10 items10 lei
    010Monky6 items60 lei
    011Dant39 items20 lei
    012musat6 items50 lei
    013cristi-dinu 219 lei
    014djleo3 items44 lei
    015solaru3 items50 lei
    016tomaobiwan 100 lei
    017razvanrazy2 items10 lei
    018EspiritusSanctus3 items10 lei
    019Ghezo2 items15 lei
    020ACT4 items30 lei
    021playgames2 items50 lei
    022raduelin1 item20 lei
    023fpalexb4 items30 lei
    024Striker092 items50 lei
    025theSrN3 items70 lei
    026Vid2 items30 lei
    027Rasko2 items50 lei
    029Razu  
    030AlanPoe  

  3. #3 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Count me in! Da-mi adresa ta prin PM sa trimit ceva saptamana asta.

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    I'm in too! Astept adresa si numele unde sa trimit... dar o voi face prin curier. La mine posta e crima si pedeapsa. Promit sa pun ceva item-uri interesante!

    P.S. Ma gandesc ca daca se strang foarte multe item-uri, poate ar fi mai frumos sa existe mai mult de un singur castigator... eventual, 2-3?
    P.P.S. Totodata, referitor la suma donata... n-ar strica sa fie "minim 10 RON"... poate unii se simt mai marinimosi in momentul respectiv.

  5. #5 SP
    Member Leni's Avatar
    De acord cu MonkY in ceea ce priveste castigatorii, si eu zic ca ar fi mai bine sa existe premiul 2, premiul 3 si premiul cel mare...vei gasi tu o modalitate de a face imparteala incat sa fie fairplay in ideea in care s-ar putea sa para mai tentant daca sunt mai multe sanse de castig. De asemenea de acord ca suma donata sa fie minim 10 RON, pentru cine vrea si are posibilitatea de a da mai mult. Voi incerca pana atunci sa gasesc si eu ceva de dat. Succes si felicitari pentru iniatiativa.

  6. #6 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Si eu vreau sa particip, ar fi ok ca adresa sa apara aici pt. toata lumea. De asemenea ar fi fain ca Loot Crate-ul sa se transforme in tombola sau si mai bine, itemele din Loot Crate sa intre la licitatie, altfel nu vad cum se va strange suma pentru anul viitor! Insa spun bravo Templier pentru atitudinea pozitiva si interesul aratat ConsoleGames!

  7. #7 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    A avut si intalnirea aia un rost😉

  8. #8 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    I'm in, o să aduc și eu niște lucruri interesante spre sfârșitul perioadei. Iar pentru fiecare 50 de înscriși o să sporesc premiul. Dacă ajungem la 300 o sa adaug un premiu surpriză.

  9. #9 SP
    Member razu's Avatar
    bravo templier!

    sa-mi spui unde, când și cum strângem. vis-a-vis de ce-a spus oee, dacă vad ca se înscriu multi o sa adaug un joc rar - mai bine pentru forum decât sa ajung pe la nu-știu-cine.

    dar sa vedem câți se înscriu - degeaba adunam un loot crate serios dacă la sfârșitul lunii tragi linie și vezi ca s-au strâns doar 40 de lei - asa n-am făcut nici un bâlci.

  10. #10 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Cred ca ar trebui un fel de poll sau ceva ca sa se poata monitoriza toata treaba. Oee, MonkY, ce ziceti?

  11. #11 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Oho, super tare miscarea! I'm in! Sunt din Bucuresti asa ca astept sa-mi spui cum vrei sa facem.

    La cat mai multe initiative din-astea!

  12. #12 SP
    Banned Templier's Avatar
    Modificari:

    - inscriere minim 10 lei, cine vrea poate sa dea si mai mult
    - in functie de cate item-uri se strang se va ajunge la 3 Loot Crate care pot fi castigate
    - o sa mai pun si niste teasing pictures din cand in cand

  13. #13 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    lasa si tu adresa mai sus daca e. la inceputul lunii acuma o sa vad ce adun si eu si iti trimit.

  14. #14 SP
    Member RobertDinu's Avatar
    Super tare ideea

    Am si eu ceva de adaugat , am 5 abonamente LootCrate active aici pe forum, au fost 7..., cu 2 am ramas in plus de la un user neserios care nu si-a m-ai platit comanda si as vrea sa le donez castigatorilor concursului lui Templier, tot raul spre bine, atat timp cat ConsoleGames stands

    Templier te rog adauga-ma cu 2 Lootcrate care vor merge spre tombola valoare aproximativa 130 ron pe bucata.

    Se poate totusi sa se faca o lista sa fie transparenta?, intotdeauna este bine de stiu cine este cu noi si cine nu

    Bafta

  15. #15 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Pachetul meu pleaca maine spre tine, verifica joi la Posta.
    Va fi nevoie de un tabel cu cei ce participa dar nu stiu de ce, am impresia ca nu vor fi multi😦

  16. #16 SP
    Banned Templier's Avatar
    sigur,facem si un tabel.
    ii rog pe cei care o sa mai trimita pachete sa puna inauntru o foaie cu userul lor de aici de pe forum ca sa stiu pe cine trec in tabel.

    adresa pentru Posta Romana

    Vulpe Adrian Andrei
    Sos Pantelimon nr 243, BL 52, sc C, et 5, ap 97, sector 2, Bucuresti, cod postal 021608

  17. #17 SP
    Member marv's Avatar
    mi se pare interesanta ideea. Ma bag si eu. Sper doar sa nu uit. Item-urile trebuie sa fie legate de gaming sau pot sa fie si altceva?

  18. #18 SP
    Banned Templier's Avatar
    ar fi de preferat sa fie legate de gaming dar se accepta si figurine din manga/ reviste / postere / manga ... si bani cat mai multi

  19. #19 SP
    Vid
    Member Vid's Avatar
    Frumos! Mă bag şi eu clar după ce ajung pe-acasă prin Braşov să "culeg" item-urile o să le şi trimit.

  20. #20 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Acum ca am vazut ce daruieste RobertDinu, pot sa donez in trei serii ca sa fiu pus de trei ori in tabel sa pot sa castig?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 17 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Concurs "Loot Crate 2" By Templier in forum Concursuri
    Replies: 98 Last Post: 30-11-2016, 20:14
  2. Licitatie: Loot crate with a lot of goodies By ramonski in forum Licitatii
    Replies: 16 Last Post: 03-08-2016, 08:18
  3. Replies: 0 Last Post: 06-05-2014, 08:39
  4. Mighty Quest for Epic Loot By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 11-06-2013, 01:21
  5. Replies: 0 Last Post: 09-08-2012, 22:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts