Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 61

Thread: iPhone 3GS - Discutii

  1. #41 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Pana in 22 iunie, sau pe 7 iunie (in functie de cand apare iPhone 4G), o sa ai deblocare!

  2. #42 SP
    Admin MonkY's Avatar
    consol3, in mod normal daca-l iei de oriunde de-afara, poti sa mergi cu el la Orange (daca ai abonament Orange) si ti-l vor debloca. Dar atentie, asta se numeste unlock nu jailbkreak. Oricum dupa ce e unlocked, poti sa faci si jailbreak, chiar si la 3.1.3. Iar de baseband nu te mai doare, odata ce e unlocked.

    P.S. Sau cel mai simplu, cumpara-ti un Neverlocked... si gata

  3. #43 SP
    Senior Member mark's Avatar

    IPhone 3GS - Discutii

    Ai spus CUMPARAT DE ORIUNDE DE AFARA si daca ai abonament la Orange ti-l decodeaza acolo. Am citit eu gresit sau tocmai i-ai sugerat sa mearga la Orange sa-i decodeze un iPhone codat pe o retea straina?

  4. #44 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Ai spus CUMPARAT DE ORIUNDE DE AFARA si daca ai abonament la Orange ti-l decodeaza acolo. Am citit eu gresit sau tocmai i-ai sugerat sa mearga la Orange sa-i decodeze un iPhone codat pe o retea straina?
    Cand spun de oriunde de afara ma refer la UE, pt. ca din pacate nu facem parte din US, Asia, etc... Legile UE sunt aplicate si la noi (chiar daca multi le cam ignora), iar prin legea concurentei se spune clar ca telefoanele din UE sunt libere de provider. Mai exact, te duci frumos la Orange (cu actele telefonului... daca e S/H nu stiu daca e transmisibil acest drept) si ceri deblocare. Din pacate, in Romania este contra cost (si daca nu ma insel e usturator pretul si de durata - probabil se verifica daca e furat, etc -... in UK la Vodafone de exp. e free of charge - cu conditia sa ai abonament la ei).

  5. #45 SP
    Senior Member mark's Avatar

    IPhone 3GS - Discutii

    Monky. La iPhone este regim special, stiu ce spui insa ce ai relatat se aplica la telefoane cu exceptia iPhone-ului. Un iPhone cumparat din Spania, Franta, Italia sau orice alta tara din UE NU POATE FI DECODAT la noi in tara oricat vrei sa platesti. Orange decodeaza iPhone-uri cumparate doar de la ei. Sistemul de decodare e gandit in asa fel incat sa nu poti decoda telul decat in tara de provenienta. Daca se putea decoda asa cum spui tu multi mergeam deja sa-l scoatem de pe retea...

  6. #46 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    MonkY,voi vedea azi cam ce si cum am pe cineva care are iphone-uri 32GB,sigilate cu 2100 ron,probabil neverlockedDaca nu,asta e oricum se gasesc si versiunii noi,neverlocked sigilate...la perturi foarte bune
    P.S.Mi-am dat seama ca unlock nu e jailbreak!Oricum jailbreak ii voi face singur...

  7. #47 SP
    Member unlike's Avatar
    Cum a zis mark, orange deblocheaza iphone luat de la orange RO. Sunt la fel de neputinciosi fata de iphoneuri luate din strainatate ca si noi sau alte serviceuri de deblocare.
    PS Taxa la noi e 100 de euro parca.

  8. #48 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Daca esti in timpul abonamentului. Daca ai incheiat perioada contractuala platesti doar 30e. Se decodeaza pe gratis daca cumperi la pret standard, fara abonament. Ceea ce inseammna ca esti bolnav mental pt ca cer 550e...

  9. #49 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Daca esti in timpul abonamentului. Daca ai incheiat perioada contractuala platesti doar 30e. Se decodeaza pe gratis daca cumperi la pret standard, fara abonament. Ceea ce inseammna ca esti bolnav mental pt ca cer 550e...
    550 ala de 16 GB,ca m-am interesat

  10. #50 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Is cu capu ce sa faci? Cine-i nutts sa cumpere de la ei. Nu va zic ca eu am luat luna trecuta 3GS 16Gb la 1300 ron NOU NOUT, LA LIBER. Poate nu ma credeti dar asta e.

  11. #51 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Is cu capu ce sa faci? Cine-i nutts sa cumpere de la ei. Nu va zic ca eu am luat luna trecuta 3GS 16Gb la 1300 ron NOU NOUT, LA LIBER. Poate nu ma credeti dar asta e.
    Te credem,cum sa nu...Eu am gasit vreo 3 oferte cu 400 de euro sigilate de 32 GB

  12. #52 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Offtopic: consol3 nu mai da quote cand raspunzi la un post de deasupra ta, arata tare naspa!

  13. #53 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    poate sa incerce cineva sa ne zica daca functioneza bine HOW TO: Enable 720p Video Recording on iPhone 3GS

  14. #54 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    poate sa incerce cineva sa ne zica daca functioneza bine HOW TO: Enable 720p Video Recording on iPhone 3GS
    Tutorialul functioneaza doar pe iOS 4.1

  15. #55 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Tutorialul functioneaza doar pe iOS 4.1
    esti sigur ca nu merge si pe 4.x? in articol asa scria "Yes you read that right! As the title suggests, you can now enable HD video recording on your jailbroken iPhone 3GS, running iOS 4.x." in fine, chiar sunt curios cum se vede, mai ales ca urmeaza sa-mi cumpar un 3GS si vreau sa scot maxim din el

  16. #56 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    esti sigur ca nu merge si pe 4.x? in articol asa scria "Yes you read that right! As the title suggests, you can now enable HD video recording on your jailbroken iPhone 3GS, running iOS 4.x." in fine, chiar sunt curios cum se vede, mai ales ca urmeaza sa-mi cumpar un 3GS si vreau sa scot maxim din el
    Am citit eu undeva unde scria ca merge numai pe iOS 4.1, acum nu stiu ce sa zic. Nu am chef sa testez si oricum am 4.01...

  17. #57 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am testat eu AndRewqp pt. tine... si merge. Asta pe iOS 4.0.1. Partea funny stii care e ? Ca nu e in 1280 x 720... ci in 1080 x 800... Oricum, fata de 640 x 480, e ceva

    P.S. Probabil e acea rezolutie pt. ca se pastreaza ratio-ul (1.33... 1.35).

  18. #58 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    MonkY, merge bine ? la 30 fps ? ca in filmuletul ala, unde misca putin mai repede, merge sacadat. poti posta, te rog, un filmulet facut de tine (de cateva secunde) in care sa misti camera si mai repede si mai incet, sa-mi fac o parere daca sa ma bag sa fac asta sa nu ?

  19. #59 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    MonkY, merge bine ? la 30 fps ? ca in filmuletul ala, unde misca putin mai repede, merge sacadat. poti posta, te rog, un filmulet facut de tine (de cateva secunde) in care sa misti camera si mai repede si mai incet, sa-mi fac o parere daca sa ma bag sa fac asta sa nu ?
    Well, ti-am facut un test si urcat pe youtube. Chiar si eu sunt curios daca il va prelua in 720p . Give it a little time, sa proceseze calumea youtube-ul. Eu zic ca se misca ok (de aceea am si facut miscarile acelea rapide)... chiar si in mainile unui mosulica

  20. #60 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tks. Mi-am facut si eu si chiar merita. Inca un motiv in plus sa nu renunt la 3Gs pentru 4. Poate pentru 5

    oricum, ce postase tipu ala acolo, nu e filmat cu 3Gs ca nu filmeaza si wide.

    ---------- Post added 01-11-2010 at 10:44 AM ----------

    Am facut un test acum, fata de iphone 4 si este diferenta destul de mare. Inafara de rezolutia HD (pe bune) si de faptu ca este wide, pe iPhone 4 sunt si culorile mult mai vii. Dar pana atunci, e mai mult decat ok pentru mine

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Licitatie: Husa macally Bella iPhone 3g/3gs By mirciulik.6 in forum Licitatii
    Replies: 2 Last Post: 30-07-2012, 09:28
  2. Replies: 4 Last Post: 17-07-2012, 16:51
  3. Carrier Logo (iPhone 4&4S + 3Gs) By JeNeI in forum Apple
    Replies: 30 Last Post: 31-05-2012, 21:42
  4. Replies: 29 Last Post: 20-08-2009, 01:07
  5. IPhone 3GS is out ! By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 106 Last Post: 13-08-2009, 07:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts