Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 95

Thread: iPhone X

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Revenind la telefon, am vazut ca baietii deja au anuntat ca il aduc la 5300 RON in varianta de 64GB...
    Nu mai e nevoie sa luati de la baieti, deja pretul oficial cu TVA este 5299 RON. 6099 RON pt. varianta cu 256GB RAM... Daamn!
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Terminati mai oamenilor cu procesorul care depaseste un i5, ca benchmark-ul de telefon nu e echivalent cu benchmark-ul de PC. Mai mult, un benchmark in sine nu e foarte relevant pentru utilizator oricum, din motive tehnice prea complicate ca sa le explic aici.
    Nu ai ce "motive tehnice prea complicate" sa explici pentru ca ele nu exista. Geekbench face fix aceleasi 4 teste indiferent de platforma. Rezultatele sunt cat se poate de comparabile, iar cei de la Primate Labs calibreaza inclusiv rezultatele de mobile avand ca baza un i7-6600U (pe un Surface Book).

  2. #22 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Daca X-ul nu ar fi foat atat de scump , clar ar fi fost un telefon misto

    Exista lume in Ro ce isi ia masina de banii aia .. bine ,cu toate astea, o sa fie plin de iphone X pe la toate pustoaicele si putoii de liceu ca de fiecare data..

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Lasa man ca se ieftineste la anul. Cand probabil o sa iasa unul in care nu o sa mai avem acel top notch (ecran taiat), o sa invete si ei sa faca fingerprint senzor integrat in ecran... Problema insa o sa fie aceeasi, tot scump va fi si iPhone XI iar noi probabil la fel de saraci!

  4. #24 SP
    Member Victor420's Avatar
    Benchmarks:
    Attached Images Attached Images 5bd6zdi-imgur.jpg

  5. #25 SP
    Member sahara's Avatar
    Nu e problema, îl luam la 900 de euro cu abonament de 30 )


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu sunt curios de Antutu, ce rezultate are. Daca aveti ceva, bring it on! Mie acela mi s-a parut mai bine "mixed", pt. ca face si la GPU...

  7. #27 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Succes fetelor care abuzeaza de makeup.
    Attached Images Attached Images funny-reactions-iphone-x-memes-12-59b8effd7f23e__700.jpg

  8. #28 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    https://www.theverge.com/2013/11/24/...se-acquisition

    In 2013, Apple bought PrimeSense. Depth cameras continued to evolve: Kinect 2.0 for the Xbox One replaced PrimeSense technology with Microsoft's own tech and had much higher accuracy and resolution. It could recognize faces and even detect a player's heart rate. Meanwhile, Intel also built its own depth sensor, Intel RealSense, and in 2015 worked with Microsoft to power Windows Hello. In 2016, Lenovo launched the Phab 2 Pro, the first phone to carry Google's Tango technology for augmented reality and machine vision, which is also based on infrared depth detection.

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    O mica dovada ca tehnologia in mainile unora poate deveni "a big fail" (cum a fost Kinect-ul), pe cand in mainile altora poate deveni "the sh*t" (cum e cu iPhone X). Eu unul nu vreau sa renunt la Home button si ma enerveaza cand cineva ma obliga sa fac swipe-uri in loc sa apas un buton, dar trebuie sa recunosc ca e data dracu' treaba. Adica nah, nu degeaba ii spun chip-ului Bionic

    Asa, ca sa mai facem un pic de haz de necaz:

    NSA: We need people names and address!
    Apple: OK, done!

    NSA: We need their locations and tracking!
    Apple: Done that too!

    NSA: Can we have their fingerprints, please?!
    Apple: Sure, done!

    NSA: Hmm, can we get the faces, too?
    Apple: Hold my beer!



  10. #30 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Sunt curios: oare in ce aplicatii pot fi folositi toti acei cai la adevarata lor putere? Ori doar sunt considerati pentru deschiderea a n aplicatii in acelasi timp, care sa si mearga fara pb (desi nu prea vad cat de multe ori de ce le-ai tine mult timp deschise).
    Si n-am vazut prea multe detalii legate de baterie, care dupa mine tot ramane calcaiul lui Ahile al telefoanelor, indiferent de modalitatea ori rapiditatea incarcarii. Bine, asta daca nu ai Sonim sau ceva similar, lucrezi prin Groenlanda si nu te deranjeaza greutatea, cum se aude, cum functioneaza etc.

  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu ca putere la telefon sunt super multumit cu al meu iPhone 6S Plus... dar n-o sa spun niciodata NU la mai multa putere de procesare pentru aceeasi bani - deh, lucrurile evolueaza. Recunosc ca pe iPad simt mai mult nevoie de extra horse power decat pe iPhone... insa sunt in continuare siderat cand vad ca se anunta telefoane Android cu 8-16GB RAM. Am mai spus-o si o repet: Android devine incet noul Windows? S-a fragmentat de dracii l-au luat, si se compenseaza doar prin extra hardware.

    Si apropos de fragmentare, cu noul iPhone X deja si Apple o da in aceleasi chestii. Odata lipsa home button-ului si a doua pentru ca nu s-au agitat prea tare cu acel "top notch"... unde programatorii trebuie sa recurga la tot felul de ciudatenii, fix pentru un singur model. Extra work, doar pentru un telefon din 20 sau cate Dzeu au avut pana acum.

    Cat despre baterie, ce ai dori sa-ti spuna mai mult decat faptul ca tine cu 2 ore mai mult decat iPhone 7, ca suporta wireless charging si fast charging? Apple nu a comunicat niciodata capacitatea exacta a acumulatorului din produsele sale... asta o sa o aflam dupa lansare cand cei precum iFixit vor desface jucaria. Si chiar si asa, cred ca in ziua de azi e mai putin relevant cati mAh are in plus (sau in minus) fata de generatia anterioara, pentru ca vorbim de o configuratie complet diferita a procesorului, alta rezolutie, diagonala, conectivitate, etc... Ce vreau eu sa spun: "Degeaba imi dai 200mAh in plus, daca tu imi consumi cu noul ecran 500mAh in plus. Nu ma incalzeste cu absolut nimic ca am bateria mai mare, daca per total pierd din autonomie".

    Parerea mea. Hac!

  12. #32 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu exista topic cu i8, dar aparent sunt ceva probleme destul de serioase.

    https://www.theverge.com/2017/10/6/1...-investigating

    Asteptati lansarea oficiala in Romania si nu luati "de la baieti" ca sa aveti garantiile in ordine in caz de ceva.
    Attached Images Attached Images dkeyq7jumaiwcwn.jpg dkeyq7vvoaah7gh.jpg dkeyq7zuiaaerpg.jpg dkkfuk0voaevrdv.jpg dkkg0n7v4aaf5su.jpg

  13. #33 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, sunt foarte multe deja. Se pare ca se umfla bateria. Problema principala este, cred eu, protectia de metal pusa intre baterie si sticla din spate. Poate fara aia ar fi avut putin loc de "manevra" dar asa nu exista.

  14. #34 SP
    Member Alex_P's Avatar
    Nu sunt chiar atât de multe... se exagerează puțin. Eu am 3 prieteni care au și nu au nicio problema.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #35 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Asteptati lansarea oficiala in Romania si nu luati "de la baieti" ca sa aveti garantiile in ordine in caz de ceva.
    Asta nu conteaza la Apple (faptul ca e luat pe canal neoficial). Atata timp cat nu e declarat furat si e un device care oricum nu are cum sa fi depasit perioada de 12 luni garantie... te poti duce la service Apple si se inlocuieste.

  16. #36 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  17. #37 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Asta nu conteaza la Apple (faptul ca e luat pe canal neoficial). Atata timp cat nu e declarat furat si e un device care oricum nu are cum sa fi depasit perioada de 12 luni garantie... te poti duce la service Apple si se inlocuieste.
    Confirm, telefon luat din RO facut garantia in US


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  18. #38 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Mai are cineva problema cu bateria la X? Gen: 20 de min de folosire doar in Spotify si Instragram (melodiile deja descarcate, nu stream) scade sub 20-25%. O sa incerc un restore si daca e tot la fel cred ca ma duc la Apple sa-l schimbe. Acelasi lucru la iPhone 7 si Samsung S8 imi scade max 5-10%.

  19. #39 SP
    Member Alex_P's Avatar
    Pe 11.1? Dar screen on time in total?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #40 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Da si 7%. E ok. Sunt sigur ca sunt probleme cu el.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts