Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 17 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 326

Thread: Concurs "Loot Crate"

  1. #41 SP
    Member RobertDinu's Avatar
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    putem sa facem cum vreti, daca sunt mai multi castigatori e cu atat mai bine poate o sa se mobilizeze mai multi sa dea bani cand o sa vada ce pot castiga. astept variante
    Eu spun asa.

    Premiul 1 sa fie dat celor cu donatii peste 50< , aici bineinteles produsele vor fi alese corespunzator donatiei.
    Premiul 2 sa fie dat celor cu donatii intre 30 - 50 ron, bineinteles premiul ales pe masura
    Premiul 3 sa fie dat celor cu donatii intre 10 - 30 ron, bineinteles pemiul ales pe masura

    Arunc idei, aici putem dezvolta.

  2. #42 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by RobertDinu View Post
    Eu spun asa.

    Premiul 1 sa fie dat celor cu donatii peste 50< , aici bineinteles produsele vor fi alese corespunzator donatiei.
    Premiul 2 sa fie dat celor cu donatii intre 30 - 50 ron, bineinteles premiul ales pe masura
    Premiul 3 sa fie dat celor cu donatii intre 10 - 30 ron, bineinteles pemiul ales pe masura

    Arunc idei, aici putem dezvolta.
    Eu am zis intervale mai mari. LC1 pt 10-50 lei, LC2 pt. 50-100 lei si asa mai departe
    Vine Decembrie si mai sunt de strans inca 1200 euro pt hosting so...

  3. #43 SP
    Member RobertDinu's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Eu am zis intervale mai mari. LC1 pt 10-50 lei, LC2 pt. 50-100 lei si asa mai departe
    Vine Decembrie si mai sunt de strans inca 1200 euro pt hosting so...
    Sunt binevenite orice idei , eu doar am bagat un template

  4. #44 SP
    Banned Templier's Avatar
    ramonski

    7 itemuri + 20 lei pt site

  5. #45 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Salutare, I'm in insa nu stiu cand voi ajunge sa las item-ul pentru lootcrate. Templier, lasa-mi te rog numarul tau pe PM si te sun sa aranjam.

    In alta ordine de idei, cred ca cea mai buna metoda pentru donatie este sa depunem banutii conform instructiunilor de aici, eventual editat primul post si completat cu un quote. Personal, nu agreez ideea banilor trimisi in colet.

    De asemenea, nu prea inteleg cum functioneaza sistemul de esalonare a premiilor in functie de donatie. Ori e tombola, ori se premiaza donatia. Adica efectuezi trei trageri la sorti, si functie de asta incadrezi castigatorul intr-o categorie? Si daca toti trei fac parte din aceeasi categorie ce faci? Sau creezi o ierarhie a donatiilor de la inceput si efectuezi trageri la sorti in functie de tipul de donator, high/ medium/ low? In fine, eu personal as fugi de ideea de ierarhizare a donatiei sau a valorii item-ului donat. Nu toti au aceleasi resurse si nu cred ca o astfel de clasificare ajuta.

  6. #46 SP
    Banned Templier's Avatar
    ilie11

    7 itemuri + 10 lei pt site

  7. #47 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    lista actualizata
    Nr.UserItem$$$
    001.GreyhounD2 super itemuri50 lei
    002.eagle-eye3 itemuri30 lei
    003.OEE2 items10 lei
    004Templier2 items20 lei
    005RobertDinu2 lootcr50 lei
    006ramonski7 items20 lei
    007ilie117 items10 lei

  8. #48 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    O idee de milioane, o sa trimit si eu cateva goodies cand ajung acasa, ca mai nou sunt tot pe drumuri. Long live consolegames!

  9. #49 SP
    Banned Templier's Avatar
    in momentul de fata eu vad

    Premiul 1 23 items
    Premiul 2 si 3 Loot Crate din partea lui Robert Dinu

    ---------- Post added 24-09-2015 at 19:54 ----------

    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Salutare, I'm in insa nu stiu cand voi ajunge sa las item-ul pentru lootcrate. Templier, lasa-mi te rog numarul tau pe PM si te sun sa aranjam.

    In alta ordine de idei, cred ca cea mai buna metoda pentru donatie este sa depunem banutii conform instructiunilor de aici, eventual editat primul post si completat cu un quote. Personal, nu agreez ideea banilor trimisi in colet.

    De asemenea, nu prea inteleg cum functioneaza sistemul de esalonare a premiilor in functie de donatie. Ori e tombola, ori se premiaza donatia. Adica efectuezi trei trageri la sorti, si functie de asta incadrezi castigatorul intr-o categorie? Si daca toti trei fac parte din aceeasi categorie ce faci? Sau creezi o ierarhie a donatiilor de la inceput si efectuezi trageri la sorti in functie de tipul de donator, high/ medium/ low? In fine, eu personal as fugi de ideea de ierarhizare a donatiei sau a valorii item-ului donat. Nu toti au aceleasi resurse si nu cred ca o astfel de clasificare ajuta.
    ai PM

    banii : consider ca e mai comod sa strang banii direct pentru concursul asta iar orice donatie se vrea a se face separat nu e o problema prin varianta directa in cont. incerc o mobilizare asa pentru a obtine banii pt site

    esalonarea e menita sa mobilizam oamenii sa dea cat mai multi bani, asta fiind scopul principal. pachetele ar fi oricum consistente dar e mult mai ok sa primesti un pachet de 150-200 lei daca ai facut o donatie de 50 lei

  10. #50 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^E complicat si subiectiv cu ideea de a oferi un premiu mai consistent celor care au donat mai mult. Eventual se poate da premium celor care ofera o suma mai mare, asa toata lumea ar trebui sa fie impacata.

  11. #51 SP
    Banned Templier's Avatar
    o varianta de a crea mai multe premii si am si rezolva oarecum raportul donatie/castig ar fi sa stabilim cate item-uri sa contina loot crate-ul

    ex : Premiul 1 = 10/15/20 items
    Premiul 2- X = 5/10/15 items

  12. #52 SP
    Banned Templier's Avatar
    bump

  13. #53 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Doar atatia pana acum? Ma asteptam sa fim mai multi

  14. #54 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Suntem abia in septembrie. Pana in decembrie mai e cale lunga. E timp destul sa se inscrie multi.

  15. #55 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai hype-ul e de obicei la inceput, dupa aia uita lumea de concurs

  16. #56 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Atunci pune-l pe asta pana la sfarsitul lui octombrie si apoi faceti concursuri asemanatoare lunare. Simplu.

  17. #57 SP
    Banned Templier's Avatar
    Eu l am pus pana in decembrie pt a avea mai multa expunere, cei care au items pe acasa si le prisosesc ( de gaming) nu trebuie sa astepte pana in ultimul moment. Oamenii se mai mobilizeaza si cand vad ca se strang multe obiecte

  18. #58 SP
    Banned Templier's Avatar
    urmeaza o MEGA SURPRIZA ( sper )

  19. #59 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pleci in Bahamas cu banii si itemele?

  20. #60 SP
    Member RobertDinu's Avatar
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    urmeaza o MEGA SURPRIZA ( sper )
    se vinde tot si se dau banii fetelor lui vadim?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 17 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Concurs "Loot Crate 2" By Templier in forum Concursuri
    Replies: 98 Last Post: 30-11-2016, 20:14
  2. Licitatie: Loot crate with a lot of goodies By ramonski in forum Licitatii
    Replies: 16 Last Post: 03-08-2016, 08:18
  3. Replies: 0 Last Post: 06-05-2014, 08:39
  4. Mighty Quest for Epic Loot By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 11-06-2013, 01:21
  5. Replies: 0 Last Post: 09-08-2012, 22:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts